Македонско фудбалско првенство

Кој ќе биде шампион на Македонија во сезоната 2023/24?


  • Вкупно гласачи
    80
  • Гласањето е завршено на .
Член од
8 август 2013
Мислења
982
Поени од реакции
1.246
На 4 кола еден гол имаат постигнато со Хасани незнам колку ќе се подобрат Агим и Фелипе нема да у се потчинат башка на негова позиција имаат играчи некако се пренатрупани со "ѕвезди" на средина а одбрана и напад слаби..

Sent from my SLA-L22 using Tapatalk
Ne deka ke podobrat mnogu so Hasani. No od ke gi podobri drugive so kotek, poveke nego mu se pllashat od kollki na Osmani.
Dobro kaza @Colt Willcox na ovie igraci kur ne im cue za futball.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.161
Хаха цепки е двојката што си коментира и ич к.. не им чуе цела утакмица
- Ќе пиеме ли кафенце после утакмицава
- Треба на базен да отидеме, да се потсетиме на младоста - е да бе ногата кога си ја заебав 10 дена у лангета
- Агим Ибраими, опасно дете е овој
- Де бее, главава ме пукна од навивачиве се цело време исто пеат
Врвот беше кога коментираше за некој играч дека го потсеќал на Ван Дајк :D

Туку што се работава Балисти ги нема на гостување, во стечај да не отидоа ?
Имаше 20 локални Албанци кои навиваа за Шкендија.
Претежно деца што избегаа од една од оние бомби шо ги пукаа Гемиџиите во паркот.

ПС:Мирен народ сме иначе овие 20 души можеа ќотек да изедат да не им текне веќе да се симнат од планината ама ајде барем лапнаа кур на фудбалски начин.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.161
Бурхан Мустафа голманиште сите 3 бода се само негови.Буквално неколку топки ги извади од гол а плус и пеналот што го одбрани.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Бурхан Мустафа голманиште сите 3 бода се само негови.Буквално неколку топки ги извади од гол а плус и пеналот што го одбрани.
На крајот се' можеше да фрли во вода, кога несмасно интервенираше на една безопасно нафрлена топка која ќе си ја избоксуваше во гол. За среќа отиде топката во корнер.

Уште не завршило четвртото коло, а веќе имаме две тренерски отказни решенија :D
Најпрвин Каран го напушти кормилото на Слога (наводно поради слабите резултати, а поверојатно поради тоа што треба да лежи затвор во Турција), а вчера официјално отказ добил и Ќатип Османи.
Да видиме каков тренер ќе најде Шкендија сега. Според мене, Ќато не им беше лош избор, поголем проблем е што играчите летнаа во облаци и донесоа многу екс ѕвезди кои земаат големи плати, а не придонесуваат многу во играта. Искористи што Вардар влезе во голема криза во последниве две сезони и на два пати им донесе убедливо освоена титула, но сезонава наиде на презаситеност кај играчите и од друга страна голема мотивираност кај противниците. Според мене, требаше да му дадат шанса уште некое време.
Најмал коефициент за следен тренер кој ќе добие шут карта му давам на Влахо од Работнички.

Дали е можно Академија Пандев да дојде до титула? :icon_mrgr:
Ништо посебно не ми е нивниов состав, далеку од шампионски. Скоро и да немаат некое познато име во составот. Дориев како лидер, Сашко Пандев внесува искуство, Кристијан Стојковски со позначителни настани од останатите млади фудбалери, голман кој засега брани добро, дали ќе биде доволно за титула?
Веројатно тоа би бил најслаб состав кој освоил титула во последниве 15-тина сезони.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Академија Пандев, Македонија ЃП и Вардар се најголеми фаворити според мене. Кој и да биде шампион од овие 3 екипи нема да биде незаслужено. Кога сме кај екипите кои ќе се борат за опстанок , очигледно дека ќе биде многу интересно. Како и да е се може да се очекува. Инаку до кога Вардар имаат забрана за трансфери? ПС: Патем и на мене ми должат пари. ;)
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.030
Академија Пандев, Македонија ЃП и Вардар се најголеми фаворити според мене. Кој и да биде шампион од овие 3 екипи нема да биде незаслужено. Кога сме кај екипите кои ќе се борат за опстанок , очигледно дека ќе биде многу интересно. Како и да е се може да се очекува. Инаку до кога Вардар имаат забрана за трансфери? ПС: Патем и на мене ми должат пари. ;)
Цела година имаме забрана за трансфери.
 
B

Beck's

Гостин
Akademija Gjorce i Vardar mu bile trite favoriti
Lani slicno pocnavme, do prviot meguseben so Vardar -8 bevme. Mi se svigaat vakvite komentari
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.143
Поени од реакции
4.528
Да имавме право на трансфери зимава можеби ќе постоеше некоја надеж, вака нема шанси, има уште многу за игра, а составот е претенок и неискусен, и за мене изборување место во Европа ќе биде одличен резултат сезонава. Ако успееме да ги исфрлиме од купот ќе биде одличен бонус, мада и таму прашање е колку ќе имаме сили да туркаме до крај. Со оглед на тоа колку ни е слаба лигава, малку да се консолидираат шкендија лесно ќе влезат во серија победи, а и да заостануваат оваа полусезона на зима многу подобро може да се засилат од другите и на крајот да избијат први. Сеуште се први фаворити, и единствено Академија Пандев е под знак прашалник дали ќе може да изигра изненадувачки добра сезона па да им парираат.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Akademija Gjorce i Vardar mu bile trite favoriti
Lani slicno pocnavme, do prviot meguseben so Vardar -8 bevme. Mi se svigaat vakvite komentari
Ќе видиме кој последен ќе се смее. Ако сакаш попрецизно Академија Пандев е најголем фаворит. Да ја пратеше играта на Академија Пандев немаше ова да го напишеш.
 
Член од
11 мај 2008
Мислења
3.355
Поени од реакции
7.307
Akademija Gjorce i Vardar mu bile trite favoriti
Lani slicno pocnavme, do prviot meguseben so Vardar -8 bevme. Mi se svigaat vakvite komentari
Па кај сте бе глувци?! Цело лето ве нема да му се невиди! Гласни сте само кога победувате, а сега напикани во дупките...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Не знам кој е админот на фб страната за прва лига (фан страна е мислам) ама уште пред сезонава кажа дека први фаворити за титула се Академија Пандев, во коментари му се смееја :D
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
Шкендија годинава титула не зема ..а Академија е пример како систематски се доаѓа до врв,,најорганизиран клуб од ниво на цицибани до сениори,,Мислам дека по пензионирањево Пандев може уште повеќе да се посвети на клубот и тотално да доминира во наредниве 10- 15 год во Мак Фудбал..
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.161
Шкендија годинава титула не зема ..а Академија е пример како систематски се доаѓа до врв,,најорганизиран клуб од ниво на цицибани до сениори,,Мислам дека по пензионирањево Пандев може уште повеќе да се посвети на клубот и тотално да доминира во наредниве 10- 15 год во Мак Фудбал..
Уште ако Пандев влезе во ФФМ и да го замени сегашниов "прецедник".
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.992
Шкендија годинава титула не зема ..а Академија е пример како систематски се доаѓа до врв,,најорганизиран клуб од ниво на цицибани до сениори,,Мислам дека по пензионирањево Пандев може уште повеќе да се посвети на клубот и тотално да доминира во наредниве 10- 15 год во Мак Фудбал..
Нема нешто врска со политика успехов на Академија?
Струмички тим - струмички премиер...

Сериозно прашувам иначе, не имплицирам ништо, ама дека многу работи и многу клубови до сега биле поврзани со партииве...шо ги знам...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom