Работа со Western Union

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
731
Поени од реакции
925
Mani se tog coravog posla naci ce te neko ubice boga u tebi
Очекувај вакви коментари од балканци а и не дека не се во право до некаде. Колнени пари се тие што ке ги земеш за коцка ке ги дадеш. Плус ако изгореш некој на повеке пари ке завршиш на суд. Твоја работа мада во Македонија ги има многу што се занимаваат со ова и тоа некои толку професионално што имат блог со монтирани видеа од бет365 што изгледат толку реално што некој напатен и измачен ке си најде надеж во тоа за "брзи пари"

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Се занимавам со поситно,40-50-60 евра и никогаш си немам работа со балканци.Обично некои далечни земји.Бразил,Португалија,Англија итн каде што за 40-50 евра не би мрднале.Прашањето ми беше,ако спонзорирам пост на инстаграм,дали ќе биде одобрен или не?
 
Член од
30 јануари 2019
Мислења
82
Поени од реакции
107
Се занимавам со поситно,40-50-60 евра и никогаш си немам работа со балканци.Обично некои далечни земји.Бразил,Португалија,Англија итн каде што за 40-50 евра не би мрднале.Прашањето ми беше,ако спонзорирам пост на инстаграм,дали ќе биде одобрен или не?
Немаш ефект од реклама на инстаграм, не е како фб.
 
Член од
30 август 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Zdravo, nekoj ako moze poopsirno da kaze kako idat rabotive so prodavanje dojavi, prefrlanje na pari, i kreiranje na lazni dobitni tiketi?
 
Член од
30 август 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Многу касниш за ова пред 2-3 години си требал да почнеш..

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Da, no me interesira kako funkcioniraat, primer se dogovarate da mu pustis pari preku western union, i toj ti dava licni podatoci, i ako te zaebe se znae koj e koj, mozes lesno da go najdes?
 
B

Beginner

Гостин
Da, no me interesira kako funkcioniraat, primer se dogovarate da mu pustis pari preku western union, i toj ti dava licni podatoci, i ako te zaebe se znae koj e koj, mozes lesno da go najdes?
Ти си од Македонија а он од Нигерија/Кенија/Англија дури и да ти пушти 50 евра мада денес тешко ретко кој уште верува. Него и да ти пушти 50-100 евра што мислиш за тие пари ке ти доаѓа дури во Македонија. Ако земеш некоја голема сума и ако ти се погоди некој од балканот е тогаш може и да ти дојде :D А на кенијците и нигерците и 10 евра да им земеш те колнат до 7мо колено :D

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
30 август 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Ти си од Македонија а он од Нигерија/Кенија/Англија дури и да ти пушти 50 евра мада денес тешко ретко кој уште верува. Него и да ти пушти 50-100 евра што мислиш за тие пари ке ти доаѓа дури во Македонија. Ако земеш некоја голема сума и ако ти се погоди некој од балканот е тогаш може и да ти дојде :D А на кенијците и нигерците и 10 евра да им земеш те колнат до 7мо колено :D

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Da, no kako bas gi naogaat ovie od nigerija, kenija, dali ima nekoja opcija na fb, ili?
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
731
Поени од реакции
925
Da, no kako bas gi naogaat ovie od nigerija, kenija, dali ima nekoja opcija na fb, ili?
Прати ми 150 евра цела методологија ќе ти ја објаснам :D
Јас лично 3К евра имам заработено горе долу толку,работев активно 2ипол месеци
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
23
Поени од реакции
10
Здраво, сите кој можат и сакат да донират пари не мора многу голема сума на пари преку Вестер унион нека ми пише и јас ќе ви дадам информации каде да ги пуштите парите. ве молам без измами
ви благодарам однапред
 

Strictly

word is bond
Член од
9 јуни 2019
Мислења
486
Поени од реакции
1.644
Здраво, сите кој можат и сакат да донират пари не мора многу голема сума на пари преку Вестер унион нека ми пише и јас ќе ви дадам информации каде да ги пуштите парите. ве молам без измами
ви благодарам однапред
Јас ќе ти дадам, само да не ти се за дрога?
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.911
Поени од реакции
12.395
Дали некој знае каде може да се контактира Moneygram за проблеми со трансакција? На официјалната страна даваат број од САД, а на мк број никој не крева.
 
Член од
2 март 2016
Мислења
479
Поени од реакции
467
Дали некој знае каде може да се контактира Moneygram за проблеми со трансакција? На официјалната страна даваат број од САД, а на мк број никој не крева.

Еве линк од нивен контакт, ако не завршиш работа пиши ми во порака да пробам да ти помогнам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom