Фан Клуб: Арсенал

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Laka da se vikase Giroud dosega 50 pati ke bese oteran u kurac... ne mi se vervit deka nekoj rado bi go prodal Auba radi godinite nego Laka koj najverojatno nikogas nemat da si go ispolnit potencijalot(barem kaj nas).
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Треба сите 12 да ги пишам за одлично прикажана игра. Секоја чест на Артета, ми се чини дека генијалец имаме на клупата.
Али Тореира и Озил се брилијантни денес.... Немам коментар! Само даље ;)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.052
Поени од реакции
12.936
АМН конечно почна да е продуктивен во тимот, страшно многу ми се допаѓаат долгите топки по земја во фор, се гледа дека им е воиграна акција, а АМН одлично ги пушта, доволно спори да не отидат во гол аут, и доволно брзи да не бидат пресечени. Колку само шанси креиравме по таа страна, супер соработка со Нелсон, браво. И Озил е одличен, се надевам дека вака ќе продолжи, а не е само еден добар натпревар во 250 и повторно паѓање во депресија. Ми се допаѓа тоа што Оба иако е крило, доста беше продуктивен и влагаше во шанси и креирање на играта, другпат кога бил крило топка не фаќал цел натпревар. Единствено ме плаши Луиз и Мустафот кикс да не направат некој, бидејќи немаат во главата баш, па колку и да играат добро може на секунда да се исклучат да заборават играч или направат непотребен фаул и да отиде у курац натпреварот. Браво за Артета, ова е веќе многу подобро.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Ејди Артета ејди, бункер цело второ Пепе смрзна на клупа, да беше Емери сега ќе имаше повици за ликвидација

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Да се потсетиме на времињата кога Емери не напаѓаше


Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ете зошто ја ретко фалам на полувреме, оти цела убавина и игра од првиот полаа саат ја посраа. Дека има подобрување, има, ама има и мноогу работи и многу играчи што не им е местото.

Многу сум изнервиран и исфрустриран, оти стварно можевме да ја добиеме.

И денес ќе се сложам и со @mkgunner, си сноси и Артета вина за второто полувреме.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Челзи немаа ни една сериозна шанса до првиот гол, дај нека му забранат на Лено да излева на високи топки или нека го пратат на очно да се провери минус да не има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom