Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ф

Флеш

Гостин
Моето боледување за на работа,гласи значи вака :

Здравствената состојба му е се покомплицирана. Урината му е кафеава. Вчера стражарно беше спроведен на ректоскопија. На 20 овој месец му е закажана колоноскопија за која претходно треба да е на посебен режим. Нема што не му е. Кога лежи желудочната киселина му оди право во белите дробови. Може да умре за 15 минути. Јовановски нема желудник и за тоа има 10 лекарски мислења .

:pos:
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.429
Поени од реакции
19.598
Драа

Боље овакој што те нема на моменти по неколко д’на.Тмн некои да одмориф од јаки дискусие за политику,за рамну земњу, бог е сфугде,за тој дали некој фудбалер прднаја на тренинг или дали зима 150 или 160 иљаде фунте недељно плату,дали вар или сунгероф ајвар, да одморимо од јаки мемиња и досетке на некои хумористични фраерчиња,јаки тфитови и инста дешафке.
Ај наредну недељу две па нек те нема, поинтересно е на моменти,рутина е досадна.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Пред една недела отидов со брат ми да ми купи кола и договоривме една и следниот ден кога отидовме да ја земаме поради некои документи н можеше веднаш и беше извадено радиото, сменети гумите позади и ставени излижани, ставени стари бришачи, извадени навлаките на седиштата и воланот, ставени стари уништени и извалкани патосници, кутија за прва помош, ланци и резерва гума јок.

Ај барем оние гуми на нејзе си стоеа и не беше на трупчиња. :icon_lol: Не ме чуди и нафтата од резевоарот да беше извадена. :icon_mrgr:

Не дека не се купува ова дополнително, ама поциганска работа досега немав видено. Требало само школката да ја остави и се останато да извади. :tapp:
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
кај ви го кутка бе цело време форумов? ради политика ли што е пишува, што е работата?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom