UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Иначе морам да додадам. Ги мрзам Интер од дно на душа, ама мислам дека имаше пенал за Интер у ситуацијата со Сенси. Да беше обратно, сигурно ќе го свирнеше. Да не зборам за ситните фаули што увек ги свиреше у корист на Барса. Човек да не сака да се сретне со Барса и Реал у ЛШ не ради што им се плаши на јачината на тимот, туку баш ради ова.
Абе нели им јавуваат од Вар собата ? Мислам дека Скомина му се обрати на некој од играчиве на Интер, дека чека инструкции од Вар собата, така да немаше потреба да ја прекинува играта. Сигурно ако имало доволен контакт за пенал ќе му било пренесено да прегледува снимка.
Да беше обратна ситуацијата, и да досудеше пенал во корист на Барса, ќе ја преиначеше одлуката после прегледување на снимката, така да сезонава со Вар у ЛШ би требало сите пропусти да се сведат на минимум.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Morase da go vadi Alexis, snema dusa. Mozda mozese odma Politano da go stavi mesto nego, ali sepak so Barsa igrase, ne so Lece.

Inace okolu penalot, ne dadoa usporena snimka, ima nekoj video/gif/slika od situacijata? Mene mi licese deka izglumi Konte ama eve niz netov gledam komentari deka mozel i da svirne penal.
Све тоа разбирам, ама не мораше баш Гаљардини шупакот бе... Шознам, Политано па и Весино мислам дека боља опција ќе беа.

Абе нели им јавуваат од Вар собата ? Мислам дека Скомина му се обрати на некој од играчиве на Интер, дека чека инструкции од Вар собата, така да немаше потреба да ја прекинува играта. Сигурно ако имало доволен контакт за пенал ќе му било пренесено да прегледува снимка.
Да беше обратна ситуацијата, и да досудеше пенал во корист на Барса, ќе ја преиначеше одлуката после прегледување на снимката, така да сезонава со Вар у ЛШ би требало сите пропусти да се сведат на минимум.
Незнам, затоа реков мислам дека можеше да го свирне колку што видов. Можда грешам. А за ситните фаули не грешам сигурно. :)

Како и да е, пак ќе кажам има за што да жали Интер, и те како беше ранлива оваа Барса, особено у прво полувреме.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.157
Поени од реакции
107.587
Незнам, затоа реков мислам дека можеше да го свирне колку што видов. Можда грешам. А за ситните фаули не грешам сигурно. :)

Како и да е, пак ќе кажам има за што да жали Интер, и те како беше ранлива оваа Барса, особено у прво полувреме.
Док те прашував најдов низ нетов.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.386
Како првиот гол Суарез нема да даде до крај на кариера. Вториот гол ок беше.... Муабетот е дека освен головиве немаа ама баш ниедна посериозна шанса, поготово во прво полувреме.
Шансата на Гризман си ја преспал...
 

DonRistovski

Peace Disturber
Член од
1 септември 2009
Мислења
3.432
Поени од реакции
4.023
Morase da go vadi Alexis, snema dusa. Mozda mozese odma Politano da go stavi mesto nego, ali sepak so Barsa igrase, ne so Lece.

Inace okolu penalot, ne dadoa usporena snimka, ima nekoj video/gif/slika od situacijata? Mene mi licese deka izglumi Konte ama eve niz netov gledam komentari deka mozel i da svirne penal.
U nikoj slucaj. Ne bese penal.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.299
И Псж не го заборавај
Џабе дрндате со тоа устите
Погледајте малце фудбал па после кажете некој паметен збор

Псж е тим на хартија , како и секоја година така и оваа ке го испушат пак од некоја умрена екипа за тоа главата на нож си ја ставам

Реал никад не ги отпишувам , може и да освојат од нигде никаде

Барса ми е чудна , ке видиме

На Јуве фудбалот никогаш не сум го сакал , ама Кикица е таму и тоа мења многу

Сите овие горенаведени екипи имаат горе доле исти предности ко Баерн

И доаѓаме до : ЛИВЕРПУЛ И СИТИ , КЛОП И ГВАРДИОЛА
Тоа е врвот моментално на фудбалот , другите се сите под нив.

Мислам дека дојде сезоната кога Гвардиола ке ја посрамоти цела Европа , за мене се бр 1 за ЛШ годинава
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Мислам дека дојде сезоната кога Гвардиола ке ја посрамоти цела Европа , за мене се бр 1 за ЛШ годинава
Исто како и претходната сезона што беше прв фаворит. Лесно наебува Пеп во ЛШ, толку многу е опсесиран со играта на неговиот тим што не рачуна дека и противникот може со нешто да изненади и да те надигра.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Според бројот на шанси беа надиграни во прво полувреме.
Барса кружеа како петли само околу шеснаесетник додека Интер можеа да стигнат до 0:3 да беа поприсебни малце и Тер да не му го фатеше зицерот на Мартинез. Кратко и јасно.
Второ полувреме, друга прича.
Затоа сине се играат две полувремиња. И Македонија ќе станеше европски шампион со само едно полувреме
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Исто како и претходната сезона што беше прв фаворит. Лесно наебува Пеп во ЛШ, толку многу е опсесиран со играта на неговиот тим што не рачуна дека и противникот може со нешто да изненади и да те надигра.
Ако до лани беше вака со ништо не значи дека и оваа година пак ќе биде. Баш на грешките учат добрите тренери. И Клоп губеше неколку финалиња па лани си убоде титула. И за мене Сити се први фаворити.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Играчите со лацио - наполи дресови одиграа одлично прво полувреме...со тој ростер на играчи толку и можеа...на сите им беше јасно дека второто полувреме ќе се сврти резултатот, но се трудеа максимум за разлика од Наполи кои буквално се релаксираа против Генк. Милик како на тренинг си гаѓаше пречки, на толку шанси и доминација 0 : 0. Така да не е трагедија да се изгуби на Камп Ноу, колку и да е такава, каква што е моментално Барса.

Бонус вистина : Cите читаме "Премиер Лига" - Интер играше прво полувреме добро "за да покаже кои се и што се", сите знаеме колку е тешко против Јуве за да се освои скудетото...така да, си направија ќеф и збутаа "првенче" на Барса и после тоа си се фокусираа на домашното првенство кое сите знаеме колку е тешко да се освои...
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ако до лани беше вака со ништо не значи дека и оваа година пак ќе биде. Баш на грешките учат добрите тренери. И Клоп губеше неколку финалиња па лани си убоде титула. И за мене Сити се први фаворити.
Исто како што ништо не значи дека и оваа година ќе биде така. Баш и нема покажано дека учи од грешките, испаѓа од Ливерпул, Монако и Тотенхем 3 години по ред баш ради неговата тврдоглавост да не менува ништо во играта независно од противникот. Да не зборам па за неговиот успех додека беше во Баерн..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom