Македонска фудбалска репрезентација

Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
А зошто би го зел Тошевски ?
eve ako si ja gledal utakmicava vcera na vardar ili poslednite 7 utakmici kazi ti zoshto?
Автоматски споено мислење:

Тошевски за во Вардар не е да игра моментално, а не пак за репрезентација. Среќа има шо снема играчи Вардар па мора да игра тој инаку не можеше да припари. Побрзо Владица треба да го викнат отколку Тошевски
Nz koj si ama definitivno gi imas apcinjata deneska promasheno ...
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
eve ako si ja gledal utakmicava vcera na vardar ili poslednite 7 utakmici kazi ti zoshto?
Автоматски споено мислење:


Nz koj si ama definitivno gi imas apcinjata deneska promasheno ...
Јас те прашав да ми кажиш зошто би го зел Тошевски.

Олабај со апчињата, ако изиграл 3 јаки утакмици против Струга Трим Љум, Силекс и Академија Пандев не значи дека треба и за репрезентација да игра.

И ич курето да не те боли јас кој сум.
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
Јас те прашав да ми кажиш зошто би го зел Тошевски.

Олабај со апчињата, ако изиграл 3 јаки утакмици против Струга Трим Љум, Силекс и Академија Пандев не значи дека треба и за репрезентација да игра.

И ич курето да не те боли јас кој сум.
Haha ajde lapaj tamu muvi niz bitola i uzivaj vo vtora liga !
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.146
Поени од реакции
4.539
Тошевски за во Вардар не е да игра моментално, а не пак за репрезентација. Среќа има шо снема играчи Вардар па мора да игра тој инаку не можеше да припари. Побрзо Владица треба да го викнат отколку Тошевски
Колку пати си го гледал Вардар сезонава? Ако до скоро знаеше да игра променливо, сезонава е константно добар, стабилен во дефанзива, помага и напред, физички од секогаш си бил спремен и одлично се снаоѓа и како штопер во 3-ката позади и како десен бек. Кажи ми кои играчи на негова позиција од моменталниве се подобри што заслужиле да играат за репрезентација? Зајков и Велковски имаат повеќе настапи за репрезентација него ли за клуб, а Бејтулаи никако не можам да разберам како воопшто добива повици, никогаш не се истакнувал ни во нашава ни прва лига, а одбраната на Шкендија години наназад важела за најболна точка. Освен Муслиу, ниту еден друг не покажал повеќе од Тошевски според моменталната форма, и не гледам зошто не би добил повик, поготово кога има проблеми со повредени играчи
 
Член од
23 јануари 2016
Мислења
2.137
Поени од реакции
5.481
Колку пати си го гледал Вардар сезонава? Ако до скоро знаеше да игра променливо, сезонава е константно добар, стабилен во дефанзива, помага и напред, физички од секогаш си бил спремен и одлично се снаоѓа и како штопер во 3-ката позади и како десен бек. Кажи ми кои играчи на негова позиција од моменталниве се подобри што заслужиле да играат за репрезентација? Зајков и Велковски имаат повеќе настапи за репрезентација него ли за клуб, а Бејтулаи никако не можам да разберам како воопшто добива повици, никогаш не се истакнувал ни во нашава ни прва лига, а одбраната на Шкендија години наназад важела за најболна точка. Освен Муслиу, ниту еден друг не покажал повеќе од Тошевски според моменталната форма, и не гледам зошто не би добил повик, поготово кога има проблеми со повредени играчи
velkovski e mn posebna prikazna. deckoto od takticki pricini e biten vo sostavot so trojca stoperi. on togas sekogas e toj vo sredina, vid libero koj od nazad ja otvara igrata i pri posed na topka vo momenti agira kako vezen. on e edinstveniot nas stoper so tie predizpozicii, site drugi fudbalerski/tehnicki se mnogu poslavi, zaradi toa velkovski si ima cvrsto mesto. kriticno e sto koga igrame samo so dvajca stoperi on e starter i koga e von forma, togas defanzivno ima povise zadaci i rizicno e so nego vo aktuelnata forma.

toa samo onaka btw spomnato. inace realno za RB mozda pre i brda bi trebal da dobie povik bidejki vo sistemot na mrme on e pokorisen od tosevski koj ofanzivno e polimitiran, ama nema sansa toa da se sluci bidejki mrme ocigledno si ima svoi milenici, pa verojatno pre tosevski povtorno ke dobie povik odkolku brda pa i da e za RB. problem kaj tosevski e samo kako bi se snasol kako stoper vo sistem vo dvajca stoperi. aktuelniot sistem na vardar e perfekten za tosevski bidejki on uste od sekogas imase problem sto ne e nitu klasicen RB nitu klasicen CB. uste koga igrase za teteks toa to zabelezav, rano se gledase deka ke ima problem da najde optimalna pozicija (bejtulai ustvari go ima istiot problem). aktuelnata vo vardar verojatno e najdobrata za nego, pa funkcionira odlicno. za taja pozicija vo aktuelnata situacija i kaj seniorite moze da dobie sansa.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Колку пати си го гледал Вардар сезонава? Ако до скоро знаеше да игра променливо, сезонава е константно добар, стабилен во дефанзива, помага и напред, физички од секогаш си бил спремен и одлично се снаоѓа и како штопер во 3-ката позади и како десен бек. Кажи ми кои играчи на негова позиција од моменталниве се подобри што заслужиле да играат за репрезентација? Зајков и Велковски имаат повеќе настапи за репрезентација него ли за клуб, а Бејтулаи никако не можам да разберам како воопшто добива повици, никогаш не се истакнувал ни во нашава ни прва лига, а одбраната на Шкендија години наназад важела за најболна точка. Освен Муслиу, ниту еден друг не покажал повеќе од Тошевски според моменталната форма, и не гледам зошто не би добил повик, поготово кога има проблеми со повредени играчи
Го немам гледано па заради то прашав зошто би го зеле, ама ова простото ми рече да си уживам низ Битола ваљда оти и тој го нема гледано па незнај шо да кажи.
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
Го немам гледано па заради то прашав зошто би го зеле, ама ова простото ми рече да си уживам низ Битола ваљда оти и тој го нема гледано па незнај шо да кажи.
Da ti objasnam za sekoja utamica negova sezonava vo detal?? A ti ne treba onaka da prashash zasho bi go viknal ...Bidejki si od Bitola najverojatno barem ti, ne treba da prasuvas posho ako go pratis fudbalov nash bi znael kako igral za pelister..ama ti gledam odma go spomna i Vladica znachi si go gledal i Vardar, i treba da bides realen ...Ne deka brda ne e dobar ama Tosevski najverojatno ke go zeme zoshto moze da igra i stoper vo trojka pozadi a Brda ne i vo defanziva e mn podobar od Brda
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Da ti objasnam za sekoja utamica negova sezonava vo detal?? A ti ne treba onaka da prashash zasho bi go viknal ...Bidejki si od Bitola najverojatno barem ti, ne treba da prasuvas posho ako go pratis fudbalov nash bi znael kako igral za pelister..ama ti gledam odma go spomna i Vladica znachi si go gledal i Vardar, i treba da bides realen ...Ne deka brda ne e dobar ama Tosevski najverojatno ke go zeme zoshto moze da igra i stoper vo trojka pozadi a Brda ne i vo defanziva e mn podobar od Brda
Играл за Пелистер пред 3-4 години, па од тогаш до ова сезона константно му беше резерва на Владица. Ова сезона ја искористи ситуацијата во Вардар и ете ги изиграл сите утакмици досега. Го немам гледано па заради то прашав и очекував нормален одговор. И никако Тошевски неможи да игра во тројка назад, копија од Бејтулаи ќе биди во одбрана.
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
401
Поени од реакции
353
Играл за Пелистер пред 3-4 години, па од тогаш до ова сезона константно му беше резерва на Владица. Ова сезона ја искористи ситуацијата во Вардар и ете ги изиграл сите утакмици досега. Го немам гледано па заради то прашав и очекував нормален одговор. И никако Тошевски неможи да игра во тројка назад, копија од Бејтулаи ќе биди во одбрана.
Za zajkov i bejtulai vo momentov e Maldini
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.889
Поени од реакции
17.498
Велковски ако не го зима(мислам се повреди пак) кој ќе му игра дефанзива сега?
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.009
Поени од реакции
7.720
Подобар е Тошевски од Бејтулаи реално.
Јас го имам дечкото запамтено по неверојатни 3-4 утакмици во првата полусезона ко дојде во Пелистер, после многу спласна не знам што му се деси, баш ми е мило сеа ако се крена во Вардар, само успеси му посакувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom