Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Фарбаниот е Момировски,а 11 е Бошковски.
Па шо плачеше татко му или чичко му кој беше на фб за прошлата утакмица денес беше најслаб на средина првото беше ок ама после не можеше да оди а не да покрива а бошковски од ко влезе корнеше и земаше топки на средина со шанси за контра штета шо не зедовме упте еден на средина и назад ќе бевме по рает ама ај и вака да тепаме со охрид после ќе биди полесно...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Пак ќе бидиме како лани, дома победи на мускули, гости ако се скини некој бод, супер ќе биди. Единствено различно годинава е шо нема толку конкуренти во Запад, па "поголеми" се шансите за влез во ПСМФЛ.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Утре мора да победиме само да се задржи Клечкаровски со другите(целевски и вренцовски) не би требало да имаме проблем и се разбира нашите поддржани со навивачите убо ќе биди да ги решиме првото полувреме преку прекини
За жал најверојатно ќе нема пренос па за тоа фаќајте автобусот и по смештај во Охрид
За на терен не знам што како ќе биди ама на трибина сигурно ќе биди интересно


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Со кој треба да играме бе за овие од ФФМ да дат пренос? :)
Tie skenderovaki produkcija kurvite skopski se znaj lani i godinava borec tikves vo istok godinava tikves i belasica a vo zapad samo skopski ekipi na domasen teren da ne odat podaleku sega skopje a kadino ne igraa doma mozi korab gostuvar daleku e derbito vo Ohrid kako i da e mu ja dupnavme glata 1-5 vaka me aresa plus duplo poveke Ckembari od ribari samo mocanje na decata za da rastat

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Nekni vkraj me bendisa pobedata petka nemame daeno so godini ne pametam koga posledno plus vo gosti kaj tie sankurinjata sega ocekuvam uste cetiri pobedi so red so gostivar sabota doma posle so korab vo gosti koj ni se borclii od lani pa igrame dve doma so vlazrimi i so kadino posle e derbito vo gosti so labunista ama ako imame cetiri pobedi bi trebalo da se odlepime na tabelata pa da se obeshrabrat drugite kako i da e cekor po cekor prvo gostivar da go sredime gledav videa statistika so korab i vlazrimi kaj so tepaa igraat isti fudbal kako site nisto posebno nemaat nekoj da deli da se pazime osven na polukontra i na sloboden udar a na prekini gledav valzeimi imaat visok spic a korab isto isto kako i gostivar pa znaci nema so da se zabavame neka izigraat kako so treba ofanzivno i pak da go resime gostivar kako ohrid vo prvoto poluvreme iako mislam od prestojnite cetiri natorevari ovaj ke bidi sabota najtezok

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.288
Поени од реакции
5.459
Seriozni ste deka so ovi igraci sakate prva liga?
На 5 метра неможат да се погодат, на терен 0 0 тие одат мислиш 6-0 водат.
Нема шанса со овај тим ништо. Среќа Кадино и Охрид незнат да одат па барем нема да испаднат.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243
Катастрофа денес многу ги потценивме летнаа нашите во облаци мислеа само да излезат на терен и ќе победат арно ама ништо некоја статива пречка и толку многу лошо џабе со охрид се радвавме тие биле слаби а не ние јаки ништо пак цела сезона падни стани ќе биди...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
25 август 2019
Мислења
286
Поени од реакции
375
Bez igraci vo sredniot red ne biva fudbal... odbranta 50-50 na periodi dobri... osven napagaci nisto nemame drugo vo timot momentalno..
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.862
Поени од реакции
7.243

Penalot ne go vidov vo prenosot trebase da se preizvedi golmanot mnogu rano izleze od linija no nasa e vinata posle sansite so ne gi iskoristivme stativi precki i tie imaa dva ziceri sreka edna golmanot odbrani kaj nas i vo sudiskoto prodolzenie so promasija jbg kako so rekovte bez sreden red tolku ne daj boze ako zagubime so korab trenerot neka pakuva kuferite!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Имавме шанси, некогаш и среќа треба да се има, Боро пенал промаши, статива Бујче, статива Симјановски, ударот на Усни во прво по продорот од десно милиметри помина до статива, второто исто 3 на 2 контра Бујче доцнеше на втора статива, а се лутеше на Симјановски дека не бил тој поблиску до него :facepalm:
А можевме лесно во 90та да го изгубиме и овој бод, кога Љамче ја згреши назад последен и тој напаѓачот нивни излезе 1 на 1 сам напред, арно бркаше Љамче до крај, па тој замина многу десно и од лош агол шутираше и одбрани Кумито.
Како и да е не смејме вакви утакмици да не добиваме, особено дома, во оваа лига се знај како се игра оти на гостувањата.
Ме загрижва средината, катастрофа цел среден ред вчера, Шопоски, Момироски, Мики и Даре Ангелески, овај Ангелески сместа треба бркање, 1581291857025192 додавања напрај дирек во нозете на играчите од Гостивар како за нив да играше, од сите 4 шо играја средина вчера 1 (ЕДЕН) играч не се прај, ептен слаб Даре, млади деца никаква мотивација и желба за фудбал играат колку да поминат 90 минути, Момироски 3 утакмици е прва на сите 3 е дрво, ете нека го гледа татко му и после нека не пиши коментари на фб зошто не играл син му, сам си виде во овие утакмици колку вреди, само нека пиши пак коментар негде :LOL: Шопоски на сто утакмици излегва на полувреме 45 минути можи да издржи само, Јовановски исто после 60та тотално некорисен.
Да имаме посалам среден ред, со подобри играчи, напред напаѓачите (Боро, Бујче, Симјановски, Главевски) има преку 50 гола да клајме до крајот.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom