Криминалци и криминални групи во МК

Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Оки со закани до Ел Чека

Заканувач: Слушај ти Чека или г*мно или што и да си. Како прво за Изет Меџити, политичар и хуман и човек, како него немаме друг во Македонија. Понатаму, остај ги овие филмови твои и на тие што те информираат, бидејќи и тие исто г*мно се како тебе. Остај ги тие филмови, koманданти или во какви и филмови да сте влегле на Уникатил. Остај ги имињата и презимињата бидејќи не си играш со партија, но и размисли добро што правиш, бидејќи неможеш ништо да ни направиш, само к..от може да ни го jaдеш и да ти е..ме фамилијата.

Ел Чека: Пратими една твоја слика и после ќе ти кажам јас тебе

Зakанувач: Јас нема што да кажам повеќе, ке разговараме некогаш ние двајца, светот е мал детенце

Ел Чека: Кога сакаш кажи


После пишува Ел Чека статус на ФБ:

-Ни се зakанува ОКИ, бидејќи го откривме планот за мое yбиcтвo, сега се предомислил и сака да ми го yбиe братот, малото девојче на брат ми и баба ми. Ако беше маж немаше да се зakaнува со баба ми и внуката. Ckпаници.


https://infomax.mk/wp/фото-продолжуваат-зakahите-за-ел-чека-зakа/
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.407
С.Л. и С.И. се соочуваат со долгогодишна казна затвор откако вчера само за поседување на 14 грама марихуана без намера за продажба на една година затвор беше осудена Моника Ристеска

Овие заедно дали ќе лежат колку неа.
Тоа чим во првото соопштение кријат детали, има да певаат јако.[DOUBLEPOST=1563624124][/DOUBLEPOST]Иако беше пишано првично дека се фатени со 50 кг, сега Јанаки пишува дека се само 10 грама.
Разликава не е во 5-10 грама туку во цели 49.90 кг.

http://janakiznae.mk/Кај-припадници-на-УБК-пронајдена-мари/[DOUBLEPOST=1563624285][/DOUBLEPOST]Грешка вторион линк, не се работи за ист случај.
Испадна овие во УБК се дилери.
 
Последно уредено:
Член од
25 јули 2009
Мислења
142
Поени од реакции
64
ima li novosti kade e daco belski dali e seuste vo pritvor ili se seti slobodno niz skopje ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Dosta točni rabori pišuva....za portal kade sopstvenikot e pogolem šutpetko i od šarmaliriko
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Dosta točni rabori pišuva....za portal kade sopstvenikot e pogolem šutpetko i od šarmaliriko
Текстовите поврзани со безбедносниве служби, му се директно од актуелен началник во УБК. Истиот извор му е на Зоки буревесник за оваа тематика :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.953
Поени од реакции
14.709
Za Kičevo na Bure vesnik izvor mu e isto taka načalnik na DBK( poranešen).....no namerno ili nenamerno tresi zeleni i pisuva nepovrzani raboti
,,Načalnikot,, posledniot pat sam se izdade na sudenjeto na Blagoja Gj. za smrta na sinot na Murat....lično prisustvuvaše na sudenjeto...a 10 minuti pred site da izlezat od sudenje Bure vesnik ja objavi presudata
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
Za Kičevo na Bure vesnik izvor mu e isto taka načalnik na DBK( poranešen).....no namerno ili nenamerno tresi zeleni i pisuva nepovrzani raboti
,,Načalnikot,, posledniot pat sam se izdade na sudenjeto na Blagoja Gj. za smrta na sinot na Murat....lično prisustvuvaše na sudenjeto...a 10 minuti pred site da izlezat od sudenje Bure vesnik ja objavi presudata
Ќе им се крене носот, и се издаваат на почетнички грешки. Суетата е канцерот и во криминалот и во службите.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.860
КОХА: Пуштени од затвор обвинетите за убиство на Енис, Енгин и Раметула
25. ЈУЛИ 2019

КОХА: Пуштени од затвор обвинетите за убиство на Енис, Енгин и Раметула


Наим и Рамиз Асани осудени на доживотен затвор за убиството на 17-годишниот Енис Исмаили, 14-годишниот, Енгин Исмаил и 18 годишниот Раметула Ибиши, во 2006 година во скопската населба Серава , неодамна излегоа на слобода. Веста за ова, како што пишува весникот KOHA ја споделиле многу жители на Арачиново од каде што се и обвинетите.
Дури и Фејсбук профилот на СДСМ Арачиново му се заблагодари на премиерот Зоран Заев за ослободувањето доживотен затвор на Назим и Рамиз Асани, а му се заблагодари и Градоначалничката на општината, Миликије Халими.
Фејсбук статусот на СДСМ-Арачиново:
„Alhamdulillah
Наим Асани и Рамиз Асани од Арачиново се ослободени од доживотен затвор.
Благодарност до премиерот Зоран Заев и градоначалничката на општина Арачиново Миликије Халими, што овозможи правдата да биде воспоставена.
Благодарност до сите пријатели, добронамерници“.

Тројното убиство, потсетува КОХА, се случи во чајчилница во населбата Серава пред 13 години, кое го потресе не само Скопје, туку целата земја. Како резултат на ова тројно убиство, тоа време во Скопје се одржуваа масовни протести. Во меѓувреме, обвинетите Наим и Рамиз Асани беа уапсени една година по овој настан, односно во 2007 година.
Полициските извештаи од тоа време, објаснувајќи ги мотивите на овој сериозен настан, покажаа дека Наим и Рамиз сакај ќи да се одмаздат за убиството на Агим Асани (нивен роднина) кој беше убиен во Јануари 2006 година, пукале кон приситните во интернет кафе. Двајцата беа осудени на доживотен затвор.

 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.832
Поени од реакции
7.554
Полошо заслужуваме (ако има)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom