Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 февруари 2019
Мислења
41
Поени од реакции
76
pa koga veke pisuvas spisok treba pravilno da pisuvas,i samo 2 pati ti pisav da go smenis taka?a vcera na zezanje napisav. p.s ne sum vangja da znam deka si zensko
Не замајрајте со небитни работи, чудо големо ако пишувало „пров“, како да игра некаква улога тоа. Наместо да бидете благодарни шо @palekrstic (и неколку други членови) споделуваат најмногу информации, се занимавате со глупости. Ајде @palekrstic, напиши ми мене УКАЗ во списокот, па да си закажам за сликање.
 
Член од
15 ноември 2015
Мислења
54
Поени од реакции
140
Не замајрајте со небитни работи, чудо големо ако пишувало „пров“, како да игра некаква улога тоа. Наместо да бидете благодарни шо @palekrstic (и неколку други членови) споделуваат најмногу информации, се занимавате со глупости. Ајде @palekrstic, напиши ми мене УКАЗ во списокот, па да си закажам за сликање.
Во кој указ си?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Еве информација од вчера.За оние кој се преку родител од интервју до указ директно без промена на статуси 18месеци.значи нема промена на статуси туку по ново било од образувана преписка директно указ арно ама после 18 месеци.Тоа е тоа.а шалтер прасав во правосудие.Поздрав
 
Член од
26 мај 2017
Мислења
280
Поени од реакции
225
Еве информација од вчера.За оние кој се преку родител од интервју до указ директно без промена на статуси 18месеци.значи нема промена на статуси туку по ново било од образувана преписка директно указ арно ама после 18 месеци.Тоа е тоа.а шалтер прасав во правосудие.Поздрав
Леле бе, тоа уште бетер го направеа, да не знаеш до кај си
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Еве информација од вчера.За оние кој се преку родител од интервју до указ директно без промена на статуси 18месеци.значи нема промена на статуси туку по ново било од образувана преписка директно указ арно ама после 18 месеци.Тоа е тоа.а шалтер прасав во правосудие.Поздрав
Drugar navistina Li ti kazaa taka
 
Член од
18 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
22
Еве информација од вчера.За оние кој се преку родител од интервју до указ директно без промена на статуси 18месеци.значи нема промена на статуси туку по ново било од образувана преписка директно указ арно ама после 18 месеци.Тоа е тоа.а шалтер прасав во правосудие.Поздрав
Gluposti...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom