Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Кајгич :love:

Ми се јавуваат денес од банка. Почнаа да ми нудат кредити по екстра намалени летни каматни стапки. Прво им реков прифаќам под услов да не треба да се враќа кредитот.
Второ им го затворив телефонот, гласот му беше ист како на русине на Црпе :cautious:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.788
Доколку македонските реклами на социјалните мрежи беа реални:

:noze:Неверојатно блиску до плажа, за само 8 минути црн неасфалтиран пат и Bear Grylls прекачувања ќе можете да бидете на најубавите плажи од најниската класа на Егејот! ЖУРКААААААААААААААААААА!

;)Неверојатни 10% попуст на веќе и онака набустаните цени од најновата колекција!!

✅Скроз ново, ама произведено во 2007ма!

:cenzura: Во екстра состојба, АМАААААААА....

:PГраѓани и граѓанки, ние само да пуштиме едно кампањиче на фејсбук од невладина нешо проектче ова она, да ги лапнеме (овај оправдаме) парите од проектот! Па и да поглумиме малце интелектуалци, што да не.

:cool:Дечки, знаеме дека знаете дека сме од Групер, ама пак малце да по-спамаме нема да е на одмет.

(y)Внимание Алкохоличари и Кафански Мањаци! У петок го претставуваме новиот мастерпис на естетската хирургија. Лејдис енд џентлмен - САНИИИ.......! Специјален поздрав до Естетска Ординација Др. Митов!

:rolleyes:Whitesnake - Here I go again (Cover), по 1000ти пат.

:love:Звучат тотално исто ко оригиналните, ви ги претставуваме Ред Хот Чили Трипперс. За промотивна цена од 500 денари, по 20.000ти пат. Немате каде да искачате, а пички?
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Драга

Кога ми излегуват некои со прекумерна тежина ајде така да ги наречам со многу ниска интелегенција со статуси НИЕ ДЕБЕЛИТЕ КЕ ОСЛАБИМЕ ВИЕ ГЛУПАЦИТЕ ШТО КЕ ПРАВИТЕ ми иде да плачам во која душевна состојба се наоѓаат
 
Ф

Флеш

Гостин
Секој ден,се повеќе и повеќе луѓе излегуваат со коментар за нас во многу лоша смисла дека сме фалсификатори,крадци и народ-копиле кое сака да краде историја . Толку буди гнев и револт,што морам да ќутам,неспособен да ми руши и навредува народ,име и историја,што имаме.
Самите сме виновни што немаме обичен народ,професори,историчари,политичари кои ќе бркаат контра овие гомна .....
Ќе ви постирам видео каде странец најдолно збори за нас. А не е прв случај .... Одвратно

 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Мелита Ракичевиќ е перфектен пример за ситуацијата во Македонија.

На почетокот на кариерата се занимаваше со животинчиња и грижа за истите и беше позната како личност што се залага за добри услови за живот на милениците. Имаше надеж за некаква подобра иднина.

Сега Мелита е забегана со милијарда пластични операции и очигледни фотошопи поради кои изгледа на чудовиштето на Франкенштајн за да го скрие фактот дека е тотално забегана и нема допирна точка со реалноста. Ама битно мисли дека е јака пичка и сите се ложат на неа.

Кој знае што ќе биде следната фаза на Мелитадонија.
 
D

dARK_ElementaL

Гостин
Леле драга, напињање народов со Боки 13. Ок, ако е виновен нека си лежи затвор, не велам не. Но луѓево повеќе се напнаа со неговата сексуална ориентација отколку со тоа за кое е обвинет. Коментари од типот ,,Сега у затвор ќе ти биде убаво, ќе добиеш третман'' и останати некои драпање м*да работи. Абе на него ќе му биде убаво у затвор. Глејте вие ,,безгрешните'' да не завршите у затвор, вас дали ќе ви биде убаво. Да не дојде на крај до она ,,Кој последен се смее...........................''
 
Член од
27 јануари 2018
Мислења
375
Поени од реакции
1.231
Драгче

Пред некој ден бев сведок на непочитување од ќерката и сопругата кон главата на фамилијата.
Имено, го навредуваа човекот, му повишуваа тон, му посакуваа се најлошо, од болест до смрт поради банални работи.
Се прашувам кај замина меѓусебната почит меѓу луѓето, културата пред гости и сето останато.
Се претвораме во монструми, животни и гадни суштества.

Туку, до каде сме со астероидот?
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.133
Поени од реакции
18.131

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Направил некој ѓуптин далавера, објавиле на ФБ, пишале дека одговорни се група Роми кои ги знаеле сите во тој крај и на статусов мажишта наместо да се ангажираат да ги најдат ѓупците и да ги прекршат во некој сокак во темница - фатиле се оправаат зошто било пишано дека се Роми, расизам било. Ајде утре јас кога ќе направам некој куршлус ќе се бунам зошто пишува Македонка дека ме ословиле :tapp: Абе одете обесете се и вие и тие ѓупците што фатиле умараат кривично дело било расизам а не е кривично дело тоа што крадат кај стигнат. Да ве удри малолетен циган со нерегистрирано моторче како оние што ги возат па да видам од каде ќе си ја наплатите штетата. Од Табановце до Трондхајм јадат пендреци од полиција, тука ќе ги жалиме, ебати ванаби авангардниот народ.
Нека почнат да даваат нешто на системот, не само да лапаат пари од секакви организации па ќе прајме муабет
 

Kajgana Shop

На врв Bottom