Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
19 декември 2017
Мислења
258
Поени од реакции
319
Конечно дома после добар зимски одмор каде што се убив од скиање. убеден сум дека 2020год ќе биде една од најдобрите во мојот живот иако 2019 ќе биде добра конкуренција. Иако колкот ми е цел отечен и за малку што не го скршив зашто мојот адреналински темперамент и склоност кон ризици втора година по ред ме тера да си ги преценам скијачките способности. На крајот од денот не жалам зашто многу научив, кога паѓаш ќе научиш да станеш но попаметен следниопат. Моментот кога нема да паднеш е тој краток момен на перфекција која трае 1мин, но е доволно 1мин е најмногу што можеш да очекуваш од перфекција во животот. Денот пред да се вратам запознаев една 19годишна што имаше IQ на снегот по кој што скијав и Attention Span од 2мин да не спомнам дека не знаеше два збора Англиски да склопи, имав два поларизирани нагони да станам и да замина без да кажам збор или да и дадам еден добар hate-fuck. Запамти никогаш не дозволувај жена под кожа да ти влезе без разлика колку е згодна, сексот не вреди.
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
ДК зошто на македончето кога му одговара да е антички се пали како попален мајмун на пред нова ера муабети и обичаи а кога сака да проповеда христијанство и култура се прикажува како внук од брат на некој од апостолите...
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
The Witcher серијата му доаѓа као добра замена за game of Thrones бар сега за сега у првите 4 епизоди.
Сад ќемо да ја глеаме 5та и 6та :)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Драга , нека е за ногу години празникот. Бадник партито. Си знаеш ти Драга. Господи помилиј...амин
 
Последно уредено:

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
ДК и ние што не ја сликавме масата и закачивме на фб, инста или така натака вечеравме да не не мислиш...
За многу години празниците...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
По вчерашниот Ортодоксфест каде што се изнасликаа трпези во имагинарен натпревар кој колку повеќе наредил на маса, денес на програмата е шоуто наречено "Трапосајте се во Сити Мол" каде што како прави верници овие погоре ќе им ги пумпаат пиплметрите на луѓето кои немаат подобар избор за работно и мораат и на овој ден да трпат багра.
Честит Божиќ!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom