Фудбалски/трансфер дискусии

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
У реду е Барса дедвудот што не им треба го нудат у трејд... стај Суарез Ленгле или Штеген а не овие ботови :icon_lol:
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Зошто ПСЖ не го прифаќа ова. 100 милиона евра плус Кутињо и Дембеле за ова лиглето е супер понуда. Можат да земат некој ко СМС во средина, имаат сеуште некст левел талент во екипа со Мбапе. Тимот ќе им биде многу подобар, отколку со ова ѓубрето што ќе се влече по терен цела сезона.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.594
Поени од реакции
10.238
У реду е Барса дедвудот што не им треба го нудат у трејд... стај Суарез Ленгле или Штеген а не овие ботови :icon_lol:
Суарез е најголем бот последни 2-3 сезони.. И Ленгле се изгуби во сите клучни утакмици.. Реално сите се ботови освен голмано, Меси и Алба до негде.. Артур и Де Јонг не би ги дале заради потенцијало а Бускец и Пике пошто се клупски легенди.. Се друго можи да лета
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
113
Поени од реакции
189
Зошто ПСЖ не го прифаќа ова. 100 милиона евра плус Кутињо и Дембеле за ова лиглето е супер понуда. Можат да земат некој ко СМС во средина, имаат сеуште некст левел талент во екипа со Мбапе. Тимот ќе им биде многу подобар, отколку со ова ѓубрето што ќе се влече по терен цела сезона.
Можеби затоа што Дембеле и Кутињо се двајца преплатени бескорисни мрсули.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Можеби затоа што Дембеле и Кутињо се двајца преплатени бескорисни мрсули.
Така нема да бидат веќе преплатени. :) Не се лоши играчи, уствари прилично добри играчи се. Околносите во кои направија трансфер во Барса и очекувањата кои им ги ставија на грб беа проблемот. Барса паничеше кога ги купи за тие суми. Јас мислам дека пак ќе се заебат со ваков трансфер. Знам дечиња во градинка што се позрели од ова бразилсково гомно.
 
Член од
16 јули 2019
Мислења
113
Поени од реакции
189
Така нема да бидат веќе преплатени. :) Не се лоши играчи, уствари прилично добри играчи се. Околносите во кои направија трансфер во Барса и очекувањата кои им ги ставија на грб беа проблемот. Барса паничеше кога ги купи за тие суми. Јас мислам дека пак ќе се заебат со ваков трансфер. Знам дечиња во градинка што се позрели од ова бразилсково гомно.
Нејмар е моментално најодвратното нешто во фудбалот, ама за овие двата е Меси. Реалната вредност на Кутињо во моментов не е повеќе од 50-60 милиони, на Дембеле тука некаде, плус некој треба и да се нафати да ги даде тие пари. Јас не видов никој сериозен да се интересира за овие мрсулите. ПСЖ имаат пари на претек, овие двата им се мачка во вреќа, плус не се баш во најдобри односи со Барса. Нема шанса да помине овај трансфер.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.928
Поени од реакции
7.780
Нејмар е моментално најодвратното нешто во фудбалот, ама за овие двата е Меси. Реалната вредност на Кутињо во моментов не е повеќе од 50-60 милиони, на Дембеле тука некаде, плус некој треба и да се нафати да ги даде тие пари. Јас не видов никој сериозен да се интересира за овие мрсулите. ПСЖ имаат пари на претек, овие двата им се мачка во вреќа, плус не се баш во најдобри односи со Барса. Нема шанса да помине овај трансфер.
Абе се тоа стои, ама јас би го направил трансферов да сум на нивно место. Кој друг клуб може да им ги даде тие пари што ги бараат за Нејмар. Оние што можат, Реал, Ман Ју не изгледаат дека се заинтересирани. А и да ги добијат 200 милиони во кеш, на што подобро ќе ги потрошат? Сане можеби? Кој е на пазарот, што е сериозен апгрејд на Дембеле и Кутињо?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Њукасл ќе платат 53 мил.евра :eek: за напаѓачот Жоелинтон од Хофенхајм.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Поентата ми беше на муабетот на Фросе дека е во право дека Шпанскиот е лесен јазик и пола Балкан од сериите го разбира е сега вие ако имате пречки во развојот и освен српскиот не знаете друг јазик ваша работа :)
Добро извини:place:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ни јас не мислам дека баш Де Лихт би останал во Јуве 10 години,не поради платата или условите туку поради свињата што ја има за агент.Цело богатство напврави крмакот од ненормалнине провизии што ги зима при секој трансфер на неговине играчи во различни тимови.

Иначе се смени законот во Италија сеа крајот на Јуни,се воведе т.н Beckham Law,каде тимовите од 2020 ќе можат многу полесно(ќе имаат помали давачки) да понудат поголеми плати на играчите кои ќе доаѓаат во Серија А.
Pa provizija agentot zema i za prodolzuvanje na dogovorot na klubot so igracot a ne samo za transfer..
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Pa provizija agentot zema i za prodolzuvanje na dogovorot na klubot so igracot a ne samo za transfer..
Да да иста провизија зима сигурно и за продолжување,затоа неговине играчи како Ибра,Балотели,Погба си ги продужваа договорите и останаа 10 години во ист клуб
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.129
Поени од реакции
16.624
Добро извини:place:
:smirce:[DOUBLEPOST=1563488858][/DOUBLEPOST]Според Ди Марцио Анхел Кореа можно е да се пресели во Милан, се спомнува цифра од 50-55 милиони евра :icon_lol:
Добар играч ама немаше доволно минутажа во Атлетико да покажи што знае, во Милан мислам ќе се погоди, за повеќе играчи е Меси таму :)
Кога и да влезеше од клупа ја размрдуваше играта, брз, пробивен, знае на моменти да распали ама му фалеше минутажа за да фати константна форма, на моменти невидлив, посебно како стартер ако играше. Мислам дека требаше да го чуваат Атлетико за ротација ама за таа сума шо се спомнува учка треба да го однесат до Милано :)
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сери, типуваниот наследник на Чави, на позајмица во Галатасарај од Фулам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom