Интернет радио и телевизија (стримови, прашања, генерална дискусија...)

Член од
19 декември 2008
Мислења
2.067
Поени од реакции
2.188
ова гледам е исто како Perfect player.........а не е како OTTPlayer...a работи одлично
Автоматски споено мислење:

џџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџ
џџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџџ
шта уради бре јадниче
зошто уништуваш вакви листи..
тоа не се твои
ама очигледно помагаш на доуништување

тешко ли е да се раздадат на 10 тина членови во порака
 
Последно уредено:
Член од
5 декември 2017
Мислења
492
Поени од реакции
344
ова гледам е исто како Perfect player.........а не е како OTTPlayer...a работи одлично
Автоматски споено мислење:


шта уради бре јадниче
зошто уништуваш вакви листи..
тоа не се твои
ама очигледно помагаш на доуништување

тешко ли е да се раздадат на 10 тина членови во порака
Pa nisu ni tvoje tj nisu nicije tko to ima vlastito nesta?????NITKO... na porukama sam podijelio x listi tak da........
 
Член од
25 ноември 2018
Мислења
308
Поени од реакции
663
Velika greška koju ljudi prave.... iskreno win xp smo svi koristili godinama i to bez ikakvog apdejta, ja vam savetujem sledeće dok ne ukinu mnogobrojne podrške programa, instalirati win 7 i pogasiti sve apdejte instalirati antivirusnu zaštitu i nije vam potreban ni jedan jedini sigurnosni apdejt jer za to ti služi antivirus da ga štiti, i bićete mirni još dosta godina, tj dok ne ukinu mnogobrojne podrške programa.... ali slažem se i sa tim da počnete da koristite linux, propuraka i od mene...
Moj Windows 8.1 radi vec 6 Godina bez ikakvih problema. I7 Processor. Nvidia grafik. Jebes Windows 10.
 
Член од
5 декември 2017
Мислења
492
Поени од реакции
344
Moj Windows 8.1 radi vec 6 Godina bez ikakvih problema. I7 Processor. Nvidia grafik. Jebes Windows 10.
Win 7 najbolji vatrozid i neki antivirus da je aktivan... NIKADA NE RADITE UPDATE to vam je kao kod mobitela ili resivera itd itd 90% bez potrebe... samo zauzima prostor i usporuje uredjaj.... kod procesora je bitnije koja je generacija u pitanju nego koji tip npr ima boljih i5 od i7 starije generacije itd itd itd
 

Boki16 tka

Sarma
Член од
23 јуни 2017
Мислења
65
Поени од реакции
34
Mi treba pomos vo vrska so povrzuvanje televizor so resiver! Problemot e vo toa sto resiverot ima eden scart in I eden scart out, no televizorot nema moznost za scart cable in posto se raboti za postar model sakam kaj dedo mi da napravam da si gleda TV! Ako postoi alternativen nacin ve zamoluvam da mi objasnite! Blagodaram odnapred...
 
Член од
5 декември 2017
Мислења
492
Поени од реакции
344
Mi treba pomos vo vrska so povrzuvanje televizor so resiver! Problemot e vo toa sto resiverot ima eden scart in I eden scart out, no televizorot nema moznost za scart cable in posto se raboti za postar model sakam kaj dedo mi da napravam da si gleda TV! Ako postoi alternativen nacin ve zamoluvam da mi objasnite! Blagodaram odnapred...
adapter scart a druga strana kabal sa 3 od kojih je jedan slika drugi zvuk treci nemam pojma :) chinc
 
Член од
25 ноември 2018
Мислења
308
Поени од реакции
663
Ako nema Tv skart onda je vjerovatno noviji model Tv. Ja sam uz prosli Samsung Tv dobio dobio kabel koji je na jednoj strani Skart a druga strana ide u Tv. Ne znam da li mozes nabaviti taj kabel je je on upravo za Televizore koji nemaju Skart ulaz.
 

Boki16 tka

Sarma
Член од
23 јуни 2017
Мислења
65
Поени од реакции
34
Ako nema Tv skart onda je vjerovatno noviji model Tv. Ja sam uz prosli Samsung Tv dobio dobio kabel koji je na jednoj strani Skart a druga strana ide u Tv. Ne znam da li mozes nabaviti taj kabel je je on upravo za Televizore koji nemaju Skart ulaz.
Jel serviseri mogu da ubaci ckart konektora ili da odi na deponiju! Mnogo mi se svidja sta je dosta otporan na defekti a I nema toliko zracenja!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom