Фан Клуб: Арсенал

Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
И Пепе го негираше па после 2 недели го потпишавме.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Дај боже и сега да е истата финта

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ако е вистина, го наебавме, ни идат уште потешки утакмици во декември, а овој лигавиот со сите противници оди со „респект“ како да сме некој нисколигаш.

Да му ебам јас и на Раул и Еду а пред се на Кроенке, кога ќе ми текне колку бевме задоволни летото кога не замачкаа со едно скапо засилување, мислевме толку е сите проблеми ги решивме.

Во суштина, остана старата болка, Кроенке, и се додека се они во клубот истото ќе се случува.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Најјако е што дојдовме до тој степен вчера што коментаторот најави дека фаворит е Лестер. Не дека не беше така туку ние сме биле секогаш фаворити со послаби екипи

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Автоматски споено мислење:

Zoshto pobogu Lester da ne se favoriti? :)
Па тоа е проблемот што дојдовме до степен да не сме фаворити не само против лестер туку и други мидл тејбл екипи. Јас не реков дека лестер не е туку колку ниско паднавме, а ако тебе тоа тоа ти е нормално и прифатливо тогаш жал ми е што твоите амбиции се толку ниско паднати

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Ми се сере кога ве читам како ги кривите Кронке за резултативе... Имаме тим за без проблем да сме топ 4, они нивното си го направија летово, дадоа пари. Што повеќе сакате од нив?
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Па тоа е проблемот што дојдовме до степен да не сме фаворити не само против лестер туку и други мидл тејбл екипи. Јас не реков дека лестер не е туку колку ниско паднавме, а ако тебе тоа тоа ти е нормално и прифатливо тогаш жал ми е што твоите амбиции се толку ниско паднати

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Ne se samo moite, tuku na site fanovi. Ambicii se edno, mozhnostite na ovaj tim drugo. Vekje sme kompletno otpadnati od trkata za top 4, osven ako ne se desi cudo, a se samo 10 kola pominati.

Taka da, ne bi me cudelo koga kje igrame so Pool doma kvotata da pobedi Pool da e pod/okolu 1.50.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Ne se samo moite, tuku na site fanovi. Ambicii se edno, mozhnostite na ovaj tim drugo. Vekje sme kompletno otpadnati od trkata za top 4, osven ako ne se desi cudo, a se samo 10 kola pominati.

Taka da, ne bi me cudelo koga kje igrame so Pool doma kvotata da pobedi Pool da e pod/okolu 1.50.
Види ја моменалната вредност на играчите. Секако поквалитетен ростер имаме од нив. Емери е тој што го прави тимот лузерски и да бидат фаворити Лестер.

Screenshot_1.png
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
113
Поени од реакции
189
Види ја моменалната вредност на играчите. Секако поквалитетен ростер имаме од нив. Емери е тој што го прави тимот лузерски и да бидат фаворити Лестер.

Прегледај го приврзокот 222087
Јак аргумент овој со парите. Лестер во овој момент е екипиште за Арсенал. Практично на СИТЕ позиции во тимот имаат поквалитетен фудбалер. Да се спојат двете екипи и да се направи една, во првите 11 ќе има 9 од Лестер и 2 од Арсенал, а и тие двајца дискутабилно.

Од Арсенал само името е останато, а и тоа бледнее.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Јак аргумент овој со парите. Лестер во овој момент е екипиште за Арсенал. Практично на СИТЕ позиции во тимот имаат поквалитетен фудбалер. Да се спојат двете екипи и да се направи една, во првите 11 ќе има 9 од Лестер и 2 од Арсенал, а и тие двајца дискутабилно.

Од Арсенал само името е останато, а и тоа бледнее.
Ама во овој момент. Како играчиве пред да заиграт за Арсенал, газеле во екипите? Поради мртвата тактика на вампирот ти го имаш мислењето дека 9 играчи на Лестер се подобри од нашиве. Најдобар пример ти е Санчез, што беше кај нас, а што стана покасно.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Јак аргумент овој со парите. Лестер во овој момент е екипиште за Арсенал. Практично на СИТЕ позиции во тимот имаат поквалитетен фудбалер. Да се спојат двете екипи и да се направи една, во првите 11 ќе има 9 од Лестер и 2 од Арсенал, а и тие двајца дискутабилно.

Од Арсенал само името е останато, а и тоа бледнее.
Е како така Емери не е крив за се?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Шо нешто на гомнарите од клубот не им се свиѓале фановите и односот на Обамејанг, па преку режимскиот новинар Орнстин праќаат закани до него.

Или само тактика да се оцрни Оба пред јавно да се објави дека не сака нов договор.



Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom