Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.051
Поени од реакции
12.508
8M + 2M bonusi i ke ni bide najplaten igrac. Lukaku ima 6M + 2M bonusi.
Ја па вчера од лоповите во серија А темата дознав дека скоро колку роналдо ќе зимал плата.
Нелогичности...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Конте вчера тахикардии го спукале после утакмица го проверуеле од медицинскиот тим : ))))
Полека но сигурно стануе еден од нас, може сеа да претпостави што се дешавало кога у прајмот на местењето во лигава он играше у тимот кој беше на врвот у таа местачка хиерархија.

точно е.
Conte uno di noi!

Ај сеа уште да каже дека калчополи е срамен дел од историјата на Јувентус и да се самобанираат Деви, Ширеа и компанија
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Conte uno di noi!

Ај сеа уште да каже дека калчополи е срамен дел од историјата на Јувентус и да се самобанираат Деви, Ширеа и компанија
Пфф, без јувенташите, миланезите и тој со петте јузери од Рома ќе нема со кој да се контраме и пецкаме. Кајгана не би била иста.
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Дечки здраво на сите.
Извинете малце идам оф топик, сакам да купам карти за Интер-Сампдорија на 23ти Февруари.
Сум купувал до сега ама од билетара и не сум имал проблем освен еднаш кога ми бараа некоја официјална клуб картичка која ја немам.
Дали за купување преку интернет ми треба ваква картичка или нема потреба?
Благодарам
 
Последно уредено:
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Пфф, без јувенташите, миланезите и тој со петте јузери од Рома ќе нема со кој да се контраме и пецкаме. Кајгана не би била иста.
Со џони увек ќе се контраш...Пошо е морон
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Ако замине Весино во Евертон (18м), може да дојде Видал, Алан или Де Пол.
Утре треба да се завршат и трансферите на Политано (2.5м) и Габигол (18м).

Изгледа изводливо, нема некои големи вложувања а ова би било уште едно топ засилување.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Ако замине Весино во Евертон (18м), може да дојде Видал, Алан или Де Пол.
Утре треба да се завршат и трансферите на Политано (2.5м) и Габигол (18м).

Изгледа изводливо, нема некои големи вложувања а ова би било уште едно топ засилување.
Ја би Алан, на Видал му се глеа крајот, Де Пол нема некој напредок, не се издвојува превише. Алан би дошол топ, после конте ќе има главоболка кого да игра.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.790
Само Алан од овие, ама веројатноста за такво нешто е многу мала.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Дечки здраво на сите.
Извинете малце идам оф топик, сакам да купам карти за Интер-Сампдорија на 23ти Февруари.
Сум купувал до сега ама од билетара и не сум имал проблем освен еднаш кога ми бараа некоја официјална клуб картичка која ја немам.
Дали за купување преку интернет ми треба ваква картичка или нема потреба?
Благодарам
За од официјалната страна на Интер ти треба само профил да направиш и од таму директно онлајн можеш да ги купиш. Најчесто ги ставаат на продажба 2-3 недели пред да се игра утакмицата. Можеш карти да купиш и преку viagogo. Само имај во предвид дека посетеноста сезонава им е поголема од претходни години, така да купувај карти со време.

Бидна конечно работава а? :)
Голем, огромен трансфер за клубот, кој јас лично не верував ни за секунда дека можат да го реализираат. Браво за сите инволвирани и капа доле за Марота и Аусило.
Убава вест во овој инаку спортски трагичен ден.
Иначе, играч како Алан совршено би го комплетирал средниот ред. Ако имаат и најмала шанса за него треба да пробаат да ја искористат. Иако, после овој трансфер веќе ко размазен се осеќа човек, ако бара плус трансфери овој јануари. :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.530
Поени од реакции
21.385
Ako se desi i Vecino OUT - Allan IN i + Giroud, kje bide transfer rok za pametenje.
Allan izglea e eden od tie igrachi koi se vishok vo momentov so ogled na prethodnite problemi sto gi imase De Laurentis so igrachite a i nosenjeto na Demme i Lobotka kazuva deka nekoj od CM kje mora da si odi.
Vidal mislam deka shansite da dojde se ednakvi na 0, a posle doagjanjeto na Eriksen mislam deka i De Paul kje e nepotreben, i plus na Udine i toa kako kje im treba do kraj sezona. Mozebi ete, letoska.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.419
Поени од реакции
3.642
Кој е овој Де Паул бе, нек си крши главата таму во удине, нека не се заебаваат со вакви дно играчи.

Алан + Жиру, би било топ во секој поглед.

Ериксен, Барела, Брозо, Сенси, Галјардини, и ако дојде Алан тоа ќе биде повеќе од солиден среден ред...

Единствено да се надеваме Јанг и Мосес ќе се покажат и ќе биде супер.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.213
Поени од реакции
41.263
Кој е овој Де Паул бе, нек си крши главата таму во удине, нека не се заебаваат со вакви дно играчи.

Алан + Жиру, би било топ во секој поглед.

Ериксен, Барела, Брозо, Сенси, Галјардини, и ако дојде Алан тоа ќе биде повеќе од солиден среден ред...

Единствено да се надеваме Јанг и Мосес ќе се покажат и ќе биде супер.
dobar e de paul, i u argentina prva igra ne deka znaci neso ova, muabetot mi e deka ne e los i igra na pozicija na koja sekogas se dobredojdeni igraci u timov. Ali batali go mnogu mu baraa udinese, nema sansa sea u januari da doe a i letovo ne veruvam, togas mislam vidal deka bi go zemale, barsa treba da se ultra mega glupi sea da go dadat. Ako si ide vesino ke zemat nekoja zadnja low cost opcija za sredina, toa e moja pretpostavka za krajot na merkatoto, i eventualno zhiru.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom