Ножеви

Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
@AceCaleb Стварно незнам , но доста скапа обработка му ставивме, плус беше пратен само овој 1 нож , а не цела серија, можеби им е по порачка па ке кошта троа повеќе .. кујзнае. Инаку ножеви праќат , само што ретко ми се погодува да ги работам јас, има и друга смена и други колеги кој ја работат истата работа па , кога како ке ми се погоди, следна прилика ќе сликам подетално и испратница со обработка цена на иста , фирма...
Автоматски споено мислење:

@eMilanist па во една од двете единствени фабрики од овој тип во Европа , од кој другата е во Франција инаку и е со малку послаб рејтинг од оваа каде сум јас... правиме coating (незнам на мк зборот :facepalm: ) Hyperlox,RedSpeed,Kronos,Carbon,Tigral,Sintal,Tin и други обработки за разно разни авто делови , медицинска опрема, индустриски и што ли не..најчеста клиентела се Дукати Априлиа Фиат ( ваљда разбра каде е фабриката сега :D ) и така.
 
Последно уредено:
Член од
15 март 2010
Мислења
5.862
Поени од реакции
6.369
@eMilanist за 45минути со кола сум на Сан Сиро :P , југот е умрен на економски план, за жал ..
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Ха!
Интересно е што и другарми @AceCaleb навива за тим што игра на Сан Сиро....оној помалку познатиот, понеуспешниот тим од Милано:nesumjas:.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Ха!
Интересно е што и другарми @AceCaleb навива за тим што игра на Сан Сиро....оној помалку познатиот, понеуспешниот тим од Милано:nesumjas:.
Моментално се 11 бода пред оној другиот повеќе познатиот :D
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
Треба да служи за отворање на дивеч. Малку е на незгодно место за тоа, јас само рачката ја сменив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom