Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 март 2018
Мислења
22
Поени од реакции
51
Другари на интервју бев во скоро време. Потекло имам преку татко со пасош. Ми рекоа дека во секој случај ќе добијам но мене нема да ме изненади ништо после се што прочитав по форумот. Дали е различна постапката за потекло преку родител внатре во администрација или нема разлика. Моментално ми пишува образувана преписка.
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
95
Поени од реакции
28
Другари на интервју бев во скоро време. Потекло имам преку татко со пасош. Ми рекоа дека во секој случај ќе добијам но мене нема да ме изненади ништо после се што прочитав по форумот. Дали е различна постапката за потекло преку родител внатре во администрација или нема разлика. Моментално ми пишува образувана преписка.
Кога беше на интервју?
 
Член од
3 август 2016
Мислења
5
Поени од реакции
36
Untitled.jpg
Здраво, гледам на форумот се и сешто се пишува, критикува некој пишува неиспитани информации па се ствара нервоза но ете ви праќам слика од образувана преписка на мојот брат кој процедурата ја започна во 2013 година, од кој година и нешто беше на проверка кај вицепрезидент но конечно е вклучен во указот 104.Инаку процедурата ја започна со документи од братучед и мислам дека подоцна се зачлени во клубот во Струмица и однесе дополнителни документи од прадедо со документ од Здружението во Струмица.Поздрав до сите и само трпение. :) Инаку тој статус е проверен од предходната недела и незнам точно кој ден е променето.
 
Член од
19 септември 2017
Мислења
25
Поени од реакции
32
Прегледај го приврзокот 213243
Здраво, гледам на форумот се и сешто се пишува, критикува некој пишува неиспитани информации па се ствара нервоза но ете ви праќам слика од образувана преписка на мојот брат кој процедурата ја започна во 2013 година, од кој година и нешто беше на проверка кај вицепрезидент но конечно е вклучен во указот 104.Инаку процедурата ја започна со документи од братучед и мислам дека подоцна се зачлени во клубот во Струмица и однесе дополнителни документи од прадедо со документ од Здружението во Струмица.Поздрав до сите и само трпение. :) Инаку тој статус е проверен од предходната недела и незнам точно кој ден е променето.
Bravo čestitam
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
135
Поени од реакции
212
Здраво на сите, многу ми е жал за сите што добија отказ, јас сум на задолжителна проверка, со потекло од брат. Што мислите ќе ми бараат ли други документи?
Автоматски споено мислење:

Честитам и јас,
 
Член од
5 март 2018
Мислења
156
Поени од реакции
275
Ne go reklamirajte poveke,ova e nekoja agencija koja si bara musterii,prvo neka kazi kako se dostavuvaat dokumenti kaj Jotova posle neka zboruva ,da mozelo da se dostavat nemalo da cekaat 2 godini za potpis ke si dostavele potvrdi ama nemoze.
Ne gi reklamiram, jas sakaah preku niv da ubrzam postapka odbijaa me koa i kazah koj mi posreduva, vika nie ne si krademe musterii oni ke ti ja zavrsat rabotata. Sekoj so sreka. Moze se u pravo ovie a moze i lazat neznma so da kazam.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom