ТЕЛЕКАБЕЛ [мобилен оператор]

Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Јас лани во јули имам праќано смс од Србија, некои стигаа, некои не. Мислам дека сега е решено тоа, ама немам пак пробувано.
Балканот им е решен.
Ама останати региони од светот не. Не стигаат пораките.
Исто, роаминг подалеку од балканот не функционира.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Sinoka pisav poraka na broj vo A1, sega mi rekoa deka istata ne stignala. A pred 1 nedela koga pisav 2 poraki istite bea primeni?

Sto moze da e problem?
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.410
Поени од реакции
2.753
Стигаат. Види на Мој Телекабел дали ти ја има забалежано пораката.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.807
Поени од реакции
15.728
ми завршува А1 во јуни... размислувам за Телекабел бидејќи ТВ и интернет ми е од нив, ама пак ако е се од еден оператор ако киксне одсечен си...
Лајка Мобил не ми се зема за телефон бидејќи немаат ни канцеларија, несериозна работа... Т-хоме имаме дома оптичка инсталација, само ќе треба да докупиме за вториот ТВ ресивер, нели само еден даваат, башка поскапи се претплатите...
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
ми завршува А1 во јуни... размислувам за Телекабел бидејќи ТВ и интернет ми е од нив, ама пак ако е се од еден оператор ако киксне одсечен си...
Лајка Мобил не ми се зема за телефон бидејќи немаат ни канцеларија, несериозна работа... Т-хоме имаме дома оптичка инсталација, само ќе треба да докупиме за вториот ТВ ресивер, нели само еден даваат, башка поскапи се претплатите...
Ако кисне Телекабел нема и мобилна мрежа и домашен интернет да кикснат. Ако се од 2 компании сепак 2 различни работи се, а и плус за мобилна мрежа (мобилен интернет) они влечат од Телеком, па така да слободно префрли се на Телекабел.
A1 имаат обврзувачки договор, па така да ако се предомислиш у среде договор ќе треба да плаќаш пенали.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
Ако кисне Телекабел нема и мобилна мрежа и домашен интернет да кикснат. Ако се од 2 компании сепак 2 различни работи се, а и плус за мобилна мрежа (мобилен интернет) они влечат од Телеком, па така да слободно префрли се на Телекабел.
A1 имаат обврзувачки договор, па така да ако се предомислиш у среде договор ќе треба да плаќаш пенали.
A1 imaa i Ne obvrzuvacki dogovori*
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.210
Поени од реакции
3.594
ми завршува А1 во јуни... размислувам за Телекабел бидејќи ТВ и интернет ми е од нив, ама пак ако е се од еден оператор ако киксне одсечен си...
Лајка Мобил не ми се зема за телефон бидејќи немаат ни канцеларија, несериозна работа... Т-хоме имаме дома оптичка инсталација, само ќе треба да докупиме за вториот ТВ ресивер, нели само еден даваат, башка поскапи се претплатите...
Ne bi rekol taka za 079*jas go imam br.od nivniot vlez tuka...osvem.na.pocetokot koga vistina imase po nekoj problem i od pred 1nedela koga kiksna mrezata na A1,nemale pogolem problem i mozes sekoj mesec da menuvas tarifi* e sega nemas premium plajkajna ,donacii,jsp i slicno...no mene toa.ne.mi treba...
Автоматски споено мислење:

Од кога имале? Првпат слушам.
Da ne pisuvam tuka ke se bunat adminite.... Taa sto e 649 e neo M ie so zgolemen soobrajkaj 15gb isto imas i net sef .... Nema dogovor mesec za.mesec
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
10 февруари 2010
Мислења
819
Поени од реакции
290
Ne bi rekol taka za 079*jas go imam br.od nivniot vlez tuka...osvem.na.pocetokot koga vistina imase po nekoj problem i od pred 1nedela koga kiksna mrezata na A1,nemale pogolem problem i mozes sekoj mesec da menuvas tarifi* e sega nemas premium plajkajna ,donacii,jsp i slicno...no mene toa.ne.mi treba...
Автоматски споено мислење:


Da ne pisuvam tuka ke se bunat adminite.... Taa sto e 649 e neo M ie so zgolemen soobrajkaj 15gb isto imas i net sef .... Nema dogovor mesec za.mesec
Јас ја користам оваа
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
A1 imaa i Ne obvrzuvacki dogovori*
Од кога имале? Првпат слушам.
Jas imav neobvrzuvacki dogovor so A1 toest, 1 god si plajkav mesec za mesec. Koga mi istece dogovorot so niv otidov i im rekov deka sakam tarifa A1 S SIM i si plajkav mesec za mesec 450 den. Dokolku ne sakas telefon of niv a ti se dopaga tarifniot paket sto go koristas i odas im kazuvas deka ne sakas telefon i avtomatski mislam deka ti ja namaluvat cenata na paketot za 100 den.
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
se odlozi plajkanjeto na smetkite zosto punktot na telekabel za plajkanje im e zatvoren ili da plajkam online?
Автоматски споено мислење:

Zosto nemozam onlajn da ja platam smetkata sto e problemo site i formaci se tocno napisani i mi gi pojavuva ovie greski. 20200319_194232.jpg Screenshot_20200319-193844_Samsung Internet.jpg
 
Последно уредено:
Член од
10 јуни 2016
Мислења
134
Поени од реакции
72
Одлични се Телекабел, само една замерка кога и да пробате да направите conference call ( да споите 2 повика) се спушта на двата одма. Пријавено е од многу корисници сеуште не е решено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom