Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Мисла во која се пронајдов денес: Со текот на времето нешто ќе те промени. Ќе сфатиш дека не си повеќе истиот човек од претходно односно минатото. Всушност и не знаеш каков човек ќе бидеш во иднината. Ама после се сфаќаш дека време е да почнеш да мислиш повеќе на себе. Затоа што со тоа што си се грижел за другите си заборавил да мислиш на себе...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.889
Единствена причина шо денес не си ставив пиштол на главата е тоа шо уствари немам пиштол.

Толку психички не ме собориле никојпат, за 2 минути так-так ме склопија топче ме направија. Среќа траеше 15-20 минути, а после резултираше со неверојатна нервоза на граница со афект која ме држеше добри 3 саати.

Па јас би рекол можда еден од топ 3 најдобри моменти во мојот живот беа тие 3 саати.

Буквално се е возможно, не ебеш 0.2 % правила или закони или морални вредности или шо ти знам кој кур или шо и да се дешава со тебе. За тие 3 саати реализирав повеќе идеи отколку во последните 3 години. Не ти е страв од ништо, едноставно сакаш нешто и само го зимаш без да ебеш било каква жива сила, додека сите те гледаат со голем страв.

ФАКТ, НЕПОБИТЕН - За да успееш во животот треба да си страшно ѓубре, буквално да не постои никаква морална граница шо ќе те спречи да го добиеш тоа шо сакаш. Кратко кажано денес на 3 саати јас бев македонски политичар.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.594
Поени од реакции
7.168
Драга Кеј

Дојдов да се исповедам. :)
Се започна април месец, од зезање, што е, како е, како си, бла бла муабети,па се да заврши од зезање во кревет. Иии, ете ги проблемите, правење филмови, што, како, каде,зошто,која е, ти коментира. А, ја слободен момак. А, она во врска. :cool:
Еее, sky, sky, сам си се бутнав у проблеми, ама и сам си ги решив тие проблеми.
Се мислам дека нема полуда работа од заљубена женска глава, на се е спремна да направи, макар и свет да преврти.
И за крај, уште не ми доаѓа памет да не правам авантури, проклето да е се ме тера.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
od koga se pojavi MAMA na zvezde Granda, karta za avtobus za Ohrid ne moze da zemes,treba pred tri dena da rezerviras, se sto e masko na noga trgnalo tamu,eve slusam i tapkarosi prodavale karti za Ohrid po dupla cena.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.637
Поени од реакции
27.836
Член од
21 април 2017
Мислења
237
Поени од реакции
703
Драга Кајгана,

вчера праев муабет со шефицава и колегиве всушност колку се тешки да ги преживејш дваесетите, особено после завршувањето на факултет. За мене лично. Колку бев порано careless,колку мува не ме лазеше за се. А сеа,сеа се нешто претпазлив, калкулиран.... сеа само некој прашања ми се вртет низ гла ... "Ова како ќе испаднит","Да се осигурам прво", "Ак напрам вака шо ќе се десит", "Чек сеа пари дал ќе останет доволно", "Како ќе реагират овај ако напрам вака" и слично. Сфатив дек на свој 26 години ме мачет истите мисли ко на мајка ми и татко ми и то не е кул. НЕ Е КУЛ..
Нејсе, вчера прв пат купив карта за концерт од друго лице. Ми пиша, ми го даде пејпал акаунтот кој шо изгледаше многу сумљулив. Некоја си email адреса bluekiteohjon@yahoo.com. Многу сумљиво, па сакав да го прашам шо е работата со меилот, па да ми ја покажит картата и слично ама ми текна на претходниот муабет и си реков "Абе ајде шо се замараш, биди лабав жити се не си прај филмој" и си ги префрлив парите без проблем.

And guess what?? Испадна да е scam. Ни картата, ни парите :)

И ај сеа ти биди careless да те видам....

п.с. Ми украле статус од ФБ, го постирале на Твитер вчера, и Камај го презеле и имат 5К лајкој на инстаграм и ФБ. То моеше да е my big break, али јебига животе калнику за точак (хеххехе)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Колку сме небитни на макро ниво чоече тоа е страшно. Си се клањал на некоја „угледна“ фаца у општеството што е тотално небитен и нерелевантен. Преголем е светов за кретени ко нас.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ако сакаа Next Time поголема популарност и неподелени мислења од народот наместо овие обработки требаше да прават рок верзии на безвременските хитови „Чудна жена беше Вера“, „Две очи расплакани“, „Три кила банани“ и „Курназ Томче“...
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Почитувани супермаркет менаџерчиња,

ниту сум господин, ниту ми е потребно вашите напатени касиерки да ми посакуваат убав ден, ниту пак на некого некогаш му дошло до вашата визија и мисија.

Срдечен поздрав.
 
Член од
26 август 2019
Мислења
351
Поени од реакции
763
Радо би го отспала денешниот ден, ама имам работа која не ме прашува дали мене ми се спие или не, а згора на тоа и љубопитни очи кои се интересираат како сеа така нивниот другар се преселил кај помлада девојка од него, 15г помлада еј, многу е, она е дете, он е возрасен, па ај ќе одиме малку да ја студираме. За таквите моменти спремив 4 вида закуски, 1 торта од неколку вида чоколади, даска со сирење и пршута, мезенце за со друштванце, неколку вида вино и пиво, голема кристална ваза со еквадорска есперанса роза, дури викнав за прв пат и жена да ми исчисти зошто не бев во можност, ајмо да видиме екипо, дали имате нешто да кажете по прашање врската на вашиот другар со 15г помлада девојка. Се нервирам бидејќи не сум таа која е виновна за многу работи кои ми ги наметнувате и си ставате тема на разговор кога А не е присутен. Ѕидовите имаат уши мили мои, се се знае ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom