Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2018
Мислења
24
Поени од реакции
25
Dali nekoj znae do kade se so obrabotka na podneseni dokumenti za izdavanje na proishod vo DABC i dali voopsto izdavaat Proishodi
denes mene mi izleze, na 08 juni podnesno 2018
Автоматски споено мислење:

majka tatko baba dedo dokument na koj ke pisuva deka se bugari. Dase nadevame da se oprave rabotava .ama dodeka e Jotova taka ke bide a ona ke tera uste eden mandat do 2026 g
a vie so cvrstite dokazi i vekje zemeni pasosi sto uste barate na forumov?? osven nekoj interes nema drugo objasnuvanje
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2011
Мислења
23
Поени од реакции
10
Ne go reklamirajte poveke,ova e nekoja agencija koja si bara musterii,prvo neka kazi kako se dostavuvaat dokumenti kaj Jotova posle neka zboruva ,da mozelo da se dostavat nemalo da cekaat 2 godini za potpis ke si dostavele potvrdi ama nemoze.
toa e agencija sto zima 200 evra deka rabotela so advokat i davala fiskalni na koj osnov ne mi e jasno.kako i da e jas imam bg vozacka i gi prasav za mislenje dali e tocno deka treba nekoj dokument deka sum ziveel 6 meseci vo bg bidejki procitav deka moze da ti bide odzemena i da bides kaznet.Mi bese odgovoreno daj 200 EVRA i nasiot advokat ke sredi.Sto po moe zakluciv deka e legalno zimanje pari od po prosti luge ili od ocajni koi se molat da zemat bg pasos kako i site.Taka da podobro daj mu gi tie 200 evra na nekoj siromav otkolku na agencijata.inaku procedurata e taa prekuret nema taks da ti odluci si.
 
Член од
7 април 2019
Мислења
161
Поени од реакции
148
denes mene mi izleze, na 08 juni podnesno 2018
Автоматски споено мислење:


a vie so cvrstite dokazi i vekje zemeni pasosi sto uste barate na forumov?? osven nekoj interes nema drugo objasnuvanje

Goce proishodot go podnese preku konzulat ili dikerno vo DABC ?
 
Член од
14 мај 2016
Мислења
123
Поени од реакции
82
Do kade se promenite od zadolzitelna vo finalna proverka ????

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Член од
20 февруари 2019
Мислења
36
Поени од реакции
17
Ima novi Ukaziiii
Образувана преписка N:7941/2017/26.07.2017 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 113 от 2019 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
Po slucaen izbor, mislam imace clen Bety sto e okolu...
Автоматски споено мислење:

@Honkonk Kaj tebe promeni? Koj drug cekase?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Ima novi Ukaziiii
Образувана преписка N:7941/2017/26.07.2017 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 113 от 2019 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.
Po slucaen izbor, mislam imace clen Bety sto e okolu...
Автоматски споено мислење:

@Honkonk Kaj tebe promeni? Koj drug cekase?
Нема кај мене промени. Вчера станаа точно 10 месеци чекање кај ВП.
 
Член од
26 јули 2019
Мислења
5
Поени од реакции
21
Zdravo,
Sakam da prasam dali na nekoj posle status "Proverka od viceprezindeta" mu se ima smeneto vo "Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија " i sto bi znacelo toa ?
Vi blagodaram odnapred
inace statusot e smenet deneska, prethodno vo oktomvri 2018 mi se smeni vo proverka od viceprezidenta
 
Член од
5 март 2018
Мислења
156
Поени од реакции
275
Zdravo,
Sakam da prasam dali na nekoj posle status "Proverka od viceprezindeta" mu se ima smeneto vo "Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија " i sto bi znacelo toa ?
Vi blagodaram odnapred
inace statusot e smenet deneska, prethodno vo oktomvri 2018 mi se smeni vo proverka od viceprezidenta
Utre cekaj potpis. So sto dokumenti si?
 
Член од
27 јуни 2019
Мислења
100
Поени од реакции
35
Zdravo,
Sakam da prasam dali na nekoj posle status "Proverka od viceprezindeta" mu se ima smeneto vo "Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија " i sto bi znacelo toa ?
Vi blagodaram odnapred
inace statusot e smenet deneska, prethodno vo oktomvri 2018 mi se smeni vo proverka od viceprezidenta
Sega potpis cekaj
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom