Најекономично греење (затоплување)

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Slikava postirana denes od zena mu na CR7. Gore levo na slikava, klima... Gledate, bogative lugje najlesno mozis da im zemis pari, se lazat po imina i brendoj. Za istive pari za Mitsubishivo sho gi dal, ke zemeshe 2 Gree :) :)
Прегледај го приврзокот 231454
На таа пара, слаб му е и сенсот за естетика. Можел да стаи гранитни плочи или дрвена облога на ѕидот, наместо да лепи вештачки камен, ко од 2005 година :)
 
D

Deleted member 95595

Гостин

Некој 2-3 збора за климава да кажи, инаку 700евра е, дали е ок


Sent from my iPhone using Tapatalk
3,36kw na -7, 3kw na -15. Za 700€ sosema ok. Ovaa ti e klima za 25m-30m2 neizoliran prostor ili 35-40m2 izoliran prostor. Toa shto e od Mitsubishi samo po sebe si garantira kvalitet na proizvodot, a kapaciteto na klimata e toj. Pozdrav
 
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895

Некој 2-3 збора за климава да кажи, инаку 700евра е, дали е ок


Sent from my iPhone using Tapatalk
Osnoven najosnoven model na mitsu hevi. Nema nikakvi ekstri i dodatoci.. Vaka od papir obekjava kolicinata na 1.1kg R32 freon i maksimalniot cug od 2.68kW..
Tapa e sto ima samo 3 brzini na vnatresniot fan..
Sekako najvazni se korisnickite iskustva i tocnoto dimenzioniranje pred kupovina a posle kupovina pravilnata montaza od Ne-kopuci.. IMG_20200131_221324.jpg
 
Член од
27 октомври 2015
Мислења
253
Поени од реакции
60
имам потреба од економично греење за просторија - стан од 20 м2, на приземје, под станот подрумски простории, ваш совет!
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.530
Поени од реакции
7.269
So Pecatna greska e sertifikatot, dali u crvenoto ili vo plavoto e greskata, tetkicite na Eurovent neka objasnat koj e tocen tuka so brojkive.
Za 3.3PdesignH matematicki potrebno e na -7 da dade 2.9kw ;)
Event.jpg Energy_label.jpg
Clipboard01.jpg

A imala i Eco mod u greenje so 2.5C poniska temperatura od zadadena, kakov "golem" izum na Mitsu, prosto neverovatno
Ko so Sensirata Econo modot...so 26 zadadena u sobata edvaj 23... vi teknue? :)
Economski.jpg
Economski-button.jpg
 
Последно уредено:
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.530
Поени од реакции
7.269
Aj be odi begaj..... Preku *ur so teoriive tvoi.
И од твоите за 700евра HJ преку такво што 20м2 не задоволија кај тебе една спална, oj фрли се у езероно и олади
И пушти и греалка на женати
 

Siromaviot

Сиромавиот
Член од
30 ноември 2017
Мислења
20
Поени од реакции
9
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Osnoven najosnoven model na mitsu hevi. Nema nikakvi ekstri i dodatoci.. Vaka od papir obekjava kolicinata na 1.1kg R32 freon i maksimalniot cug od 2.68kW..
Tapa e sto ima samo 3 brzini na vnatresniot fan..
Sekako najvazni se korisnickite iskustva i tocnoto dimenzioniranje pred kupovina a posle kupovina pravilnata montaza od Ne-kopuci..Прегледај го приврзокот 231672
Хеви никогаш не бил познат по дизајн и префинетост во додатоците!
Они изгледа се држат до девизата да биде квалитетно, сигурно и неуништиво. Шминка јок!
 
Член од
27 ноември 2018
Мислења
215
Поени од реакции
370
Хеви никогаш не бил познат по дизајн и префинетост во додатоците!
Они изгледа се држат до девизата да биде квалитетно, сигурно и неуништиво. Шминка јок!
Мислам дека дизајнот е топ, а и квалитет одличен
 
Член од
18 април 2014
Мислења
373
Поени од реакции
678

Искуство со Mitsubishi Electric AP35VG, климата е прекрасна, тифка, моќна 5 брзини, ултра топла, скоро иста како FH климите што ме радува. Не очекувам ништо помалку од Electric.
Ставена е во 18 квадрати спална северна страна без изолација, на почетокот коа ја вклучив влечеше 1.2-1.3 kw, ама сеа модулира од 250-280w без проблем, сметам дека е премоќна за таа соба, би била идеална за соба до 35 квадрати.
Дифростите се брзи и бесчујни, би ја препорачал на секој кој се размислува да ја купи, слободно да нема двоумици.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
9 јануари 2016
Мислења
35
Поени од реакции
44

Искуство со Mitsubishi Electric AP35VG, климата е прекрасна, тифка, моќна 5 брзини, ултра топла, скоро иста како FH климите што ме радува. Не очекувам ништо помалку од Electric.
Ставена е во 18 квадрати спална северна страна без изолација, на почетокот коа ја вклучив влечеше 1.2-1.3 kw, ама сеа модулира од 250-280w без проблем, сметам дека е премоќна за таа соба, би била идеална за соба до 35 квадрати.
Дифростите се брзи и бесчујни, би ја препорачал на секој кој се размислува да ја купи, слободно да нема двоумици.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sto aplikacija e taa sto ja koristis ?
 
D

Deleted member 12196

Гостин
За јануари U Crown 12 потроши 329 KW. Првите денови очекував дека ќе надмине 400 KW, но втората половина од месецот повеќе личеше на октомври. Парично нешто помалку од 2000 денари (киловатот го сметам 6 денари, на ефтина малку работи).
Од таа гледна точка сум задоволен. За останатото ќе чекам уште некој ден, нека се консултираат продавачите, монтерите и сервисерите, а знам дека ќе се обидат топката да ја префрлат на другата страна. Потоа (можеби) ќе распалам.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.119
Поени од реакции
4.896
Го земав тој модел
New Nemesis Pro 18 air conditioner, A+++, with R32 refrigerant and smart Wi-Fi technology
Namesis pro 18
So zdravje da se koristi ekonomicno da ladi i gree dolgo da sluzi.
Izgleda inventor proizveduva i vo Midea i vo Gree bidejki Nemes pro seuste ja ima a e proizvedena vo Gree najverojatno toj model seuste go pravat vo Gree a drugite modeli na inventor gi pravi Midea.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom