Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 март 2019
Мислења
93
Поени од реакции
148
Нема нов закон.
Што е важно? Некакви две бројчиња, од кои бројот на преписка е порелевантен, поважен. Број на молба ти се доделува кога аплицираш, број на преписка ти се доделува на денот кога си влегол во процедура. Бидејќи кога аплицираш директно во Софија влегуваш во процедура на истиот ден, тогаш ти се доделува само едно бројче. Тогаш веројатно бројот на молба ти е ист како бројот на преписка, нека потврди некој што е преку Софија.
Јас сум еден од тие што аплицирал во Софија и имам само едно бројче.
Број на молба.15***/2016

Бројчето го добив дента кога бев на интервју.

Положително средина на Април да се надеваме дека до крај на год ќе излезе указот.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Јас сум еден од тие што аплицирал во Софија и имам само едно бројче.
Број на молба.15***/2016

Бројчето го добив дента кога бев на интервју.

Положително средина на Април да се надеваме дека до крај на год ќе излезе указот.
E AMA br na prepiska ti pisese koga ke otvorese na internet ako se sekavas Obrazuvana prepiska No:xxxx/xxxx, e trebalo da si go zapises toj broj na prepiska koj ti bil dodelen.
 
Член од
13 март 2019
Мислења
93
Поени од реакции
148
E AMA br na prepiska ti pisese koga ke otvorese na internet ako se sekavas Obrazuvana prepiska No:xxxx/xxxx, e trebalo da si go zapises toj broj na prepiska koj ti bil dodelen.
Го имам и тоа ама како што гледам не одат бате по тој број одат по бројов на молба..
Поправиме ако грешам...
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Го имам и тоа ама како што гледам не одат бате по тој број одат по бројов на молба..
Поправиме ако грешам...
Pa gresis,na internet kade go sledis statusot se naredeni site po red po br na prepiska,i najcesto taka i gi resavaat,a toj br na molba nikoj ne go ni gleda.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.528
Поени од реакции
2.368
Дечки која е постапката за вадење на бг возачка (префрлање од македонска) откако имам бг пасош и лична карта. Колку земаат посреднициве за ова оти не сум во мк, неможам да се замарам? Позз
 
Член од
14 јуни 2014
Мислења
65
Поени од реакции
84
Neka ne te lazat sekako deka pominuvaat, jas go zedov pasosot pred nedela dena imav dokument samo od brat bez nikakvo zdruzenie
Ne go lazam,go pottiknuvam da proseta po forumot I da procita nanazad nekolku stranici.Eve na primer I ja sum samo so dokumenti od brat I znam deka TI zema pasos na toj nacin I se nadevam deka I ja kje go zemam.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Нема нов закон.
Што е важно? Некакви две бројчиња, од кои бројот на преписка е порелевантен, поважен. Број на молба ти се доделува кога аплицираш, број на преписка ти се доделува на денот кога си влегол во процедура. Бидејќи кога аплицираш директно во Софија влегуваш во процедура на истиот ден, тогаш ти се доделува само едно бројче. Тогаш веројатно бројот на молба ти е ист како бројот на преписка, нека потврди некој што е преку Софија.
Не е ист бројот на молба со бројот на преписка. Скоро никогаш не е ист.

Јас на пример имам молба 8xxx/2017, а преписка 13xxx/2018.

Би требало да помине време додека се наместат да се исти...ама многу потешко тоа.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom