Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
А уопште Харгрејвс и не е англичанец, разбираш!
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Жирона имаше англичанец, а последен на кој ми текнува е Бекам :icon_lol:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Џермаин Пенант играше во Шпанија една сезона, во Сарагоса ако не се лажам.:)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.651
Поени од реакции
9.229
Овен, Бекам, Вудгејт...славната генерација во Реал:D
Ешли Кол во Рома, Џо Харт во Торино :icon_lol:
Ричардс во Фиорентина.
Тони Адамс ги носеше во Гранада Ричардсон и Рио Кокер на проба ама ништо од нив не бидна
Во Гирона мислам Робертс го пушти Сити на позајмица.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.132
Поени од реакции
16.635
вакви неблагодарници како Кошчиелни да сум газда на некој клуб од авион би ги фрлила па нека се прослави за навек
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Проблемот е што сака да го пуштат безпари а има уште една година договор.
Ај, ќе пишам и се надевам нема да ме сфатиш погрешно, нешто ко да провоцирам или да сакам да го омаловажам раководството на Арсенал или самиот клуб.

Агер, кога си отиде од Ливерпул, за него беа заинтересирани Барселона и нудеа ако добро ми текнува некои 13-15м фунти. Во истиот момент, Агер кажа не, јас сакам да се вратам во Брондби (неговиот матичен клуб, од кај што дојде и во Ливерпул) и да си ја завршам кариерата. Ливерпул му излезе во пресрет и го продаде во Брондби за некои симболични 2-3 милиони фунти.

Сакам да кажам, се' може да се реши позади затворени врати, без вакви бламажи и глупости од страна на играч-клуб.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Ај, ќе пишам и се надевам нема да ме сфатиш погрешно, нешто ко да провоцирам или да сакам да го омаловажам раководството на Арсенал или самиот клуб.

Агер, кога си отиде од Ливерпул, за него беа заинтересирани Барселона и нудеа ако добро ми текнува некои 13-15м фунти. Во истиот момент, Агер кажа не, јас сакам да се вратам во Брондби (неговиот матичен клуб, од кај што дојде и во Ливерпул) и да си ја завршам кариерата. Ливерпул му излезе во пресрет и го продаде во Брондби за некои симболични 2-3 милиони фунти.

Сакам да кажам, се' може да се реши позади затворени врати, без вакви бламажи и глупости од страна на играч-клуб.
Јас баш помислив и на играчи во Челзи, а и во други клубови кои биле ослободени од договорот за да направат трансфер. Ама сепак мислам дека се различни случаи затоа што колку што разбрав Арсенал немале намера да го продаваат Кошчелни и го рачунале и за наредна сезона. Доколку сакале да го продадат, па да побара да прифатат пониска понуда, тогаш најверојатно се би било во ред.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
За овие играчи не треба да се замерува. Скоро цела кариера игра за еден клуб, никогаш не се бунел и сега сака да си се врати во своето родно место. За тоа што го направил за Арсенал треба да се испоштува, а не сега да се плука по него. Не е ситуација како Нејмар на пример кој притиска да оди во конкурентен тим по само две сезони.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom