Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Jедино не ми се свиѓа односот на дел од ракометарите кои им се обраќа. Као да не го слушаат, у стил ај ок доста смараш.
Така беше и со Парондо. Но, не и со Раул.

Реално кај нас порано доста Чупиќ објаснуваше на тајм-аути, сеа нешто се опушти Скубе, па он ги доминира. Знаеше и Игор некад да нафрла акции.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Така беше и со Парондо. Но, не и со Раул.

Реално кај нас порано доста Чупиќ објаснуваше на тајм-аути, сеа нешто се опушти Скубе, па он ги доминира. Знаеше и Игор некад да нафрла акции.
Миљон натпревари имаат,два пути Европски Шамшиони,искуство со врвни тренери,најнормално дека ќе солираат понекогаш.во првиот дел од втората сезона на Раул баш ми текнува,послем еден тајмаут,коментарот на О'Бранаин "види ги што прават,имам чувство дека воопшто не го слушаат Раул"
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.873
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Уште 30 карти има за со Кил. Претпоставувам ќе пуштат уште 500 по 200 ден за стоење. Кил не игра баш во форма, може да ги згазиме.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Уште 30 карти има за со Кил. Претпоставувам ќе пуштат уште 500 по 200 ден за стоење. Кил не игра баш во форма, може да ги згазиме.
кил се во топ форма,да ги згазиме не,али да победиме има минимални шанси
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.471
Поени од реакции
3.522
Нема дилеми, Кил ќе го дочекаат 6000 грла. Само да не биде Кил, сите до крај со полна сала!!!
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.909
Поени од реакции
9.507
Со ова темпо ако продолжат, Кил освојува оваа година ЛШ. Дај боже да згрешам.
То ке е поголемо чудо од Вардар лани шо освои ( уствари ја не ги глеам ни на Ф4 али ај)
Ке бидит интересна утакмица на супер Глоуб се гледаше дека Вардар може да се носат со нив клучно ке е како ке изиграат во одбрана ако ги сведат на помалку од 28 голој ке има шанса Вардар пошто и Кил игра лошо во одбрана,друго шо ке е битно публиката може да ги излуди на Кил и Јиха и да изгубат глава ако успеат да се држ недај со резултатот до 45-50 минута мислам дек ке добие Вардар
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Plus ne im igra Vajnhold, ke bide klucno dvizenjeto na pikerite i prvaenjeto blok za bekovite a tuka bogami se vo prednost.Druga rabota da ne go razbranime ligusot zosto togas ke bide loso

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Со ова темпо ако продолжат, Кил освојува оваа година ЛШ. Дај боже да згрешам.
Koe tempo? Go tepale Vesprem i bod so Kjelce doma jaka rabota. A druga rabota e sto gi cekaat teski dueli vo domasnoto prvenstvo taka da cekajte malce so ekspertizive.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Ја ги гледав со Вецлар пред некој ден, спасија гз на крај. Слабо играа. Пред некоја недела ги гледав со Магдебруг во Бундес, изгубија. Со Киелце требаше да тепаат иако и тоа беше густо, пољациве се извадија на крај, реално беа печени за пораз. Тоа што го уништија Веспрем, сеа во ретроспектива испаѓа дека повеќе е до Веспрем, него до Кил.

Кил си е Кил. Оној Билик ме плаши, не уништи на Супер Глоуб. А и на Киелце им го кажа филмот. Страшен скок-шут. Ја со години си плачам што не носиме некој ваков шутер.

Ја мислам дека може да ги добиеме, ако сме на ниво. Ни треба и Скубе да изигра нешто екстра, а и голманиве да покажат повеќе од претходно. Атмосферата ќе си биде таа.

Уште си гаам некој илузија дека управава може ќе не изненади со некој играч. Имаме уште 3 недели да пријавме некој за ЛШ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom