Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Некој да знај агар-агар, растителна замена за желатин кај има??
Ако воопшто има кај нас - би требало да побараш во продавници за здрава храна.
Од друг страна, агар агар кај нас се користи во микробиологија, како подлога за раст на микроорганизми. Можеш да провериш и кај фирми што работат со лаборатории.
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
4
Поени од реакции
1
Ако воопшто има кај нас - би требало да побараш во продавници за здрава храна.
Од друг страна, агар агар кај нас се користи во микробиологија, како подлога за раст на микроорганизми. Можеш да провериш и кај фирми што работат со лаборатории.

i da ima v prodavnica nesto so po retko se dava, vrabotenite mi krevaat ramena i na kratko se osekam ko majmun.. sakav da skratam procedura so sigurnost da odam ili barem da znam na koe mesto da baram... na pr da vlezam vo vero neznam ni kaj da baram ..a ova so laboratoriite.. ne znam ni dali bi bil vo ista forma kako i za gotvenje... prv pat BI koristila ako najdam
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
i da ima v prodavnica nesto so po retko se dava, vrabotenite mi krevaat ramena i na kratko se osekam ko majmun.. sakav da skratam procedura so sigurnost da odam ili barem da znam na koe mesto da baram... na pr da vlezam vo vero neznam ni kaj da baram ..a ova so laboratoriite.. ne znam ni dali bi bil vo ista forma kako i za gotvenje... prv pat BI koristila ako najdam
Побарај во Овалекс можеби имаат www.ovalekstrejd.com.mk
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Здраво. Каде можам да најдам земјени : тави, тавчиња, грнци, џупови , саксии за цвеќиња , финџали, сервиси, декорации, дрвени лажици, . просто едноставно се за во куња ама од природни материјали, станува збор за големи количини , доколку знаете некој добар грнчар , може да ми пишите ПП со број од грнчарот.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.531
Поени од реакции
693
Здраво. Каде можам да најдам земјени : тави, тавчиња, грнци, џупови , саксии за цвеќиња , финџали, сервиси, декорации, дрвени лажици, . просто едноставно се за во куња ама од природни материјали, станува збор за големи количини , доколку знаете некој добар грнчар , може да ми пишите ПП со број од грнчарот.
Има една продавница спроти Бит Пазар веднаш кај пешачкиот мост
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.700
Поени од реакции
9.537
Здраво. Каде можам да најдам земјени : тави, тавчиња, грнци, џупови , саксии за цвеќиња , финџали, сервиси, декорации, дрвени лажици, . просто едноставно се за во куња ама од природни материјали, станува збор за големи количини , доколку знаете некој добар грнчар , може да ми пишите ПП со број од грнчарот.
Оди на битпазар, таму имаш се од наброеното а што се однесува до земјените тави, јас имм купено две големи и со капак од пазарот во Кичево..и таму имаш земјени и дрвени ппроизводи за во кујна.
 
Член од
4 јули 2012
Мислења
507
Поени од реакции
1.770
Оди на битпазар, таму имаш се од наброеното а што се однесува до земјените тави, јас имм купено две големи и со капак од пазарот во Кичево..и таму имаш земјени и дрвени ппроизводи за во кујна.


Фала на одговорот ама не сум во можност да појдам таму, не сум во Македонија затоа ми треба телефонски контакт , сепак фала на одговорот[DOUBLEPOST=1563566910][/DOUBLEPOST]
Има една продавница спроти Бит Пазар веднаш кај пешачкиот мост

Фала на одговорот ама не сум во можност да појдам таму, не сум во Македонија затоа ми треба телефонски контакт , сепак фала на одговорот
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.700
Поени од реакции
9.537
Фала на одговорот ама не сум во можност да појдам таму, не сум во Македонија затоа ми треба телефонски контакт , сепак фала на одговорот[DOUBLEPOST=1563566910][/DOUBLEPOST]


Фала на одговорот ама не сум во можност да појдам таму, не сум во Македонија затоа ми треба телефонски контакт , сепак фала на одговорот
Пиши грнчарски производи и во златна книга ке излезат многу производители и телефонски број, локација, па бирај.
 
Член од
11 февруари 2009
Мислења
1.072
Поени од реакции
1.144
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Некој да знај агар-агар, растителна замена за желатин кај има??
i da ima v prodavnica nesto so po retko se dava, vrabotenite mi krevaat ramena i na kratko se osekam ko majmun.. sakav da skratam procedura so sigurnost da odam ili barem da znam na koe mesto da baram... na pr da vlezam vo vero neznam ni kaj da baram ..a ova so laboratoriite.. ne znam ni dali bi bil vo ista forma kako i za gotvenje... prv pat BI koristila ako najdam
Побарај по супермаркети (Веро, Тинекс, Рамстор), кај што стојат пециво, ванилин шеќер, желатин и слични производи за готвење.
Имам купено порано, ама не се сеќавам во кој маркет.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.683
Поени од реакции
12.078
Дали некој знае ваков клуч за шрафење осовина на точак дали има на пазар Ѓорче?
или кај точкарот Порта или некое друго место?
Ќе ми треба и педала/ли и осовина оти и педалата и осовината ми се скршија
 
Последно уредено:
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Некој да знае каде можам да најдам брусалица за домашна употреба?
Не ми треба професионална, чисто по дома нешто да се пресече кога ќе треба.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Не сум сигурен дали еднаш прашував...ми треба магнезиум сулфат Epsom Salt, го има на ebay ама да не чекам. Каде може да се најде, сакам во базен да ставам.
 
Член од
3 јуни 2009
Мислења
353
Поени од реакции
351
Батерии за дрон, 3.7v (по можност над 600mAh)?

 

Kajgana Shop

На врв Bottom