Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јуни 2014
Мислења
65
Поени од реакции
84
Apeliram do adminot ako mozi da go resi ovoj problem ne otvara stranicata preku telekabel internet
Ne e samo telekabel imlnt
Не го разбирам делот: не отвара преку телекабел интернет. До уредот твој е проблемот, исчисти кеш меморија
Jas kolku gledam ne otvara preku wifi,a preku fiksen ili mobilen internet funkcionira.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Konecno I kaj mene ukaz 136 potpisan od petok, ama stranata ne rabotes. Pozdrav od mene I site da si docekate .
Juli 2015 Podneseni dokumenti
Januari 2016 intervju
Dopolnitelno cekanje edna godina
5 Noemvri 2018 cekam za potpis
11 Oktomvri potpis 2019
Pozdrav
So sreka da si go koristis!!!
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
175
Поени од реакции
151
Se probav momentalno eve sum vklucen preku mobilen internet no preku wifi ruter isto od telekabel nesaka i ne e samo kaj mene se pozalija i na femina forum i dr luge
Kaj mene preku nisto ne otvarase 4 dena, nitu wi-fi nitu mobile data nitu preku tapatalk nitu preku prebaruvac,ama.eve denes raboti normalno.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Член од
22 август 2019
Мислења
4
Поени од реакции
1
Здраво, тие што сте земале преку родител(татко) бугарски пасош колку време од интервју чекавте?
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
127
Поени од реакции
244
Здраво, тие што сте земале преку родител(татко) бугарски пасош колку време од интервју чекавте?
Тие што се преку родител,најмногу чекаат,а треба да биде обратно.Оди па ги разбери зошто е тоа така.
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
Не мора, ако си имаш веќе адреса кога ќе идеш ќе им ја кажеш, јас немав и затоа таа ја добив од нив.
Bez davanje na adresa ne moze da se podigne drzavjnstvoto? Ili moze da se zeme pa posle sam da si brkas rabota za adresa,oti taka e pobrzo...
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
Образувана преписка N:5**/2016/26.01.2016 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 136 от 2019 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
cestito se isplatese cekanjeto.(y)(y)(y)
 
Член од
10 јули 2018
Мислења
69
Поени од реакции
78
Образувана преписка N:5**/2016/26.01.2016 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 136 от 2019 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
546 li e preiskata
Автоматски споено мислење:

So toj ukaz 136 site li se opfateni sto se od 5.11.2018 na polozitelno?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom