Кој е насловот на песнава? (Барам песна)

Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
ја знам која е песната, ама не кажувам
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.515
Поени од реакции
34.572
Сношти на Антена 5 слушнав некоја македонска песна која имаше текст нешо вака: хепи варијација сатисфакција....некој да не не има идеја која е, гугл не помага, а shazam не ја фаќаше
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
ИНСТАЛИРАЈТЕ ЈА НА МОБИЛНИОТ АПЛИКАЦИЈАТА SHAZAM PUSTI JA PESNATA I VEDNAS TI KAZUVA KOJ JA IZVEDUVA I KAKO SE VIKA
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.816
Поени од реакции
8.651
Една таква смешна песна шо имаше на youtube со трн во око нешо беше? Вака одеше...



:)

Ако не си ја нашол уште :icon_mrgr:

Автоматски споено мислење:

А мене некој оваа првата песна на почетокот може ли да ми ја најде? :)

 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
Ja baram pesnata od Maja Vukicevic - Jas.
Ja imase edno vreme na youtube, sega ne mozam nikade da ja najdam.
Dokolku ja imate ve molam link.
Ova e isecok od pesnata
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Барам песна што е многу слична на оваа .Стара хипхоп & аренби песна 1995 -2005 макс мислам дека е .Нешто оди "they cant hold us "
Многу сличен ритам има на оваа .Почетокот е скоро ист како на оваа песна .https://www.youtube.com/watch?v=Wt88GMJmVk0
 
Член од
21 септември 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
Македонска фолк песна,дојранска најверојатно само знам дека рефренот почнува со "Ноќва се збрале другарите.....а завршува со тече вино тече пиво до зорите" ?
Ај помош...ја слушнав песнава на утринска на македонско радио, мислам дека е од некој фф Валандово...Оди вака:

- "Меѓу мандрите, крај бреговите, ечат песните на дојранците, ноќва се збрале другарите, уморни дошле рибарите, на чуној седат пред мандрите, тече смеа, течат песни од градите...се ронат ѕвезди над водите, тече вино, тече живот до зорите"
 
Член од
4 јуни 2015
Мислења
239
Поени од реакции
221
Знае ли некој како се вика песната што ја има на крајот од Медена земја


Почнува некаде од 01:27:37
 
Член од
22 мај 2010
Мислења
629
Поени од реакции
109
Знае некој која е песнава ...Женски вокал рефренот иде нешто во стилот "соло,како да останам соло покрај тебе ваков убав....."
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Епа ми дојде и мене редот да прашам.
Песнава е со многу убав, релативно млад женски глас и 100% песната е понова (објавена) од 2014 - та година.
Почнува вака (или рефренот):
Is that if you.
Is that when you
Не се сеќавам баш ама со тоа is that изгледа беше.
Едино што знам е дека пред година - две сите девојчиња, жени ја имаа оваа како песна за ѕвонење на Телефон, барем овде кај нас пред да искочи despacito и señorita.
Кај мене у школо имаше една професорка, увек кога ќе и заѕвонеше телефонот, се истата песна.
Жанрот мислам pop беше, а имаше нешто гитара, ваљда.
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
607
Поени од реакции
493
Епа ми дојде и мене редот да прашам.
Песнава е со многу убав, релативно млад женски глас и 100% песната е понова (објавена) од 2014 - та година.
Почнува вака (или рефренот):
Is that if you.
Is that when you
Не се сеќавам баш ама со тоа is that изгледа беше.
Едино што знам е дека пред година - две сите девојчиња, жени ја имаа оваа како песна за ѕвонење на Телефон, барем овде кај нас пред да искочи despacito и señorita.
Кај мене у школо имаше една професорка, увек кога ќе и заѕвонеше телефонот, се истата песна.
Жанрот мислам pop беше, а имаше нешто гитара, ваљда.
?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom