Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Која мукла е кај ретардине на ФБ што ми се пењавеа, абе ебола да фатат е блага желба во однос на тоа што им посакувам.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Тие што приватизираа. Дивјачки ги искористија законските можности. Плус, проценителите на фирмите исто завршија работа, проценуваа дампинг вредности.
Државата ќар не виде.
Инаку, јас сум за приватизација, дури мислам и она што е останато, што може, да се приватизира. Дури и државната административна работа каде што може да е со приватно партнерство.
Тука пред се зрела за приватизација е поштата,ама на дуи некако не им се слуша!
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
Денеска имало лидерска средба, ама без Заев:pos:
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
Државата ќе ги преземе ингеренциите во градежништвото од Струга и Охрид
https://kajgana.com/drzhavata-kje-gi-prezeme-ingerenciite-vo-gradezhnishtvoto-od-struga-i-ohrid

E сега ми падна камен од душа. Конечно, после толку децении уништување ќе се наредат работите..
Така е.
И сега нашиот другар Зоки ќе биде : премиер,министер за финансии,специјален јавен обвивинител и градоначалник на Струга и Охрид.Или у превод: Ким Јонг Ун:D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.551

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.539
Поени од реакции
7.214
Премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање во врска со новиот Закој за Јавно обвинителство кој ќе биде доставен идната недела до пратениците и со кој треба дефинитивно да се уреди иднината на СЈО, рече дека прислушуваните разговори кои не се дел од актуелни судски процеси или истражни постапки, ќе бидат уништени.
Со други зборови сите снимки за СДС и ДУИ ќе бидат уништени
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Прислушуваните материјали во сопственост на СЈО со новиот закон ќе бидат уништени

Како беше онаа "нема правда, нема мир"... го фатија и Заев во тесно со Катица и Боки и сега демек нема веќе никој да одговара и нема да се прислушкува во земјава.
:uzi:
Каква вукојебина. Кој стигне маме и е*ава на државава.

Пс. После циркузов на комуњариве следува театарот или "журката" на мицко, а после тоа, пак од почеток.

Пс2. Двопартискиов државен систем сé повеќе ме потсеќа на касета. Кога ќе заврши од едната страна ја вртиш на другата. Трета нема. И' со секое вртење на касетата добиваш сé послаб квалитет.
 
Последно уредено:

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.839




Пред да се с`снат админите нека ја слушнат изјавата на Азманов, настрана рекетот туку се оди на негова елиминација од градежниот сектор се со цел, пак според него за инвеститори од одредена, немакедонска националност комплетно да завладеат со градежниот бизнис во Скопје. Спомнува некој си Кики...видеото го нема од друг извор па затоа е твитот преземен.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Од кога го донесе СДСМ на власт, постоењето на СЈО веќе беше непотребно. Заев само бараше начин сето ова да се заврши со што е можно помала штета за него. Со последниот скандал и целосното дискредитирање на СЈО му дојде како ќец на десетка да го усмрти и да го заврши тоа поглавје.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.125
Поени од реакции
25.516
Од кога го донесе СДСМ на власт, постоењето на СЈО веќе беше непотребно. Заев само бараше начин сето ова да се заврши со што е можно помала штета за него. Со последниот скандал и целосното дискредитирање на СЈО му дојде како ќец на десетка да го усмрти и да го заврши тоа поглавје.
Мислиш дека Заев не изгуби поддршка заради последниве случувања?
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.148
Поени од реакции
35.693
Мислиш дека Заев не изгуби поддршка заради последниве случувања?
Сигурно изгуби. Не ми е јасно само зошто тоа се толку несмасно се одвиваше или на ваков начин практично им експлодираше како граната во рака. Не знам дали може имаше и некој друг подобар начин за усмртување на Сјо.

Целово лето не му е погодено и секој ден го тресе некој скандал. Не ме ни чуди што не воопшто не сака предвремени избори.
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
743
Го гледав пресот на владата .З.Заев рече
Заборавете ја Катица ,ќе се формира ново сјо за нови случаии ,старите неважат.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.024
Поени од реакции
19.501
Еден од "бардовите" на слободното новинарство финансирано од владата, во улога на влажно марамче за газето на неговиот сопственик.

Ќе фалиш, будалче. :(

САШО ОРДАНОВСКИ: Азманов не знае дека неговиот разговор со Боки 13-ка го следевме на спикерфон цела редакција на 1 ТВ!!!
– Азманов не знае дека разговорот со Боки 13-ка на кој тврди дека му било побарано мито од 50 000е, се водеше на спикерфон пред цела редакција на 1 ТВ и еве сега јавно јас Сашо Ордановски потврдувам дека Азманов лаже, не му беа побарани пари нити станови, ништо од тоа не е точно, туку тој бараше некаква спогодба но Боки ја одби.

Сашо Ордановски во вестите на 1 ТВ на кои гостин беше газдата Боки 13-ка кој кажа дека ќе поднесе тужба за клевета до Зоран Азманов и дека не прифаќа дуел со него, затоа што тој не ја прави емисијата Инсајдер туку новинари и уреднички колегиум, нема што тој да дебатира со него, туку тој ќе може да даде изјава откако ќе се емитува емисијата.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom