Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
21 декември 2012
Мислења
1.779
Поени од реакции
887
сега видов,,дека сите листи ,,ти се копирани од Бугарскиот форум,,,,,
и забележав дека се со повеќе конекции((((
Бг форумот ,,нема да опстои долго
da nisi postal neki mag ta znas sta ce bide
 
Член од
19 ноември 2019
Мислења
1.116
Поени од реакции
4.204
"gargicu" mozes da se sagnes.

Ne znam sto se pronalazis u postu osim ako se nisi prepoznao?? Sad si pokazao koliko si zapravo retardiran i ogranicen kao balkon.

Ukinuta je licenca liku koji je meni lajkovao post, ja nisam rekao da sam ja ukinuo a ni ti, osim ako se sad nisi prepoznao pa si se javio i otkrio. Glup si k'o kurac. Inace da bude jasno taj lik je imao OB i bez mene ali verovatno preko nekog od vas i kad mi je lajkovao post ista mu je ukinuta.. Al gde bi ti skontao...

Ja sam barem nekome pomogao i ne kurcim se ovde da sam otkrio toplu vodu skenerima koje sam platio ihaj haj..

Samo za oganicenog mostarca, jadni vi ako ste svi takvi.

Sto si neUrozan Gargić ? :D pa primjetno je da si iz komentara u komentar sve jaci .. tu si negdje trenutno na nivou mog malog koji ima 8.godina , al necemo cjepidlaciti .. 30-40 godina gore dole.. isto je to :D
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
Sto se cudis, koliko moras da budes bolestan i udaren u glavu da se svetis ljudima zbog jebenog lajka na post i "ukidas" im OB config..
Пријателе,,,гледам се закачуваш со секој...еве со друг член

а на пораки ми се оплакуваш за друг член!!!!!

сам ја задеваш мечката)))))

УШТЕ ЕДНАШ ДА НАГЛАСАМ!!!!
никој нема посебна толеранција

како некоји што ми пишаја дека сум се продал за неколку листи))))))
сами се поплакувате еден за друг))
незнам ,,као не ви е срам да се провоцирате,навредувате,,,,дали на национална основа,,,или било каква,,,
сите на форумов сте +40 ,,а тоа е минумумот!!! повеќето и пензионери,,мировина))
кој не ме разбира ,,слободно нека ме контактира во порака,,таму му одговарам на неговиот јазик,,не е проблем.....

никој нема поосебна толеранција!!!!!
 
Член од
24 јули 2016
Мислења
2.456
Поени од реакции
4.009
kako ide tu moderatore u spojler slike daj nam slikaj postupak nikako da skuzim ja to heheeh
Aj da popusim baan sta sam neciju ljubavnicu flapio sa foruma al zbog spojlera uhhhh
 
Член од
23 октомври 2017
Мислења
1.208
Поени од реакции
6.782
Пријателе,,,гледам се закачуваш со секој...еве со друг член

а на пораки ми се оплакуваш за друг член!!!!!

сам ја задеваш мечката)))))

УШТЕ ЕДНАШ ДА НАГЛАСАМ!!!!
никој нема посебна толеранција

како некоји што ми пишаја дека сум се продал за неколку листи))))))
сами се поплакувате еден за друг))
незнам ,,као не ви е срам да се провоцирате,навредувате,,,,дали на национална основа,,,или било каква,,,
сите на форумов сте +40 ,,а тоа е минумумот!!! повеќето и пензионери,,мировина))
кој не ме разбира ,,слободно нека ме контактира во порака,,таму му одговарам на неговиот јазик,,не е проблем.....

никој нема поосебна толеранција!!!!!
p
onda uredi ovo kako treba , pustis da chatuju javno i onda nemoze ovo ono,ako si stavio standarde onda se drzi njih i tebi ce biti lakse
 
Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
p
onda uredi ovo kako treba , pustis da chatuju javno i onda nemoze ovo ono,ako si stavio standarde onda se drzi njih i tebi ce biti lakse
kako?
одма да ги Банирам?
возрасни луѓе...активни на форумов.....
се препукуваат ,меѓу себе))))
не е на одмет да се предупедени))
за да знаат зошто се на БАН,,,за да не прашуваат после_)
а ти нешто ме прозиваш??
 
Член од
23 октомври 2017
Мислења
1.208
Поени од реакции
6.782
kako?
одма да ги Банирам?
возрасни луѓе...активни на форумов.....
се препукуваат ,меѓу себе))))
не е на одмет да се предупедени))
за да знаат зошто се на БАН,,,за да не прашуваат после_)
а ти нешто ме прозиваш??
neprozivam te vidis sta se radi ovdje pretvorena tema u javni chat niko te neproziva ako treba baniraj tema je internet televizija a ne ko kako auto vozi sta pije ,koga je prozvao itd napravilo cistu zajebanciju od teme i to vec traje zadnjih dva mjeseca 100 puta si dosad napisao sta moze a sta nemoze znaci nije ih briga sta pises i nepostuju se pravila
 
Член од
19 ноември 2019
Мислења
1.116
Поени од реакции
4.204
Pošto često ljudi pitaju šta je bilo sa određenim serverom koji su gledali , a odjednom im stao , pa se onda pitaju gdje je nestao itd. evo neka svi nauče kako mu ući u trag ..
Dakle na ovom sajtu ubacite slovni URL servera koji ste gledali i dobijete IP adresu servera


uvijek je poželjno da umjesto slovnog URL-a držite u postavci playera kojeg gledate ip adresu jer vlasnici panela često mijenjaju URL pa je dovoljno da dodaju jedno slovo npr. umjesto http://yugoslovenka.xyz:12974 promijene u http:/yugoslovenka1.xyz:12974 i vi više ne možete gledati iako su ostali sa istom IP adresom ..

Zato bolje uvijek unosite umjesto url-a ip adresu pa npr. umjesto http://jugoslovenka.xyz.12974. unesete

http://89.187.189.100:12974 i onda ćete gledati i kad gazda promijeni URL ..

Eh, a šta ako promijeni server ?

Eh za taj problem onda imate drugu stranicu :


Nakon što ste u ovoj prvoj ukucali URL i došli do IP Adrese idete sada na ovu drugu stranicu i unosite IP adresu te dobijate kompletnu sliku šta se događa ili šta se dogodilo sa tim serverom.. evo npr. to je ova slika

sss.png

Dalje , ako vas interesuje odakle neki server emitira imate sljedeću stranicu (to može biti korisno kada sumnjate na geo blokadu pa da vidite odakle je provider)




Takođe se zna desiti da imate ip adresu servera , ali ne znate na kojem portu radi , vrlo lako to saznate pomoću wotweba.

Eto, vjerujem da će za mnoge biti korisno . ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom