Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 август 2019
Мислења
3
Поени од реакции
3
Ja sum isto kako tebe, podneseni dokumenti 2015, intervju april 2016... Spored brojot od molbata 104xx/2015 bi trebalo da gledam spored 2015 god, ama nekako gledam deka i spored intervju se dvizat rabotive, taka sto po 2016 se vodam...
Sto se slucuva so 2015/2016 godina , i jas podnesov oktomvri 2015 , a na intervju bev april /2016 i uste cekam ... od januari proverka od viceto... i do koga vaka ?!? Inaku po brat sum so dokumenti .
 
Член од
12 ноември 2018
Мислења
40
Поени од реакции
66
Vo ponedelnik treba da odnesam izvodi od umreni od dedo i pradedo, izvod na rodeni od majkami i moj izvod, plus imam i ucenicka kniska od dedomi sto ucel vo bugarsko skolo. Dali ovie dokumenti ke mi zavrska rabota ili nesto plus treba. Ve molam za info?
 

Attachments

Член од
22 февруари 2012
Мислења
62
Поени од реакции
133
Vo ponedelnik treba da odnesam izvodi od umreni od dedo i pradedo, izvod na rodeni od majkami i moj izvod, plus imam i ucenicka kniska od dedomi sto ucel vo bugarsko skolo. Dali ovie dokumenti ke mi zavrska rabota ili nesto plus treba. Ve molam za info?
Mislam deka ke treba i potvrda od bugarski klub. Prasaj go posrednikot sto ti e.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
20 јули 2017
Мислења
25
Поени од реакции
135
Vo ponedelnik treba da odnesam izvodi od umreni od dedo i pradedo, izvod na rodeni od majkami i moj izvod, plus imam i ucenicka kniska od dedomi sto ucel vo bugarsko skolo. Dali ovie dokumenti ke mi zavrska rabota ili nesto plus treba. Ve molam za info?
Izvadi si i potvrda os bkk od strumica
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Denes smenet status vo finalna za mene i sporugata, intervju 06-2018, dokumenti jas so potvrda od strumica i izvodi od pradeso sto e roden pred 1918 i povrzan do mene so izvodi i umrenici, soprugata isto samo plus dokumenti deka i sestra i ima bg pasos. Znam okolu 2-3 meseca se ceka finalnava i ako ne ne odbijat posle za potpis cekame taka?, i do 1g cinam?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Denes smenet status vo finalna za mene i sporugata, intervju 06-2018, dokumenti jas so potvrda od strumica i izvodi od pradeso sto e roden pred 1918 i povrzan do mene so izvodi i umrenici, soprugata isto samo plus dokumenti deka i sestra i ima bg pasos. Znam okolu 2-3 meseca se ceka finalnava i ako ne ne odbijat posle za potpis cekame taka?, i do 1g cinam?
Ako ve odobri sovetot ke cekate potpis.
Denes vi se smeni ?
Ne vcera?
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
Denes smenet status vo finalna za mene i sporugata, intervju 06-2018, dokumenti jas so potvrda od strumica i izvodi od pradeso sto e roden pred 1918 i povrzan do mene so izvodi i umrenici, soprugata isto samo plus dokumenti deka i sestra i ima bg pasos. Znam okolu 2-3 meseca se ceka finalnava i ako ne ne odbijat posle za potpis cekame taka?, i do 1g cinam?
Да не е предходниве денови сменет? Денес е Сабота.
 
Член од
31 мај 2014
Мислења
172
Поени од реакции
306
Да не е предходниве денови сменет? Денес е Сабота.
Pojma nemam, mozno e vcera, proveriv vcera pladne ne bese i sega proveruvam smeneto
Автоматски споено мислење:

Ako ve odobri sovetot ke cekate potpis.
Denes vi se smeni ?
Ne vcera?
Sovetov se cekase okolu 2-3 meseca taka? Pa posle potpis podolgo vreme, mi se izmesaa rabotive :)
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Pojma nemam, mozno e vcera, proveriv vcera pladne ne bese i sega proveruvam smeneto
Автоматски споено мислење:


Sovetov se cekase okolu 2-3 meseca taka? Pa posle potpis podolgo vreme, mi se izmesaa rabotive :)
Да.Отприлика така му доаѓа.
 
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Луѓе знаете до кој месец се стигнати со указите за тие што имале интервју 2017? Поздрав
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
kade bese na intervju? I datata na prepiskata dali ti e 06/2018? :)
Jas bev na intervju vo ambasada vo Skopje na 30 maj 2018, ama na prepiskata mi stoi 10 avgust. Inaku sum so slicni dokumenti od dedovci pradedovci... uste sum na zadolzitelna.
Pozdrav
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
1.078
Поени од реакции
1.711
kade bese na intervju? I datata na prepiskata dali ti e 06/2018? :)
Jas bev na intervju vo ambasada vo Skopje na 30 maj 2018, ama na prepiskata mi stoi 10 avgust. Inaku sum so slicni dokumenti od dedovci pradedovci... uste sum na zadolzitelna.
Pozdrav
Ќе се смени во финална во секој момент. Барем јас чекав точно цела година на задолжителна, добро, година -3 дена. Исто интервју амбасада СК.
 
Член од
3 јуни 2015
Мислења
8
Поени од реакции
20
Konačno: Образувана преписка N:xxxxxx.
Вашата преписка е вклјучена в Указ 116 от 2019 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
Počeo marta 2016, potpis od viceprezidenta čekao od noovembra 2018.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom