Нај кул место за излегување во вашиот град!

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.198
Поени од реакции
27.503
пфф еден ноќен живот шо го има у мојот град...
незнам, вајда фратели иако пливаш внатре во маса од луѓе и импакт
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Ни фали амерички паб , темен , задимен со билјард внатре каде се точи пиво на литар од огромните кригли.
И кај шо , секако , нема да се пушта турбофолк.
А вака , вака нема „кул “ место за излегување , има фенцерски места кој шо се тапа ама имаш сељаци кој после секоја вечер се дерат „Најбољеееее“ иако кур се тресел у вакум паковање и шуштел.
Не постои такво нешто како амерички паб. :toe: Постои ирски паб, и евентуално англиски. Ако америчко собиралиште има, онда тоа е Салун, у модерна или ретро верзија, али и тоа е дериват од европски биртии кои практично сите наликуваат една на друга. Само македонците, односно оние кои имале влијание од исток имаат поинаква култура на седење у кафана. Тоа Германија, Англија, тие шкртите народи. Шанк и алкохол, и Здраво. :salut:

Туку, у пабови има турбо кај нас? :shok: Каде кажуј одма, да не идам таму! :)
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Не постои такво нешто како амерички паб. :toe: Постои ирски паб, и евентуално англиски. Ако америчко собиралиште има, онда тоа е Салун, у модерна или ретро верзија, али и тоа е дериват од европски биртии кои практично сите наликуваат една на друга. Само македонците, односно оние кои имале влијание од исток имаат поинаква култура на седење у кафана. Тоа Германија, Англија, тие шкртите народи. Шанк и алкохол, и Здраво. :salut:

Туку, у пабови има турбо кај нас? :shok: Каде кажуј одма, да не идам таму! :)
Да , за Ирски паб станува збор , во право си , требаше да кажам ко на америчкине филмови :) .
Инаку кај нас сите оние себенаречени пабови кад тад стануваат локални биртии , чест на исклучоците.
Патем можеби е малце оф-топик , меѓутоа има кај нас некој паб или било какво место каде што пуштаат блуз?
 

Quark

brr,brr...zbrc
Член од
12 март 2008
Мислења
3.489
Поени од реакции
156
Патем можеби е малце оф-топик , меѓутоа има кај нас некој паб или било какво место каде што пуштаат блуз?
Znaat ponekad vo Jack da pustaat, ama ponekad. :)

On: sekoj kafic/pub/klub so drven enterier, e toa e za mene. A vidam nekoi lajsni ili kakvi i da bilo drugi vnatresni dekoracii od drugi materijali, nit pivoto ne mi lizga. :)
 
D

Delux

Гостин
помина тој филм.Поштовав на времето расчекор,(ама на времето).Персоналот им вришти...шанкери глумат лудило место да работат,цигара и вотка во рака и нормално крпа закачена на фармерки.
Кул место навистина:)понекогаш добивам чуство ко да сум во кафичо во Новаци...исто е и таму,ама таму само шо има ќумбе на средина.
Иствари не...мене не ми смета никој,нерва ми е трендот на неписмените шанкери:)
 

Heartbreaker

The Real ROCKNROLLA
Член од
6 декември 2009
Мислења
276
Поени од реакции
28
Во принцип секое место ми е кул, каде што сум со добро друштво.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.719
Поени од реакции
9.829
Летно време беше Версај клуб на отворено беше феноменално, од кога фати зима кафе Нама
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Денска шема за кафе сокче .. Blue.. Roma..
Ноќе .. Space... K7 i express
 

Alo 192

имам симпатија
Член од
7 октомври 2008
Мислења
353
Поени од реакции
11
Летно време беше Версај клуб на отворено беше феноменално, од кога фати зима кафе Нама
Версај = СЕЉОТЕКА, Нама хммм,ок е место само преозбиљни људи и нема забава. Такој да мој избор е Линка
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан Капан Ан
 
Член од
14 јуни 2018
Мислења
77
Поени од реакции
36
Предложете најкул места за журки во Скопје

И дали се плаќа влезница, резервации дали треба, такви работи
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.070
Поени од реакции
78.291
Господ знае кој што у главата си замислува кога ќе го каже зборот кул.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom