MaxTV IPTV телевизија (Македонски Телеком) генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
момци, го префрлував телевизорот на друго место и сичко извадив од кабли потоа пак наместив ама се е како што треба и сега телевизијата не ми излева, слика само стое и толку е, некој да не знае нешо шо може да е отприлика ?
ttttt.jpg
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
момци, го префрлував телевизорот на друго место и сичко извадив од кабли потоа пак наместив ама се е како што треба и сега телевизијата не ми излева, слика само стое и толку е, некој да не знае нешо шо може да е отприлика ?
Прегледај го приврзокот 212788
122 и ќе ти го решат проблемот ,пробај ресетирај модемот види каблите дали ти се добро поврзани
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
122 и ќе ти го решат проблемот ,пробај ресетирај модемот види каблите дали ти се добро поврзани
122 во секое време ли ? или во работно ?
каблите ми се океј, ресетирав 100 пати ако извадам кабел ми ја снемува и оваа слика што ја има :)
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
122 во секое време ли ? или во работно ?
каблите ми се океј, ресетирав 100 пати ако извадам кабел ми ја снемува и оваа слика што ја има :)
24/7 работат
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
момци, го префрлував телевизорот на друго место и сичко извадив од кабли потоа пак наместив ама се е како што треба и сега телевизијата не ми излева, слика само стое и толку е, некој да не знае нешо шо може да е отприлика ?
Прегледај го приврзокот 212788
А да не ти замрзнал телевизорот,проба да го исклучиш од струја и да вклучиш пак.Кај мене прошлата недела така се случи.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
703
Поени од реакции
157
момци, го префрлував телевизорот на друго место и сичко извадив од кабли потоа пак наместив ама се е како што треба и сега телевизијата не ми излева, слика само стое и толку е, некој да не знае нешо шо може да е отприлика ?
Прегледај го приврзокот 212788
probaj na 1 porta i na vtora za tv se tamu stavigi
 
Член од
20 октомври 2005
Мислења
312
Поени од реакции
136
Не мораш да се јавиш на 122. Можеш и на 080012345 :D
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
609
Поени од реакции
491
момци, го префрлував телевизорот на друго место и сичко извадив од кабли потоа пак наместив ама се е како што треба и сега телевизијата не ми излева, слика само стое и толку е, некој да не знае нешо шо може да е отприлика ?
Прегледај го приврзокот 212788
Најинтересно ми е кога некој има технички проблем, и наместо да се јават во службата тие прво бараат одговор од некој на форумов. Не си ни прв, а ни последен. Има луѓе кои дури и многу лесно достапни информации ги бараат токму овде.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Најинтересно ми е кога некој има технички проблем, и наместо да се јават во службата тие прво бараат одговор од некој на форумов. Не си ни прв, а ни последен. Има луѓе кои дури и многу лесно достапни информации ги бараат токму овде.
Некогаш кога ќе се јавиш на техничка подршка чекаш подолго додека те уклучат.

Туку најдобар начин кога преместувате ресивер и рутер најдобро е да сликнете со мобилниот за да знаете како предходно биле приклучени каблите.

Јас исто сакав годинава главниот ресивер и интернет во дневна соба да ги префрлам затоа што сега имам телевизор со интернет ама за жал испадна дека интернетот е наместен само во соба кај мене да биде приклучен.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.536
Поени од реакции
695
Гледам на Телеком пуштиле некој нов канал или само ја променили фрекфенцијата BABY TV
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.893
Поени од реакции
7.569
Регистрирани пет RTSH албански канали. Немам ништо против да има брдо албански канали но на исти датум Neotel си ги регистрирале SK Esport и Brainz а ја имаат и Nova S, РТС 1,2,3
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Регистрирани пет RTSH албански канали. Немам ништо против да има брдо албански канали но на исти датум Neotel си ги регистрирале SK Esport и Brainz а ја имаат и Nova S, РТС 1,2,3
Републике е мачедонише се веријут.
Тоа е доволно објаснување зашо рамковни канали лупаат ко луди у континиутет и може има многу повеќе од сите други канали заедно... :)
 
Член од
25 септември 2009
Мислења
793
Поени од реакции
368
Републике е мачедонише се веријут.
Тоа е доволно објаснување зашо рамковни канали лупаат ко луди у континиутет и може има многу повеќе од сите други канали заедно... :)
Па кога имаат нека лупаат, кој ни е крив нас што неаме ни 10 посто од каналите што ги имаат они?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Најинтересно ми е кога некој има технички проблем, и наместо да се јават во службата тие прво бараат одговор од некој на форумов. Не си ни прв, а ни последен. Има луѓе кои дури и многу лесно достапни информации ги бараат токму овде.
Шо толку проблем имаш ти со тоа? Или си најпаметниот на мајка?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom