Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Ало болен ало болен ало нема ало боленн
Znajme deka nema glup Neli ja svana poentata retardiran pederasticen klosar maloument so mozok na kokoska
Ај ќе ве молам да се воздржите од глупостиве... не ве личи. Сигурно сте возрасни во години, најголем дел од луѓето на темава се депресирани па никој ни пцуе ни вреѓа.
Ај да не преземам мерки.. мек сум на душа :)
 
Последно уредено:

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.645
Поени од реакции
27.956
Ај ќе ве молам да се воздржите од глупостиве... не ве личи. Сигурно сте возрасни во години, најголем дел од лиѓето на темава се депресирани па никој ни пцуе ни вреѓа.
Ај да не преземам мерки.. мек сум на душа :)
Дур не ги ограничиш бројот на постовите на новите членови се вака ке биде.Значи не би требало да толерираш член од 27ми август до 3 септември постирал 29 постови од типот- shtama,imali ukazzi,nekoj potpis denes,mene koha ke mi potpisat итн итн...А такви има повеке членови.Прочитај го само постот пред твојот.Е таквите постови ствараат револт па доведуваат до навреди и гнасотии.Мислам дека е крајно време за imali ukaSs neshto novo da se pofale nekoI перманентен бан да се добива.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Дур не ги ограничиш бројот на постовите на новите членови се вака ке биде.Значи не би требало да толерираш член од 27ми август до 3 септември постирал 29 постови од типот- shtama,imali ukazzi,nekoj potpis denes,mene koha ke mi potpisat итн итн...А такви има повеке членови.Прочитај го само постот пред твојот.Е таквите постови ствараат револт па доведуваат до навреди и гнасотии.Мислам дека е крајно време за imali ukaSs neshto novo da se pofale nekoI перманентен бан да се добива.
Ќе ја регулираме ситуацијата.. безразлика што јас преферирам со арно на почеток.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.645
Поени од реакции
27.956
Ќе ја регулираме ситуацијата.. безразлика што јас преферирам со арно на почеток.
Само предлог давам :)
Иначе признавам дека нерви се кинат да прочиташ 15 пати по ред дека удостоверението му/и било пратено по konsulski pat vo bitolja
 
Член од
5 февруари 2018
Мислења
108
Поени од реакции
286
forumv go napravivte kako ajvan pazar,od politika do vregane do najnisko nivo na kultura,se samo isti muabeti,admini prezemete nesto da gi znaeme novostite za potpisi za proishodi i promeni na stausi,a ne po 100 pati da kazuvaat cekam od togas ne cekam ova ona.pozdrav najdobro namerno i bez zamerki.pozzzzzz
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Ако не се среди темава во нареден период ќе ја бојкотирам и нема да објавувам за мои промени и ич не ја отворам. Секој ден одвојувам време за да читам прости постови од лица со IQ 10, без корисни информации.
Значи стварно ако немате корисна информација ич не пишувајте, секое ново известување ми е надеж дека има нов указ, отворам и гледам со господ напред, има ли укази, јас сум на положително од тогаш ти од кога си(како на пазар да сте). Ете се отвори тема за поважните прашања проверете прво таму, па земи прочитај неколку страни назад види што има, што се дешава... Земете ај и рецепти за зимница споделувајте си...
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
30
Поени од реакции
55
Интервјуто на сестра ми беше во октомври 2018та, за колку време после интервјуто, отприлика може да се очекува излегувањето на пасошот? Знам дека е различно кај сите, но постои ли некое генерално "правило" отприлика колку време. Фала
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Интервјуто на сестра ми беше во октомври 2018та, за колку време после интервјуто, отприлика може да се очекува излегувањето на пасошот? Знам дека е различно кај сите, но постои ли некое генерално "правило" отприлика колку време. Фала
Recete i FALA na @palekrstic za nejziniot trud:

1.Образувана преписка(веднаш по интервјуто се јавува овој статус и трае 1 до 2 м)

2.Образувана преписка N:ххх/201х/хх.хх.201х г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.(се чека мин 13 месеци од интервју ,а ако си преку родител и до 20м)

3.По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство(овој статус трае 2 до 3 месеци откако ќе се смени од задолжителна)

Доколку имаш однесено оригинали односно истите документи по втор пат како што ги подаваше за происход во Министерството за правосудие статусот ќе биде

4.Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија (овој статус значи дека чекаш потпис и дека ти е одобрено,а колку се чека никој незнае,во моментов добиваат оние што чекале 10 до 11м ,но се убрзува и сметам дека за побрзо ќе се потпишува)

5.Образувана преписка N:xxxx/20xx/xx.xx.20xx г. Вашата преписка е вклјучена в Указ xxx от 20xx год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација(вака изгледа ако ти е потпишано државјанството)

P.S - Od utre istive prasajna pak, daj malce potrudetese da procitate nekoj post nanazad.
 
Последно уредено:

Mile Vuna

Majstor
Член од
21 јули 2011
Мислења
68
Поени од реакции
94
Recete i FALA na @palekrstic za nejziniot trud:

1.Образувана преписка(веднаш по интервјуто се јавува овој статус и трае 1 до 2 м)

2.Образувана преписка N:ххх/201х/хх.хх.201х г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване.(се чека мин 13 месеци од интервју ,а ако си преку родител и до 20м)

3.По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство(овој статус трае 2 до 3 месеци откако ќе се смени од задолжителна)

Доколку имаш однесено оригинали односно истите документи по втор пат како што ги подаваше за происход во Министерството за правосудие статусот ќе биде

4.Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија (овој статус значи дека чекаш потпис и дека ти е одобрено,а колку се чека никој незнае,во моментов добиваат оние што чекале 10 до 11м ,но се убрзува и сметам дека за побрзо ќе се потпишува)

5.Образувана преписка N:xxxx/20xx/xx.xx.20xx г. Вашата преписка е вклјучена в Указ xxx от 20xx год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација(вака изгледа ако ти е потпишано државјанството)

P.S - Od utre istive prasajna pak, daj malce potrudetese da procitate nekoj post nanazad.
Jas mislam deka ima premnogu strani na temava i deka treba da se restatira, so toa sto na prva strana ke bidat naveceni zabeleski (prasanja i odgovori "FAQ") i nesto kako ova sto go imas objaveno. Toa ke gi poednostavi rabotite.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom