Најекономично греење (затоплување)

Член од
30 јуни 2008
Мислења
1.959
Поени од реакции
1.234
За сите што користат SP3S еве една друга апликација преку која можат да ја следат потрошувачката, се вика Intelligent home centar, само што резултатите од неа и од оваа основната што ја користиме сите e-control е различна, еве за еден месец што викаат двете апликации
Screenshot_20191218-191757.png Screenshot_20191218-191827.png

Се јавува разлика од 10 кв, која да ја сметаме за веродостојна :)
 
Член од
10 декември 2018
Мислења
390
Поени од реакции
664
100 pati kazav, BATALETE go Flegma....ne ocekuvajte od nego seriozen sovet. Samo "tzlatko" i "strelec" se kompetenti za seriozen sovet.
Даде совет дуплиот акаунт на Strelec.
Ликови задолжени за што е можно поголема продажба на Gree.

И остана жив.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.161
Поени од реакции
3.549
За сите што користат SP3S еве една друга апликација преку која можат да ја следат потрошувачката, се вика Intelligent home centar, само што резултатите од неа и од оваа основната што ја користиме сите e-control е различна, еве за еден месец што викаат двете апликации
Прегледај го приврзокот 225593 Прегледај го приврзокот 225594

Се јавува разлика од 10 кв, која да ја сметаме за веродостојна :)
Ovaa prvata inteligent.home so samiot ured sp3s ,so skenirajne na qr kodot(ato e vo upatstvoto) ja otvara ovaa app.a nie gledam site ja koriatime e-control ....koja e tocna koj.znae....10kw nee nesto wow strasno 66den,vo skapa ili 33den vo evtina...
Sepak od Evn e.najtocen...bidejki nim.im plajkame a.ne na broadlink sp3s.!
 
Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.387
Поени од реакции
2.662
Даде совет дуплиот акаунт на Strelec.
Ликови задолжени за што е можно поголема продажба на Gree.

И остана жив.
Kakov uplav imas od GREE....hahhaha.
Uzivaj monterce...
Slusaj malce profesionalci i UCI, bez pari e skolovo.
 
Член од
26 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
895
Ovaa prvata inteligent.home so samiot ured sp3s ,so skenirajne na qr kodot(ato e vo upatstvoto) ja otvara ovaa app.a nie gledam site ja koriatime e-control ....koja e tocna koj.znae....10kw nee nesto wow strasno 66den,vo skapa ili 33den vo evtina...
Sepak od Evn e.najtocen...bidejki nim.im plajkame a.ne na broadlink sp3s.!
Abe kakov evn dur pokazuva deka se gream mesecov so 400W prosek odlicen e
IMG_20191218_202943.jpg
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.161
Поени од реакции
3.549
Последно уредено:
Член од
29 август 2008
Мислења
5.161
Поени од реакции
3.549
Секако е најисплатливо.
Tocno momentalno da ....ama..koco idioto kaza deka ke se pokacuva...cenata za kwh, ako krene cenata 5/10/15% toa e veke na granica na isplatlivost/osvem za oktomvri-noemvri /mart-april
#a ovie 3 najjaki meseci ke moras da baras dr.care...
 
Член од
27 ноември 2018
Мислења
215
Поени од реакции
370
Како врвите со дефростите бе омладинци? :)

Во Прилеп магла со нож да ја сечеш. Мицубишиво се држи јуначки. Дефростите се брзи (5 мин вкупно)
Нема правилен размак помеѓу дефростите
Кај мене даикинот преку ден досега нема на направено, навечер на надворешна температура од 0с па надолу прави на секои 50/55 минути. Дефростите траат по неполни 7минути. Мислам дека досега не била под -2с надворешната кај нас во Прилеп.
Лани правеше дефрости исто на 50/55 минути, од 0с па до -5/6с надворешна температура. Кога температурата е под -6с дефростите не се толку чести на тој временски интервал, може да направи и на 4/5часа, а знае да направи и сув дефрост.
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.529
Поени од реакции
7.262
На муабетот за дефростите опис како GREE Виола работи и докажано дека има Интелигентен дефрост...напишано и може да се прочита по соседниве форуми.
Клима за 25к продавана кај нас...кој ја има може само да си ја накриви капата.:cuc:
Да не ве лажат дека мора да се купи клима Митсубиши од 90к и после дефрост имала на секој 50мин (по тајмер)...па морал свингот да работи и Фанот на најако за да се стоплат.
Чоекот си грее 35м2 со Виола од 25к со супер модулација од просечни 300W на +2. Какви Јапанци какви бакрачи
Viola rabota.jpg
 
Последно уредено:
Член од
21 февруари 2011
Мислења
142
Поени од реакции
163
Дали дефростот е морален да го направи климата при одреден временски интервал на грење, уредот го користам веќе 8'ми ден до сега немам заприметено ниту еднаш да трепка сијаличката внатре, климата работи on/off наместена е на 22/23 на 2'ра брзина и до сега нема исклучено да трепка сијаличката или да замрзни саќето надвор, во прошлиот пост спомнав местоположба, место без магла голема влажност како и кај секој не многу ниски температури деновиве од -1 до +15, незнам дали е можно можи смешно звучам.

79933716_2784518034947630_5598122822430883840_n.jpg

Ова треба да е влажност на воздухот во собата, која вредност е нај ОК да биде од прилика
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.503
Денес присуствував на најголемата хорор работа на еден клима уред, а богами и на неправилна употреба.
Хјундаи клима 5.5 оптеретена на 29 степени правеше дефрости на 30 мин. До сега немам видено толку често да од една клиима во дефрост. Џабе пуштена на 29 степени кога одмара по 10.

Штета што ем не знаат да ја работат, ем не се стоплени, а ем богами и можеби е катасрофа климата, на 0 степени надворешна има прилично млак издув.
Се надевам нема да измрзнат на пониски температури.

А и Тундрава нека потрае подолго, се вратив сега и како до шпорет да седам
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.161
Поени од реакции
3.549
Денес присуствував на најголемата хорор работа на еден клима уред, а богами и на неправилна употреба.
Хјундаи клима 5.5 оптеретена на 29 степени правеше дефрости на 30 мин. До сега немам видено толку често да од една клиима во дефрост. Џабе пуштена на 29 степени кога одмара по 10.

Штета што ем не знаат да ја работат, ем не се стоплени, а ем богами и можеби е катасрофа климата, на 0 степени надворешна има прилично млак издув.
Се надевам нема да измрзнат на пониски температури.

А и Тундрава нека потрае подолго, се вратив сега и како до шпорет да седам
Hyndai pred 10tina dena montiraa nasproti mene komsii ..nese zadovolni a jas ja slusam kako raboti zui celata kako da ne i se dostegnati strafovite na nea....
Zagrevaat 20 kvadrati ekstra izolacija na prizemje....
Ne znam koj ja sklopuva .?midea/tcl?/ili nekoj.drug??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom