Eurovision Song Contest (официјална тема)

Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Се согласувам дека се можни протекции и влијанија за изборот на Гарванлиев за претставник. Заев лично беше на неговиот неодамнешен концерт во Струмица. (Но во нормални држави не мора ништо тоа да значи) Но со сигруност можам да кажам дека е школуван на музички академии во странство (САД). Според снимките на интеренет е солиден вокал. И беше пратечки вокал на Тамара лани. Има искуство и некаква кариера не е натуршчик и поарно Васил отколку овие времени инстант ѕвезди од талент шоуата како Гиговска, Мартинијан и слично. Јас очекував во избор да влезат Лозано (беше со Есма во 2013), Сара Мејс ( со некоја чудна песна), Викторија Лоба, или пак некој албански изведувач се чудам како досега не побарале нивен претставник.
 
Член од
14 февруари 2018
Мислења
98
Поени од реакции
46
Се согласувам дека се можни протекции и влијанија за изборот на Гарванлиев за претставник. Заев лично беше на неговиот неодамнешен концерт во Струмица. (Но во нормални држави не мора ништо тоа да значи) Но со сигруност можам да кажам дека е школуван на музички академии во странство (САД). Според снимките на интеренет е солиден вокал. И беше пратечки вокал на Тамара лани. Има искуство и некаква кариера не е натуршчик и поарно Васил отколку овие времени инстант ѕвезди од талент шоуата како Гиговска, Мартинијан и слично. Јас очекував во избор да влезат Лозано (беше со Есма во 2013), Сара Мејс ( со некоја чудна песна), Викторија Лоба, или пак некој албански изведувач се чудам како досега не побарале нивен претставник.
Се согласувам со тебе. Јас немам ништо против него, секоја среќа му ја пуштам но покрај што има моќен вокал Васил нема харизма (според мене). Сценска. За на Евровизиската сцена не се бара само "страшен" вокал туку и сценски настап како и самата песна. Прерано е да судиме (барем лично јас) но мислам дека ќе треба да се коментира откако ќе излезе песната и видеото. И покрај многуте негативни критики дека он ќе не претставува оваа година, така беше и за Тамара но ете видовме и самите што направи. Само едно нешто ќе ми е криво доколку со него не влеземе во финале (можно е да се случи) дека веднаш нашиве мак "патриоти" што се маваат во гради, ќе коментираат на работи како на тоа што сме поминале со Тамара минатата година само поради промената на името.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пак самите меѓу себе си се бираат.
Прошлите си ги шетаа нивните, сега овие си ги шетаат нивните. Мене само не ми е јасно колку треба да си цреп од 0 до 10 за од такви средини и со такво образование да се вратиш тука и да се лакташ со Заев и Коста Петров.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Еве ја целата соло кариера на нашиот претставник:

И толку. Пишуваше дека имал уште една песна, ама јас не можев да ја најдам.

Инаку, свесни сме дека на ESC најмногу гласа геј-лобито, а овој е 100% геј, па може на таа карта ќе добиеме повеќе, who knows.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Од авион се гледа дека има тука ургенции, врски и политика. На никој нема да му текне баш да го прати Гарванлиев „из чиста мира“. Точно дека е музички школуван и има добар вокал, ама до сега нема направено никаква кариера ни па се има докажано како поп пејач. Дали е добар избор ќе видиме, ама во никој случај не е логичен. Повеќе логика ќе ми имаше Дупер да ги пратиме место него искрено...
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Апсолутно во вода му паѓа и „предобриот“ глас и талентот за музика и тоа што е алумни на Беркли, кога на крај снима вакви потпросечни песнички (особено Патувам) како овие погоре. А, тоа што после студии на такви реномирани универзитети учествуваат на медиокритетни настани како Евровизија е уште една енигма.


Incoming ликови како оној на темата за Дупер кога се убаци со муабет демек ако не ни се свиѓале Дупер, да сме слушале 2бона и српски бљувотини што прв пат ги прочитав таму.
 
S

staycalm

Гостин
Апсолутно во вода му паѓа и „предобриот“ глас и талентот за музика и тоа што е алумни на Беркли, кога на крај снима вакви потпросечни песнички (особено Патувам) како овие погоре. А, тоа што после студии на такви реномирани универзитети учествуваат на медиокритетни настани како Евровизија е уште една енигма.


Incoming ликови како оној на темата за Дупер кога се убаци со муабет демек ако не ни се свиѓале Дупер, да сме слушале 2бона и српски бљувотини што прв пат ги прочитав таму.
Евровизија медиокритетен настан? :D Не е ова Фолк Фест Валандово..
 
Член од
31 март 2013
Мислења
320
Поени од реакции
197
Од авион се гледа дека има тука ургенции, врски и политика. На никој нема да му текне баш да го прати Гарванлиев „из чиста мира“. Точно дека е музички школуван и има добар вокал, ама до сега нема направено никаква кариера ни па се има докажано како поп пејач. Дали е добар избор ќе видиме, ама во никој случај не е логичен. Повеќе логика ќе ми имаше Дупер да ги пратиме место него искрено...
Каква кариера имаше Кајмаковски кога го пративме? Бетер. Дупер можеа да спремат добра песна ама не се толку популарни после скандалот со Мартина. Препотентното створење Илчо не можам да го сварам.
 
M

Macedon1um

Гостин
Лани со педерска песна бевме блиску до победа, годинава уште појако одиме #направпат и со педерски преставник
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Eве го изборот на РТС Србија. Они прават фестивал Беовизија, па ќе видиме од понуденото што ќе се избере за да оди на Евровизија.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.003
Поени од реакции
57.043
Каква кариера имаше Кајмаковски кога го пративме? Бетер. Дупер можеа да спремат добра песна ама не се толку популарни после скандалот со Мартина. Препотентното створење Илчо не можам да го сварам.
Дупер на Евровизија??? После настапот на Бубамара, не би ги пуштил ни на Натофест да пејат.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Има и изведувачи од други држави што биле на Евровизија а не се со некоја голема кариера музичка или воопшто и можеби немале ни песни предходно.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom