La Liga Santander 2016/2023

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.655
И Хермосо у Атлетико, Б тим им станавме :pos:
Вие ни ја зедовте ЛШ вие ќе ни ја донесите :D
Не знам стварно какви замисли имаат вашите и шо му се врти на Зидан во глава ама да ги шиткаш вакви млади талентирани играчи а да чуваш играчи во случајот Валехо и Феде Валверде, поготово на градски ривал и конкурент во лигата тогаш треба да ти фали нешто, уште и Хамес ако ни го натопорат :)
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Вие ни ја зедовте ЛШ вие ќе ни ја донесите :D
Не знам стварно какви замисли имаат вашите и шо му се врти на Зидан во глава ама да ги шиткаш вакви млади талентирани играчи а да чуваш играчи во случајот Валехо и Феде Валверде, поготово на градски ривал и конкурент во лигата тогаш треба да ти фали нешто, уште и Хамес ако ни го натопорат :)
Ако ви го продадат и Хамес, ќе бидете посериозен кандидат за титула од нив
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.655
со потрошени 87 милони, со само 7 плус од парите кои ги зедоа од продажбата на Лукас Атлетико си ја реновира цела четворка назад, и си ја помладија одбраната за 5 години, претходно со Хуанфран и Годин просечната возраст изнесуваше 30 години а сега 25
Сите новодојдени имаат потенцијал фали уште да се уиграат и вклопат во тимот и ова ќе испадни дил на векот.:cool:[DOUBLEPOST=1563467432][/DOUBLEPOST]
Ако ви го продадат и Хамес, ќе бидете посериозен кандидат за титула од нив
Ако збораш за ла лига неколку години сме веќе посериозен кандидат од нив:D
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Се испофаливте ко којзнае колку бараните играчи да сте ги зеле. Почека малце, колку од нив ќе станат играчи, како ќе се воиграат, колку време ќе им треба, од се тоа зависи колку ќе е јак Атлетико. Остајте на хартија како изгледало, додека не ги видиш на терен не можеш да знаеш.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.136
Поени од реакции
28.888
↑ Кутињо ти ли си бе :pos:
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Далеку од тоа дека ми се свиѓа составот. Криво ми е за Родри и Лукас. Родри е играчиште а Лукас со Хименез ќе беа супер стоперски тандем. Не ми се бендисват ни бекојте. Ариас е просек а Трипие не сум го гледал многу, ама за 20 милиони се знае што добиваш...

Филипе сака 2 години договор клубот нуди 1, а Лоди иди од Бразил, млад и неискусен. Ако не експлодира Феликс, мислам дека нема кој да дава голој, пошто Мората не е тој тип, не можи со вака дефанзивен тим да дава 20-30 гоола (дај боже да грешам)

Ако одиграат Валенсија или Севиља константно добро цела сезона, мислам дека Атлетико нема што да бара поќе од 4то место. Се менува цел тим, формација, па и тактички изгледа Чоло ќе оди поофанзивно оваа сезона. За такви промени треба сезона-две уигравање.

Btw. Браиз Мендез имал клаузула од само 25 милиони евра. Кога се оди на такви промени во клубот, тој би бил многу подобра опција од Хамес.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.655
Далеку од тоа дека ми се свиѓа составот. Криво ми е за Родри и Лукас. Родри е играчиште а Лукас со Хименез ќе беа супер стоперски тандем. Не ми се бендисват ни бекојте. Ариас е просек а Трипие не сум го гледал многу, ама за 20 милиони се знае што добиваш...

Филипе сака 2 години договор клубот нуди 1, а Лоди иди од Бразил, млад и неискусен. Ако не експлодира Феликс, мислам дека нема кој да дава голој, пошто Мората не е тој тип, не можи со вака дефанзивен тим да дава 20-30 гоола (дај боже да грешам)

Ако одиграат Валенсија или Севиља константно добро цела сезона, мислам дека Атлетико нема што да бара поќе од 4то место. Се менува цел тим, формација, па и тактички изгледа Чоло ќе оди поофанзивно оваа сезона. За такви промени треба сезона-две уигравање.

Btw. Браиз Мендез имал клаузула од само 25 милиони евра. Кога се оди на такви промени во клубот, тој би бил многу подобра опција од Хамес.
Како бе Мората не е тип шо дава голови :) Имаше солидна полусезона во Атлетико и покажа желба и жар повеќе од сите резервни напаѓачи, Трипие, Херера и евентуално Хамес ќе му сервираат голови на тацна, баш оваа сезона со овој состав Атлетико ќе биди поофанзивен од било кога, Коста, Мората, Феликс, Лемар, па и Саул од сите овие можиш да очекуваш голови додај го и Хамес, топ состав.
Лукас е играчиште и јас нејќев да си оди ама како шо напишав погоре со неговото заминување се купи цела 4 назад, Трипие, Хермосо кој имаше страва сезона во Еспањол, Фелипе од Порто и Лоди, 4 млади и талентирани фудбалери
 
Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Цела игра ја водеше Гризман + сите асистенции и погодоци. Дај боже да грешам, ќе видиме. Јас го чекам Коке од почетоците, шо праеше 10-15 асистенции. Многу ќе зависи од средниот ре играта. Лемар, Саул, Коке ќе треба да ораат оваа сезона. Се надевам дека Хамес ќе дојди а Кореа аут.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.655
Цела игра ја водеше Гризман + сите асистенции и погодоци. Дај боже да грешам, ќе видиме. Јас го чекам Коке од почетоците, шо праеше 10-15 асистенции. Многу ќе зависи од средниот ре играта. Лемар, Саул, Коке ќе треба да ораат оваа сезона. Се надевам дека Хамес ќе дојди а Кореа аут.
Прав си за Гризман ама не заборавај и дека пред Гризман во Атлетико играа уште поголеми играчи, Форлан, Агуеро, Торес, Фалкао ... па си заминале па дошле нови и така натаму, без Гризман Атлетико освои Ла Лига така да не се плашам ич за то.
Кореа изгледа ќе си бега, ги откупија тие 15 % од Сан Лоренцо така да го спремаат за трансфер, можи Тотенхем.[DOUBLEPOST=1563477510][/DOUBLEPOST]
Се испофаливте ко којзнае колку бараните играчи да сте ги зеле. Почека малце, колку од нив ќе станат играчи, како ќе се воиграат, колку време ќе им треба, од се тоа зависи колку ќе е јак Атлетико. Остајте на хартија како изгледало, додека не ги видиш на терен не можеш да знаеш.
Па да де, и јас истото го верглам страни наназад, вака на хартија изгледаат топ ама ќе видиме на терен.
Не можиш да порекниш дека Атлетико врши добра работа со трансфер пазарот ова лето, го откупија Мората, зедоја 4 одбранбени играчи, Љоренте, го купија Феликс за кој беа заинтересирани скоро сите големи екипи во Европа, Хамес е со едната нога во Атлетико, а и се поврзуваат со уште неколки играчи.[DOUBLEPOST=1563487947][/DOUBLEPOST]:icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Па нели подобар беше од Дембеле бе, шо вака сеа...
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.655
Па нели подобар беше од Дембеле бе, шо вака сеа...
Подобар е во видео игри играње :)
Јас уште кога го донесоа пишав дека ќе заврши по позајмици и никој нема да се сеќава на него, ама ми се нафрлија повеќето тука.
Се сеќавам само шо го купија го пуштија прво во кастиља па овде ме убедуваа дека му треба време да се вклопи и ќе добивал минутажа во куповите шо и така беше рака на срце ама еве сега пак се најде таму
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.614
Поени од реакции
18.062
Подобар е во видео игри играње :)
Јас уште кога го донесоа пишав дека ќе заврши по позајмици и никој нема да се сеќава на него, ама ми се нафрлија повеќето тука.
Се сеќавам само шо го купија го пуштија прво во кастиља па овде ме убедуваа дека му треба време да се вклопи и ќе добивал минутажа во куповите шо и така беше рака на срце ама еве сега пак се најде таму
Подобро во Кaстиља да игра отколку да дреме на клупа, ако е регистриран во кастиља, ко што и лани беше, не значи дека нема да игра за прв тим. А барса фанс можат живи да се изедат за Кубо, еве он е регистриран во хувенил а, сигурно тоа е така дека е тапа играч. Реал ги има најдобрите млади играчи како Кубо, Родриго, Винициус, Брахим.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.142
Поени од реакции
16.655
Подобро во Кaстиља да игра отколку да дреме на клупа, ако е регистриран во кастиља, ко што и лани беше, не значи дека нема да игра за прв тим. А барса фанс можат живи да се изедат за Кубо, еве он е регистриран во хувенил а, сигурно тоа е така дека е тапа играч. Реал ги има најдобрите млади играчи како Кубо, Родриго, Винициус, Брахим.
Абе најдобро решение е дури лажи пари да го шитните негде, ене Милан даваат 50-че за Кореа наш, за Вини без проблем ќе ве освежат.
Од овие горе шо ги спомна освен ете Виничиус трева нема да помирисат на Бернабе ама ајде, Кубо азискиот Меси :LOL: Овој ако го знаат од дома дека е фудбалер јас гла сечам
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
премногу ги хејташ децава, забораваш дека сеуште се по 17-18 години...дај им време, може ќе ги биде, може не...ги имаат Бенз, Јович, Хазард, Асенсио, Иско за наредните 2-3 год, после шта буде, буде....тука се Мбапе, Стерлинг, Мане, Салах да покријат дупки..

ќе биде интересно, кој ќе испадне поголем феил или успех, Вини што го купивме за 50 мил, или Феликс за 120 мил.

иначе типувам дека овој Кубо што го земаа за 2-3 милки, ќе испадне подобар играч од Феликс..:P

 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.955
Поени од реакции
35.491
Море овој Кубо какво движење има со и без топка, баш потсеќа на Меси во некои сегменти. Контролата на топката му е фантастична.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom