Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Od kaj ja imas informacijata?
Како од каде информацијата? Па на сајтот можеш да внесуваш секакви бројки на преписки и да го видиш нивниот статус, луѓе многу сте мутави навистина.
 
Член од
30 септември 2019
Мислења
10
Поени од реакции
4
Здраво
Нова сум, се регистрирав за да пишам за пасошот. Во јануари бев на интервју и уште сум на задолжителна. Јас сум со свидетелство од дедо. Братучед зеде за 11 месеци од интервју, имаше еден златен пееиод. Сестра ми од 2016 е заглавена и чека указ. Доколу ми се смени статусот, ќе пишам. Засега се е исто.
 
Член од
18 август 2019
Мислења
36
Поени од реакции
22
Ima kup prepiski od 2019 shto se na finalna, ne mi e jasno kako...a ima i mnogu od januari 2019 shto se na zadolzitelna. Zboruvam za prepiskite preku konzulat. Ima i nekolku sto cekaat potpis.
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
95
Поени од реакции
28
Здраво
Нова сум, се регистрирав за да пишам за пасошот. Во јануари бев на интервју и уште сум на задолжителна. Јас сум со свидетелство од дедо. Братучед зеде за 11 месеци од интервју, имаше еден златен пееиод. Сестра ми од 2016 е заглавена и чека указ. Доколу ми се смени статусот, ќе пишам. Засега се е исто.
Кога поднесе и кога зеде братучед ти?
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Jas mislam deka se e posrednikot i sekako dobri dokumenti za dokaz,jas iskreno mn loso postapiv bev preku posrednik od Sofija no mn cekav za proizhod 13 meseci pa go smeniv so eden hronicen alhoholicar i dibek ne banjat od K.Palanka po preporaka na prijateli no toa beshe najgolemata greska sto ja napraviv i da ne beshe forumot i sam da insistiram da si odnesam dopolnitelni dokumenti se kje beshe za djabe potroseno vreme i pari
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Нјама пак укази
Автоматски споено мислење:


Нема укази денес
Нјама пристап на темава 7 дена. Се надевам нема да го зголемиме времетраењето на банот.

Мерси.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Ima kup prepiski od 2019 shto se na finalna, ne mi e jasno kako...a ima i mnogu od januari 2019 shto se na zadolzitelna. Zboruvam za prepiskite preku konzulat. Ima i nekolku sto cekaat potpis.
Tie sto se na finalna se od nasata drzava ili od drugi drzavi, ako se od nasiot konzulat ne e nisto cudno da e so prijateli i mito toa za zal uste pominuva kaj nas
 
Член од
27 март 2019
Мислења
282
Поени од реакции
270
Tie sto se na finalna se od nasata drzava ili od drugi drzavi, ako se od nasiot konzulat ne e nisto cudno da e so prijateli i mito toa za zal uste pominuva kaj nas
Jas sepak mislam deka kako sto najavija deka drzavjanstvo so zdravi dok ke davat za 1 god za novo apliciranite, deka ke ja pocituvat ovaa zakonska odredba.
 
Член од
2 февруари 2018
Мислења
72
Поени од реакции
144
јас бев на интрвију 7-01-2019 во Софија со доста јаки документи и сеуште сим на задолжителна,мој совет не си правите бајрам со умот .поздрав
 
Член од
22 февруари 2012
Мислења
62
Поени од реакции
133
јас бев на интрвију 7-01-2019 во Софија со доста јаки документи и сеуште сим на задолжителна,мој совет не си правите бајрам со умот .поздрав
Што подразбираш под доста јаки документи?

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom