La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Братов излага 1 на 1 со голманов и се фати во нозене незнаеше што да направи.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Братов излага 1 на 1 со голманов и се фати во нозене незнаеше што да направи.
Pass-от беше перфекција. Не ми се верува што не успеа да внесе. Можеше и да подаде и да шутира... Топката му избега...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Pass-от беше перфекција. Не ми се верува што не успеа да внесе. Можеше и да подаде и да шутира... Топката му избега...
Не му избега изиграваше идиот .. можеше комотно полувисока да бира кај да шутне... ама тој отиде да дрибла . Дете без искуство да беше меси ќе беше друга прича .
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Осасуна од секогаш е тврд орев и нетреба да се радуваме. Лаганица можат да си паднат и Реал и Атлетико. Лудница сезона ќе биди!
Се испод 10 бода разлика на крај на сезона ќе се разочарам.:D
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.140
Поени од реакции
28.895
Барса сезонава е најмизерна штета што у Реал се тешки дебили :icon_lol:
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
Барса и колово успеа да ја зголеми разликата од Реал.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.704
Поени од реакции
5.668
Незнам клубовиве од Шпанија кога биле по очајни...
Барса нејслаба игра во последните 10 години има,Реал исто незнаат кај тераат ништо чудно и они да кикснат со Виљареал во гости играат.
Севиља си е Севиља секогаш со киксови и им фали нешто малце за да се пробиат на врвот,исто ќе биде и сезонава.
Единствено Атлетико ако играат добро цела сезона па да освојат,ама не верувам со таа Чоло игра неможе да немаат киксови,1-0 неможеш цела сезона да играш,плус гостувања кај Реал и Барса сигурно ќе изгубат бодови.

Ќе видиме што ќе биде,само знам дека интересна сезона не чека.
Јас типувам дека Барса освојува пак,Меси кога ќе се врати друга песна ќе се пее,ако овие копуците не ја шитнат лигата додека се врати. :D
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Што време дојде да се тресам Barcelona дали ќе земе сигурни 3 бода против второлигашка екипа..
Среќа барем кога играме против Real Madrid се осигурани 3те бода ...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Незнам клубовиве од Шпанија кога биле по очајни...
Барса нејслаба игра во последните 10 години има,Реал исто незнаат кај тераат ништо чудно и они да кикснат со Виљареал во гости играат.
Севиља си е Севиља секогаш со киксови и им фали нешто малце за да се пробиат на врвот,исто ќе биде и сезонава.
Единствено Атлетико ако играат добро цела сезона па да освојат,ама не верувам со таа Чоло игра неможе да немаат киксови,1-0 неможеш цела сезона да играш,плус гостувања кај Реал и Барса сигурно ќе изгубат бодови.

Ќе видиме што ќе биде,само знам дека интересна сезона не чека.
Јас типувам дека Барса освојува пак,Меси кога ќе се врати друга песна ќе се пее,ако овие копуците не ја шитнат лигата додека се врати. :D
Незнам клубовиве од Шпанија кога биле по очајни...
Барса нејслаба игра во последните 10 години има,Реал исто незнаат кај тераат ништо чудно и они да кикснат со Виљареал во гости играат.
Севиља си е Севиља секогаш со киксови и им фали нешто малце за да се пробиат на врвот,исто ќе биде и сезонава.
Единствено Атлетико ако играат добро цела сезона па да освојат,ама не верувам со таа Чоло игра неможе да немаат киксови,1-0 неможеш цела сезона да играш,плус гостувања кај Реал и Барса сигурно ќе изгубат бодови.

Ќе видиме што ќе биде,само знам дека интересна сезона не чека.
Јас типувам дека Барса освојува пак,Меси кога ќе се врати друга песна ќе се пее,ако овие копуците не ја шитнат лигата додека се врати. :D
Атлетико со по 1:0 има освоено титула во Ла Лига, два трофеи копа дел реј, два супер куп и два пати лига европа :)
Од секогаш така играле Чоловци
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.143
Поени од реакции
16.658
Прегледај го приврзокот 215936
Принцот ја презема главната улога на тронот додека кралот е отсутен @cholismo
Кај беше принцот денеска ? Да не замина кај пепелашка ? Или конфети ојде да купи за да прослави голот ...
oh wait :D
Кога се враќа кралот речи та со принцот ништо не прајме :)
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Лани ова време Ваљадолид ЛШ играше. :icon_lol: Денеска и Атлетико ќе киксни, Димитрович ќе ја има утакмицата на сезоната. Мене Билбао ми остава најдобар впечаток за сега.


Еве еден мој поглед за ситуацијата на Барса. Барса летово требаше да се реконструира. Суарез, Дембеле, Кутињо, Серхи Роберто, Ракитиќ и др. требаше да се шитнат. Да не се потроши цело лето на лов по Нејмар кој ќе кошта 200+ милиони што е лудост за таков непрофесионалец и Барса треба да е среќна што зеде толку пари за него. ДеЈонг е играч што не му требаше толку многу како Де Лихт. Во ситуација кога ги имаш Буски и Артур па и Видал, не ти треба таков играч. (не дека го оспорувам квалитетот на играчот) ама Родри за него е Бускец, а кога одиш по таков тип на играч, Родри е копија на Бускец кој е на залез на кариерата и дефинитивно подобар избор.

Грешка е што го сакаат Нејмар. Грешка е што бараат за Дембеле и Кутињо дури и повеќе пари од колку што ги платија.(WTF???????????????) Ако си теле и играш во Барса имаш повисока цена од world class играч кој игра во послаб клуб... Да беа паметни, ќе си инкасираа 250-300 милиони и ќе си го подновеа тимот, вака ќе го чекаат Меси да воскреснува секоја утамцица и да ги ваѓа од срањето. Истиот случај како Македонска ракометна репрезентација и Кире.


Меџу остало. Пак се спомнува дека Јовиќ ќе оди на позајмица. Јас мислев дека Атлетико има најужасна трансфер политика, ама и Барса и Реал одлични по тоа прашање.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Лани ова време Ваљадолид ЛШ играше. :icon_lol: Денеска и Атлетико ќе киксни, Димитрович ќе ја има утакмицата на сезоната. Мене Билбао ми остава најдобар впечаток за сега.


Еве еден мој поглед за ситуацијата на Барса. Барса летово требаше да се реконструира. Суарез, Дембеле, Кутињо, Серхи Роберто, Ракитиќ и др. требаше да се шитнат. Да не се потроши цело лето на лов по Нејмар кој ќе кошта 200+ милиони што е лудост за таков непрофесионалец и Барса треба да е среќна што зеде толку пари за него. ДеЈонг е играч што не му требаше толку многу како Де Лихт. Во ситуација кога ги имаш Буски и Артур па и Видал, не ти треба таков играч. (не дека го оспорувам квалитетот на играчот) ама Родри за него е Бускец, а кога одиш по таков тип на играч, Родри е копија на Бускец кој е на залез на кариерата и дефинитивно подобар избор.

Грешка е што го сакаат Нејмар. Грешка е што бараат за Дембеле и Кутињо дури и повеќе пари од колку што ги платија.(WTF???????????????) Ако си теле и играш во Барса имаш повисока цена од world class играч кој игра во послаб клуб... Да беа паметни, ќе си инкасираа 250-300 милиони и ќе си го подновеа тимот, вака ќе го чекаат Меси да воскреснува секоја утамцица и да ги ваѓа од срањето. Истиот случај како Македонска ракометна репрезентација и Кире.


Меџу остало. Пак се спомнува дека Јовиќ ќе оди на позајмица. Јас мислев дека Атлетико има најужасна трансфер политика, ама и Барса и Реал одлични по тоа прашање.
Едно со друго што пиша врска нема, како прво Видал и Артур не играат на таа позиција, како второ Де Јонг е играчиште, и е играчот што најмногу и требаше на Барса, трето, имаме 3 супер штопери плус тука е Тодибо, зошто би фрлиле 70 милиони на 19 годишен штопер?
Само еден приблем има Барселона, а тој се вика ВАЛВЕРДЕ! и пичкарскиот пристап!
Како може истите играчи од утакмицата со Бетис на кој и дадоа 5 гола за само една недела да имаат таков пичкарски пристап и цело прво полувреме да немаат удар на гол?
Како може Де Јонг да го игра на позиција кај што не играл никад (сам го изјави тоа во интервју после утакмицата со Бетис), како може после вториот гол да се повлече против факинг Осасуна?
Како може Барселона на последните 6 гостувања да има 5 порази и едно нерешено, а дома да гази све пред себе?
Пичка е Валверде, тоа е факт, го вади Меси со 2 титули во Лигата и една во Купот... дај боже да не освоиме ништо сезонава и да го набркаат....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom