Македонска фудбалска репрезентација

M

Macedon1um

Гостин
За Полска гледам не се повикани Левандовски, Гросицки, Пјонтек, Глик, Милик, Шчесни, Паздан итн

Пак се фаворити ама доста ослабени мора да се искористи ова, секако ако предходно не разочараат нашиве со Словенија и ги изгубат шансите за понатаму :)
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
За Полска гледам не се повикани Левандовски, Гросицки, Пјонтек, Глик, Милик, Шчесни, Паздан итн

Пак се фаворити ама доста ослабени мора да се искористи ова, секако ако предходно не разочараат нашиве со Словенија и ги изгубат шансите за понатаму :)
Познавајќи ја Македонија не би се изненадил да изгубиме од Словенија и бод со Полска да извадиме :D
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.279
Поени од реакции
1.728
За Полска гледам не се повикани Левандовски, Гросицки, Пјонтек, Глик, Милик, Шчесни, Паздан итн

Пак се фаворити ама доста ослабени мора да се искористи ова, секако ако предходно не разочараат нашиве со Словенија и ги изгубат шансите за понатаму :)

Кај виде такво инфо?
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
За Полска гледам не се повикани Левандовски, Гросицки, Пјонтек, Глик, Милик, Шчесни, Паздан итн

Пак се фаворити ама доста ослабени мора да се искористи ова, секако ако предходно не разочараат нашиве со Словенија и ги изгубат шансите за понатаму :)
Poland-Squad-for-October-2019-Qualifiers-Macedonia.jpg

Сите се повикани
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
И мене ме збуни списокот на википедија али очигледно фејк њуз било :D
 
Ф

Флеш

Гостин
Радески и оној голманон Шишковски се безвеза играчи.... Нилсон ти игра редовно за Сунсдвал,игнориран е .... Никола Ѓјоргев решета за Грасхопер,го бира Радески за избор .... Мрме затоа треба да си иде.Бираш,бирај асално моментално.....Ти треба одбрана,ништо не е лошо Мојсов да го вратат.Уиграни се со Тричковски ....Немаш голман,викни го Богатинов,барем далеку подобар и од Илиев и од Шишковски,имаш втор искусен голман .... Смешно е шо не користи,буквално шо имаме се надвор .... Верувајте,има играчи,ама избор на играчи,лоши одлуки,лош прилаз на игра,хронично е веќе за наша репрезентација.
Автоматски споено мислење:

Башка забораив да пишам ....Ако нели не чита Мрме .... Другар ти со кого си скаран,Јахович Босанац од ЏорџТаун,фукна 4 гола денеска ....Прв стрелец у Турска Лига со 7 гола ....
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
Радески и оној голманон Шишковски се безвеза играчи.... Нилсон ти игра редовно за Сунсдвал,игнориран е .... Никола Ѓјоргев решета за Грасхопер,го бира Радески за избор .... Мрме затоа треба да си иде.Бираш,бирај асално моментално.....Ти треба одбрана,ништо не е лошо Мојсов да го вратат.Уиграни се со Тричковски ....Немаш голман,викни го Богатинов,барем далеку подобар и од Илиев и од Шишковски,имаш втор искусен голман .... Смешно е шо не користи,буквално шо имаме се надвор .... Верувајте,има играчи,ама избор на играчи,лоши одлуки,лош прилаз на игра,хронично е веќе за наша репрезентација.
Автоматски споено мислење:

Башка забораив да пишам ....Ако нели не чита Мрме .... Другар ти со кого си скаран,Јахович Босанац од ЏорџТаун,фукна 4 гола денеска ....Прв стрелец у Турска Лига со 7 гола ....
Mojsov vishe 5 natprevara ne e ni vo sostav moze de e povreden...inaku vo pravo si za skoro se sho kaza ,inaku go zaboravi i zajkov so 1 utakmica vo 3 meseci enego pak e viknat...i nemoze be Krste Velkovski da e sekoj pat viknat kako turist da mi se sheta a da ne go vikash Jahovic !
 
Ф

Флеш

Гостин
Mojsov vishe 5 natprevara ne e ni vo sostav moze de e povreden...inaku vo pravo si za skoro se sho kaza ,inaku go zaboravi i zajkov so 1 utakmica vo 3 meseci enego pak e viknat...i nemoze be Krste Velkovski da e sekoj pat viknat kako turist da mi se sheta a da ne go vikash Jahovic !
Крсте Велковски не е лош избор,кажано за резерва.Капитен е на Сараево,има искуство.Ти се случи нешо у напад на играч,Крсте е просечна добра замена.Јахович е навистина големо испуштање,исти тип на играч е како Нестор,самобразчила е шо Нестор дреме и чека топка,а Јахович може да извади ситуација....Башка не промашува пенал :pos:
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.518
Mojsov vishe 5 natprevara ne e ni vo sostav moze de e povreden...inaku vo pravo si za skoro se sho kaza ,inaku go zaboravi i zajkov so 1 utakmica vo 3 meseci enego pak e viknat...i nemoze be Krste Velkovski da e sekoj pat viknat kako turist da mi se sheta a da ne go vikash Jahovic !
Јаховиќ имаше многу лош испад за Мрме и ФФМ на фејсбук, и многу тешко дека воопшто и ќе го повикаат некогаш.
Башка, кога играл за Македонија никогаш не бил на ниво.
Посебно кога се искурчи на сите да шутира пеналот против Израел и промаши.
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
Јаховиќ имаше многу лош испад за Мрме и ФФМ на фејсбук, и многу тешко дека воопшто и ќе го повикаат некогаш.
Башка, кога играл за Македонија никогаш не бил на ниво.
Посебно кога се искурчи на сите да шутира пеналот против Израел и промаши.
Da da tocno e ...
Автоматски споено мислење:

E bash ovoj igrac veruvajte ke bide vo prvi 11 so slovenija ..Na primer pred tosevski,risteski i drugi ..
 

Attachments

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.518
E bash ovoj igrac veruvajte ke bide vo prvi 11 so slovenija ..Na primer pred tosevski,risteski i drugi ..
Жалосно е знам, ама пак има предност пред Радески зашто малку тесни сме на таа позиција а и башка Радески од прилика ваква слична статистика има ама во ПМФЛ.

Али џабе трошиме време тука на тоа кој е повикан.
Очигледно е дека Мрме е далеку од добар селектор. Тоа што е еден од најуспешните е чиста среќа, и постоењето на Лига Нации.
Набилда статистика таму, па сега изгледа како Мурињо, а во пракса е близу Џиџи со тие негови играчи кои ги влече од натпревар во натпревар.
 

Harry Potter

Imperius
Член од
14 септември 2005
Мислења
2.533
Поени од реакции
1.515
Немаш голман,викни го Богатинов,барем далеку подобар и од Илиев и од Шишковски,имаш втор искусен голман ....
Богатинов одамна се пензионираше од ререзентцаија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom