Фан клуб - РК Вардар

30 мај 2019
1.840
3.293
Е ок де, изгубија една утакмица (бајаги гол разлика и тоа за домашен терен, ама ај и тоа се случува). Таму подруго ќе биде. Би сакал со Веспрем да изиграат најдобро што можат.

12 јануари 2015
2.150
3.419
Изгубиле утакмица? 10:56 минути ти требаат да го постигнеш првиот гол како актуелен европски шампион на домашен терен, и тоа од пенал? Ти тоа го викаш една утакмица? Јас тоа го викам срам за клубот, државата и општо за натпреварувањето. Може на секој да му се деси слаб ден, ама тие 30 минути не треба така да ги играат ни Камерун, а не па Вардар. Не може да утињаат толку зицери и пенали, и нашите голмани, поготово оној Гедбане, ништо да не одбранат.

Како и да вртите, Кил 90% ќе бидат први у група, и тоа е тоа. Ако влеземе пак Ф4 со ваква игра, ќе ми биде исто како да освоиле :)

3.293

Подобро ваков пораз сега, отколку покасно. Вака сите недостатоции испливаа на вода и ќе има на што да се работи. Не е срам за клубот да се изгуби ако ништо не оди од рака. Лани беа шампиони, а со овој состав и играчи во оваа форма и 1/8-финале би било голем успех.
Не треба да се плука. И Кометал освои титула, па следната сезона со 10 разлика изгуби од МАР Валенсија во прво коло, иако тогаш Кометал ја имаа Цигица како нов играч и уште 2-3 солидни нови играчи и беа пак солиден тим.
Интересна работа е што Вардар еднаш го победил Кил дома и тоа одамна со 27-26 (ја памтам и бев таму.. тогаш ако не се лажам Петковски бранеше за Вардар и фати едно 12 топки) кога Кил беше појак отколку денес, а Вардар три пати послаб отколку денес. Некогаш коцките треба да ти се поклопат.

27 ноември 2007
30.365
68.029
Во право време ми ја снема кајганава на недела дена.
Барем погодив дека некоја екипа ќе изгази, ама не ја погодив вистинската.
Кратки заклучоци се дека Атман е тотално аут од форма, не би фатил место ни во сегашниов Металург. Задолжително ни е потребен играч кој би покривал на лев и среден бек. Најзадолжително ни е потребен голман. Ландин ни го кажа вицот, резултатот ќе беше многу поинаков ако во прво полувреме реализиравме барем половина од зицерите и пеналите.
Нашиве да фатес една-две топки кога се враќавме во вториот дел, можевме да ја свртиме. Стопивме седум разлика за 18 минути, а интересното е што Кил во ниту еден момент не одигран со резервен состав, дури и на плус 12.
За жал, кога намаливме на пет, од мртва акција, Дувњак ни ја здува од 10 метри.
Не очекува уште еден пораз наредна недела, а формата треба да ја темпираме потоа, откако ќе се вратат Толедо и Столе.

4 септември 2019
1.459
3.482
Кајгана се врати, ајде сега распалете по Шампионите...
Веспрем ќе го јаде, а богами и Ѓорче!

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
11 мај 2014
983
2.202

Срам за државата се вакви сезонски вувузели ко тебе со меморија на кокошка...

kano

Farang
27 ноември 2014
12.070
22.111
Фали Караџич и тоа многу...

Поразот боли ама ако извадат поуки од ова сфатат дека може треба да се засилат адекватно тогаш ок е... Ќе биде тешко со Веспрем ама мора да пробаме да извадиме бар бод таму и они не се најсјани во моментот

2.150
3.419
Нит те навредив тебе, нит играчите. Толку е тешко да се каже дека е срамота тоа саботно издание за еден актуелен шампион?
Може пораз да се доживее, ама и не и онаков дебакл. Нека си ја средат играта, ако не можат, тоа е тоа. Ни четвртфинале нема да е лошо, со вакви околности.

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
4 јуни 2009
14.530
17.887
Poraz ko poraz nisto strasno, strasno e ako ni opnat kazna za bakljute i za frlenite predmeti.Isto strasno e kakov glup narod ide na utakmica. Na taa nervoza koga nisto ne ni ide koga treba da se iskines od navivanje se najde eden lik koj na sva tri pati me opmena da sednam dur ne go oterav u tri lepe.Inaku mislam deka vakva atmisfera nemalo ni koga sme pobeduvale.Sekako moram da gi spomnam onie sto zaminaa na 10 min do kraj, ne mora vekje nikad ni da doagate vo sala

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk

4 март 2017
2.033
5.477
Подобро сега, него подоцна во сезоната. Одлична атмосфера во сала, Комити во повеќе од солидна бројка на трибини, единствено нешто што ми недостасуваше како обичен гледач беше тапан. Мечот многу јасно ги покажа недостатоците на тимот, кои можеби против тимови како Мотор и Порто не дојдоа премногу до израз, но кога зборуваме за тимови од калибарот на Кил и тоа како играат значајна улога.

1. Очајно ни фали искуство на голманската позиција, Гедбане и Кугис се неискусни. Доколку јас се прашувам би го шутнал Гедбане после сезонава и би донел голман кои има искуство во посериозни натпреварувања, Кугис би бил резервна опција. Не зборувам за голман од калибарот на: Ландин, Штербик, Цупара и слични, туку голмани од калибарот на: Лесјак, Иванишевиќ, Симиќ, Пешиќ итн. Односно, голмани кои бранат на високо ниво, а сепак се до некаде "under the radar".

2. Левата бековска позиција ни е очај, комплетно сме безопасни од таа страна. Успевавме да го скриеме овој недостаток пола сезона прошлата година заради феноменалната форма на Карачиќ, меѓутоа сезонава е друга приказна. Прво и основно, да ги собереме Горбок и Диско заедно нема да составиме еден просечен лев бек сезонава. Горбок ајде стар е, меѓутоа што се случува со Диско? Дечкото е ко изгубен на секоја утакмица. Атман не може да покрива лево! Атман е класичен среден бек и во најголем дел од ситуациите кога играат со Скубе делуваат како да се гушат еден со друг.

3. За кој ѓавол ни се 4 пивоти? Ајде веројатно не очекуваше никој дека Глеб ќе се врати па мораше да се покрие позицијата, меѓутоа наредна сезона еден од Пелко и Горпишин треба да лета. Пелко е веројатно подобар моментално, но мислам дека на долг рок Горпишин има поголем потенцијал + е Руски репрезентативец.

4. Играше улога и тоа што речиси сите играчи имаа лош ден, но дури и да не беше така мислам дека ќе загубевме само со некои колку-толку поподносливи 4-5 гола разлика.

PS. Приметив дека под BetCity логото на дресовите напред, сега стои и логото на Комерцијална Банка. (y)

Последно уредено:
27 ноември 2008
5.539
4.066
Подобро сега, него подоцна во сезоната. Одлична атмосфера во сала, Комити во повеќе од солидна бројка на трибини, единствено нешто што ми недостасуваше како обоичен гледач беше тапан. Мечот многу јасно ги покажа недостатоците на тимот, кои можеби против тимови како Мотор и Порто не дојдоа премногу до израз, но кога зборуваме за тимови од калибарот на Кил и тоа како играат значајна улога.

. (y)
Имаше тапан. :)
Прошлата сезона да се десеше истиов натпревар, мислам дека пола сала ќе се испразнеше у последните 10 минути. Сега 80% од салата остана и по свирката на судијата.
Атмосверата одлична низ скоро цела утакмица. Кој знае што ќе се десеше да имаа некое лудо враќање како против Барса на Ф4, ако не паднеше салата еве на...
Има малце промена сезонава во однос на претходните две во поглед на структурата на трибините.

dragonsky

Hate leads to suffering
25 декември 2010
42.811
83.989
Очајно издание е, и тоа сите го потврдуваат.

Постовиве твои повеќе ќе важат ако изгубат 1 гол разлика од Пекинг, него ли ова со Кил што беше..

Ипак Кил е, се дешава, побогу и еден Бразил изгуби 7-1 од Германија на светско...се дешаваат вакви моменти, јбг, не е крај на свет да изгубиш со повредени играчи и ваков ростер од Кил. Се случуваат, и тоа најдобро е што се случи тука, а не во нокаут фаза