Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Да нема шанси,од она што читам јас по интер фан страни(незнам колку е точно)Интер се спремни околку 4.5-5мил еур годишно да му платат.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Ne veruvam deka kje se dogovorat, osven ako Mancester ne popusti, sto isto taka ne veruvam.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Веројатно готова е работата околу трампата на Далберт - Бираги.

Добра зделка со тоа што вториов е далеку постабилен во одбрана и има одличен центаршут. Плус за уефа листите е корисен. Е сеа, интер и фиорентина се различна работа така да останува да видиме што ќе напраи Бираги.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
598
Поени од реакции
614
Веројатно готова е работата околу трампата на Далберт - Бираги.

Добра зделка со тоа што вториов е далеку постабилен во одбрана и има одличен центаршут. Плус за уефа листите е корисен. Е сеа, интер и фиорентина се различна работа така да останува да видиме што ќе напраи Бираги.
Бираги,Сенси,Политано,Барела,Гаљардини...расте бројот на италијански играчи во Интер.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Добро е кај Бираги што не се очекува да направи БУМ во играта на Интер и нема да има толку голем притисок,ни треба стабилност во одбраната преку крилните позиции и квалитетни центаршутеви со кои би се “хранел“ нападот на Интер,а Бираги сето тоа може да го достави.
Добро е и што е производство од академијата на Интер,па не би требало да има проблеми да се вклопи во екипата.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.312
Поени од реакции
57.757
Манчестер ја одбиле понудата на Интер како "неприфатлива".
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Манчестер ја одбиле понудата на Интер како "неприфатлива".
Дека можеш да одбиеш понуда како "прифатлива" :D
Срамота е за 1-2 мил да се ценкаме у услови коа немаме друга опција, дал 4. 5 или 6, исто ти е.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Вчера кај лаутаро на роденден се згазиле , Ванда мава шатчиња а кај Мауро микрофонот , главни се сегде , алал да им е .
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.312
Поени од реакции
57.757
Дека можеш да одбиеш понуда како "прифатлива" :D
Срамота е за 1-2 мил да се ценкаме у услови коа немаме друга опција, дал 4. 5 или 6, исто ти е.
Неприфатливо (unacceptable) ти е многу силен збор во англискиот јазик. Не значи само нешто што што не сакаат да го профатат туку и дека се навредени од понуденото. Во слободен превод значи: или дајте нормална понуда да разговараме или губете се и не ни го трошете времето.

Изгледа нашиве понудиле тоа што го постираше ти пред некој ден, 75% да плати МанУ и да ни го дадат за џабе :pos:

Се надевам дека ќе се опраат и нема да ја пропуштат приликава. МанУ би ни го дале за џабе ама ќе мораме нешто да фрлиме на плати. Две плати му се исплатени, уште 10 до крај на јуни 2020. 50% да платиме би го спакувале.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
2.638
Поени од реакции
1.233
Неприфатливо (unacceptable) ти е многу силен збор во англискиот јазик. Не значи само нешто што што не сакаат да го профатат туку и дека се навредени од понуденото. Во слободен превод значи: или дајте нормална понуда да разговараме или губете се и не ни го трошете времето.

Изгледа нашиве понудиле тоа што го постираше ти пред некој ден, 75% да плати МанУ и да ни го дадат за џабе :pos:

Се надевам дека ќе се опраат и нема да ја пропуштат приликава. МанУ би ни го дале за џабе ама ќе мораме нешто да фрлиме на плати. Две плати му се исплатени, уште 10 до крај на јуни 2020. 50% да платиме би го спакувале.
Ќе си остане икарди, немој да се секраш. И ќе изгази дечкото
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Problemo e sho so Roma se dogorija so edni uslovi, za nas tie uslovi ne vaza, demek nie pari sme imale. Isto ko da go prodavam telefonov, Za Io da e 100 evra a za Bene da e 550. E koj gi eba taka.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Problemo e sho so Roma se dogorija so edni uslovi, za nas tie uslovi ne vaza, demek nie pari sme imale. Isto ko da go prodavam telefonov, Za Io da e 100 evra a za Bene da e 550. E koj gi eba taka.
Eпа тоа е цената што ја плаќаш кога јавноста те дознава како растечки ентитет кој има сопственици кои сакаат да вложуваат. Не знам што си навреден, со секој нареден позитивен финансисти извештај, допрва ќе почнуваат клубовиве да ви билдаат цени и агентите на атрактивните играчи да бараат повисоки плати.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
598
Поени од реакции
614
Eпа тоа е цената што ја плаќаш кога јавноста те дознава како растечки ентитет кој има сопственици кои сакаат да вложуваат. Не знам што си навреден, со секој нареден позитивен финансисти извештај, допрва ќе почнуваат клубовиве да ви билдаат цени и агентите на атрактивните играчи да бараат повисоки плати.
А уствари вашиов Бејл колку плата зима/има(различни цифри најдов на нет од 300.000,00 до 390.000,00 илјади фунти)?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom