Македонија во Северноатланската алијанса - НАТО

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.874
Поени од реакции
7.740
Всушност, појма немаш што зборуваш, ама битно се расфрлаш со големи зборови како окупација.
дечко ако те пуштиле од штаб да првиш норма за 500 денари, не мора да лупаш глупости, пробај нешто попаметно да напишеш, ти ја знам маката, си стигнал до работа како "програмер" пред избориве и сега пробуваш да си ја зачуваш ама тоа не значи дека треба да тресиш зелени.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Е како бе НАТО ја окупирал Македонија, кога двете најголеми партии се за НАТО главом и брадом?
Идите на Мицковски кажете му нека смени политика, изјави, програма...па бујрум овде на бунење. Вака, само дволично делувате.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Што се тиче до мицкоски и заев, еве ти насоки:
"Evil is evil, lesser, greater, middling - makes no difference. The degree is arbitrary, the definition blurred. If I'm to choose between one evil and another, I'd rather not choose at all."
Прај тоа што сите праат, оди си од државава... негде далеку од сите овие глупости...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Што се тиче до мицкоски и заев, еве ти насоки:
"Evil is evil, lesser, greater, middling - makes no difference. The degree is arbitrary, the definition blurred. If I'm to choose between one evil and another, I'd rather not choose at all."
Прај тоа што сите праат, оди си од државава... негде далеку од сите овие глупости...
Кој ги врти нив двајца. Они имаат програма, во која нема ни лево, ни десно, него НАТО е целта. Таа ориентација на нивните партии е на сцена, доста долго време. Подолго од нивниот стаж.
За неа гласа огромно мнозинство од гласачкото тело.

Кои сте вие тука што зборите против НАТО?
Левица?
Колку има такви граѓани? Двајца без-тројца. Членството и симпатизерите на ВМРО/СДСМ се за НАТО.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Пак ќе речам јасно ми е све, жалам што сум гласал и верувал во некој "од лоши - полоши".. но за жал позади Преспанскиот договор застанаа и гласаа во собрание И ТИЕ што претходно "гинеа" за Македонија и нејзиното име.
Не дека ти ова не го знаеше ама сепак, добро е да се повтори :)
Vidi sega vaka. Te cenam od nekolku pricini. Prvo za razlika od onoj idiotot gevgeliski sto tri cisti nemase od moderiranje, ti si velicina za nego. Kako vtoro eden od retkite si sto javno barem na forum si prizna deka zgresi.
Sega da se vratime vo realnosta. Nestata poprilicno se smenija od pred tri godini, posebno kaj VMRO. SDSM si ostana isto sranje kako sto si bese od koga postoi. No da se vratime vo tie klucni momenti koga Ti imase samo dobri nameri a Jas probav da vi ukazam na greskata koja ke ja napravite. Od denesna gledna tocka ne e mnogu tesko da se zakluci deka jas bev vo pravo a ti ne. Togas me napravivte neznam pogolem VMROvec i od clenovi koi ne ni krieja deka se aktivni clenovi na partijata. Za zal i den denes uste ne sfati deka ne sum clen na partija, ne sum drzavno niti imam bilo kakva vrska so bilo koja partija niti sega nesto posebno me zasega koj za sto glasal. Togas bese bitno, togas se krsese rabotata, sega vekje ne e. Sega e kasno. Sega e daj sta das rabotata. Zatoa nemoj da relativiziras ili da se vadis vo smisla vidi ovie tvojte isto glasaja. Situacijata sega i pred tri godini e nebo i zemja. I da ne sme off za temata mene licno ama bas nisto ne mi znaci sto Severdjistan ja primija vo Nato.
Barem da ne primeja ko ljuge, vaka beter od stoka.
 
Последно уредено:

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.413
Поени од реакции
4.237
Ја во општо не сум левичар ВTW
Не, ако цркавам за нешто, сигурно нема да биде за сорос, безос, зукеберг, маск, и кој и да е друг од нивната елита.Кога целата врвна елита им ја нема, и кога интересите нема да бидат за таквите како нив, само тогаш...можда
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.952
Е тоа е така.
НАТО сепак ќе ти ги гарантира границите.
Ova ti idi kako da imas gangrena na noga ( zapadnite teritorii) ama ti da se gordees so toa deka doktorite ti ja garantiraat celovitosta na teloto vkucuvajki ja i nogata. Jaka garancija, nema sto tuka.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.273
Дали ќе бидат тоа границите на некаква Илирида, по некое време, е друго прашање.
 
Член од
25 март 2012
Мислења
8.288
Поени од реакции
4.664
Дали ќе бидат тоа границите на некаква Илирида, по некое време, е друго прашање.
Вицот со чеканот...
Му требаше чеканот на еден македонец, знаеше дека неков комшија има чекан, ама се мисли дали да му го побара, тргнува, па се враќа, па зборува со себеси - *што ако шипурката нема да го дава*.
После некое време оди му ѕвони на врата и му вика - * бегај шипурке таму во Албанија, ти ќе ми кроиш граници тука*
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Муабетов ми е, влегуваме во еден воен сојуз каде што се случуваат "интересни" дешавки, и ние како држава треба да ги пратиме сите случувања.
Паааааа, не баш. Наше е да постоиме таму. Што потивки, тоа подобро. Во спротивно, може да ни поделат уште понекоја воспитна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom