Најекономично греење (затоплување)

Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
@Strelec
Џабе млатиш празна слама и џабе ти е се.
Само на овој форум не се добројуваат проблемите со Gree. Можиш ти да дрвиш за Mitsubishi колку сакаш, џабе ти е се.

Благодарение на тебе во Енергосистеми Mitsubishi нема ни за лек.
Како и да се свртиш, на останатите брендови им вршиш ОГРОМНА услуга.
Само продолжете така. Со потценување, навреди и агресивно однесување.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Ja ovenavte temava so nateganje koi klimi se podobri, koi imale problem. Daj kazete nekoj ured sto nikad nemal problem? Stalno ke ima uredi sto se loso sklopeni ili imaat nekoj problem poso toa e linija za proizvodstvo. Ova ne samo kaj klimi tuku kaj bilo koj ured e istovo. Razlikata e u toa sho u nekoi firmi ti se pravat pametni i ti vikaat se e normalno, a nivnite prodavaci se edni od najbezobraznite tuka i vregjaat u sekoj post(da vi bev rabotodavac bi ve izbrkal u ist moment koa na javna platforma bi vregjale nekoj), a drugi firmi si postuvat garancija , ne vregjaat musterii ili potencijalni musterii.
Daj naucete malku sto e griza za korisnici pred da bidete bezobrazni so sekoj. Ja ne bi zel gree cisto radi ponasanjeto na lugjevo sto gi prodavaat iako licno neam nisto protiv gree kako brend.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
@Strelec
Благодарение на тебе во Енергосистеми Mitsubishi нема ни за лек.
Еден вредеше во Енергосистеми и тој ви избега, сеа сте нула, со теткиците од сметководство останавте...тие технички се неписмени... сено и слама неразликуваат, само фактури им се у глаата
Автоматски споено мислење:

Dali ti ja imas istava kolku m2 grees so izolacija ili bez, i kako si zadovolen? Bidejki sakam da ne e bucna za vo spalna, imam Gree lclh i bucna e vnatresnata, a ova g tech mi izgleda odlicna.
G-Tech ti e za spalna odlicna, iskoristi go popustot ako uste vazi
Za 2 minuti se rasklopuva vnatresnata i sam ke si isperes i kadica i vantilator bez da ti smrdi na muvla i plakjas cistenje od 2000den
Celi 3Kw dava na -15C sto e rekord za toj cenoven rang

Gtech2.jpg Gtech1.jpg
 
Последно уредено:
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
Ja ovenavte temava so nateganje koi klimi se podobri, koi imale problem. Daj kazete nekoj ured sto nikad nemal problem? Stalno ke ima uredi sto se loso sklopeni ili imaat nekoj problem poso toa e linija za proizvodstvo. Ova ne samo kaj klimi tuku kaj bilo koj ured e istovo. Razlikata e u toa sho u nekoi firmi ti se pravat pametni i ti vikaat se e normalno, a nivnite prodavaci se edni od najbezobraznite tuka i vregjaat u sekoj post(da vi bev rabotodavac bi ve izbrkal u ist moment koa na javna platforma bi vregjale nekoj), a drugi firmi si postuvat garancija , ne vregjaat musterii ili potencijalni musterii.
Daj naucete malku sto e griza za korisnici pred da bidete bezobrazni so sekoj. Ja ne bi zel gree cisto radi ponasanjeto na lugjevo sto gi prodavaat iako licno neam nisto protiv gree kako brend.
Ke kupis, ima vreme.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Ja ovenavte temava so nateganje koi klimi se podobri, koi imale problem. Daj kazete nekoj ured sto nikad nemal problem? Stalno ke ima uredi sto se loso sklopeni ili imaat nekoj problem poso toa e linija za proizvodstvo. Ova ne samo kaj klimi tuku kaj bilo koj ured e istovo. Razlikata e u toa sho u nekoi firmi ti se pravat pametni i ti vikaat se e normalno, a nivnite prodavaci se edni od najbezobraznite tuka i vregjaat u sekoj post(da vi bev rabotodavac bi ve izbrkal u ist moment koa na javna platforma bi vregjale nekoj), a drugi firmi si postuvat garancija , ne vregjaat musterii ili potencijalni musterii.
Daj naucete malku sto e griza za korisnici pred da bidete bezobrazni so sekoj. Ja ne bi zel gree cisto radi ponasanjeto na lugjevo sto gi prodavaat iako licno neam nisto protiv gree kako brend.
Na site sto imaat prijaveno problem sme se javile i sme otisle na lice mesto i problemite se vo 90% banalni i rezultat na nepravilno koristenje....bezobrazen Tuka si Ti posto na nevideno lupas i lazes. A toa se vika Trol...Normalno deka ke odime segde....za greenje se raboti, sea u sekundava sekeko nema da odime nigde....si ima lista na cekanje, ama sekako ke otideme...za Rade e dogovoreno za utre, da ne te zanima u kolku saat ke bide utre? DA ne zakasnime ?
 
Последно уредено:
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Na site sto imaat prijaveno problem sme se javile i sme otisle na lice mesto i problemite se vo 90% banalni i rezultat na nepravilno koristenje....bezobrazen Tuka si Ti posto na nevideno lupas i lazes. A toa se vika Trol...Normalno deka ke odime segde za greenje se raboti, sea u sekundava sekeko nema da odime nigde....si ima lista na cekanje, ama sekako ke otideme...za Rade e dogovoreno za utre, da ne te zanima u kolku saat ke bide utre? DA ne zakasnime ?
Preispitaj si go ponasanjeto malku. Ja nikoj tuka ne sum navredil za razlika od tebe.
Se gleda po postovite na clenovite koi imaat problemi so klimite sho gi prodavas kako ti resavas problemi. Tvoja taktika e stalno da go krivis potrosuvacot sto e krajno pogresno. Usput dodeka citas po tia stranskite forumi vidi ja nivnata kultura i sporedi ja so tvojata. Usput nema da si trosam vreme za da te citiram u site postovi koa vregjas nekoj za da vudis koj e bezobrazen. Se ponasas ko 14 godini so recnikot sto go imas. Ajt pozdrav.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Super ako e toa navistina taka da mu receme zbogum na cistiot vozduh
I sto kaza ko za prv post zaclenet pred 15min??
Ne se razmnozuvaj bi rekle na IT....pred 5min zaclenet odma lupetanje imas....koj cist vozduh, sto baras, klima grealka kjumbe ?
 
Последно уредено:
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Pat me vodese niz ulicite po Dracevo a ne sum bil tamu 100 godini.. od ona sto zagleduvav se iznenadiv kolku mnogu klimi inverteri se namontirale..vidov dosta vivaksi poprljavi postari imase i pocisti logicno ponovi gree ama druga marka jok.. e sea neznam kakva e situacija po ostanatite ulici tamu so drugi brendovi mozda znae nekoj bolje ama dobro e sto poleka begaat od drvoto i tamu..
 
Член од
11 октомври 2019
Мислења
17
Поени од реакции
7
Еден вредеше во Енергосистеми и тој ви избега, сеа сте нула, со теткиците од сметководство останавте...тие технички се неписмени... сено и слама неразликуваат, само фактури им се у глаата
Автоматски споено мислење:


G-Tech ti e za spalna odlicna, iskoristi go popustot ako uste vazi
Za 2 minuti se rasklopuva vnatresnata i sam ke si isperes i kadica i vantilator bez da ti smrdi na muvla i plakjas cistenje od 2000den
Celi 3Kw dava na -15C sto e rekord za toj cenoven rang

Прегледај го приврзокот 232735Прегледај го приврзокот 232734
Blagodaram drugar
Еден вредеше во Енергосистеми и тој ви избега, сеа сте нула, со теткиците од сметководство останавте...тие технички се неписмени... сено и слама неразликуваат, само фактури им се у глаата
Автоматски споено мислење:


G-Tech ti e za spalna odlicna, iskoristi go popustot ako uste vazi
Za 2 minuti se rasklopuva vnatresnata i sam ke si isperes i kadica i vantilator bez da ti smrdi na muvla i plakjas cistenje od 2000den
Celi 3Kw dava na -15C sto e rekord za toj cenoven rang

Прегледај го приврзокот 232735Прегледај го приврзокот 232734
Blagodaram drugar, 34k e gledam,nego kazi ni kako e vnatresnata dali e bucna ? Pretpostavuvam ti ja imas g tech.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
Blagodaram drugar

Blagodaram drugar, 34k e gledam,nego kazi ni kako e vnatresnata dali e bucna ? Pretpostavuvam ti ja imas g tech.
Ја има да, Бесшумна е и внатрешна и надворешна, внатрешната на ауто иде и во силент брзина....дали е уште 34 незнам, 34 беше до пред една недела дур имаше промоција
 
Член од
11 октомври 2019
Мислења
17
Поени од реакции
7
Ја има да, Бесшумна е и внатрешна и надворешна, внатрешната на ауто иде и во силент брзина....дали е уште 34 незнам, 34 беше до пред една недела дур имаше промоција
Blagodaram ke vidam bas, ako zemam javuvam iskustva.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom