Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Страшен е Переира на припремите и лански и годинашни, но мислам дека континуитет му фали. Минути да добива на неделна база можеби ќе ја одржува формата. Техника, визија има далеку подобра од Фред според мене.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Сметам дека може да биде главен во ЛЕ натпреварите, а во лига по потреба да влага.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.407
Поени од реакции
62.002
Переира во средина е широк поим.

Кога игра со дефанзивни задачи е дупе. Мислам дека против Саутемптон ја еба утакмицата баш он. Но, кога го ставија да игра како средњак со напаѓачки задачи, беше еден од подобрите.

Ко скуад играч е одличен, за повеќе, треба да го крене нивото на игра.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Зошто врз Гомез не се дига хајп?
Му фалат натпревари супер ќе биде.
Каква контрола, осет, преглед има. Мора да добие посериозна шанса оваа година. Страшен лидер е.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Переира во средина е широк поим.

Кога игра со дефанзивни задачи е дупе. Мислам дека против Саутемптон ја еба утакмицата баш он. Но, кога го ставија да игра како средњак со напаѓачки задачи, беше еден од подобрите.

Ко скуад играч е одличен, за повеќе, треба да го крене нивото на игра.
Кој скуад? Абе не лафете џабе, помизерен е и од Јанузај! Не бива тоа дете, него ај! Кај напред, го имам гледано уште во Валенсија, од старт го пуштаа после играше од 75 минута, обично десно, учинок нула со акцент! Кај нас секое влегување, ново разочарување!
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Кој скуад? Абе не лафете џабе, помизерен е и од Јанузај! Не бива тоа дете, него ај! Кај напред, го имам гледано уште во Валенсија, од старт го пуштаа после играше од 75 минута, обично десно, учинок нула со акцент! Кај нас секое влегување, ново разочарување!
У Валенсија играше лево/десно крило, а реално нема дриблинг и брзина за крило.За 10ка, 6ка или класичен ЦМ го бива.Ако подобри дефанзива, може да биде одличен deep lying playmaker, како Крос.
За разлика од Јанузај батево тренира и трча по просек од 12км по утакмица.Топ 3 трчачи можда и прв беше за прошла сезона, не сум сигурен.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
У Валенсија играше лево/десно крило, а реално нема дриблинг и брзина за крило.За 10ка, 6ка или класичен ЦМ го бива.Ако подобри дефанзива, може да биде одличен deep lying playmaker, како Крос.
За разлика од Јанузај батево тренира и трча по просек од 12км по утакмица.Топ 3 трчачи можда и прв беше за прошла сезона, не сум сигурен.
6ка не, ама 8ка и 10ка може комотно да игра. За 6ка како што кажа да биде комплетен мора да е дефанзивно подобар што засега не покажал такви знаци. Според мене во моментов е подобар од Фред со тоа што го прикажал.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Не е ,Переира е нежен, и понекогаш донесува лоши одлуки.
 

Newton'

Fapstronaut
Член од
25 јули 2015
Мислења
322
Поени од реакции
290
Ме чуди што тимовиве од Премиер лига ги преплатуваат Англичаниве а дозволуваат Ryan Sessegnon да го купат Тотенхем за "само" 25 милиони . 19 годишен со над 100 натпревари за Фулам , не беше баш сјајен лани , можда не му одговараше формацијата на новиот менаџер, ама во championship растураше за Фулам и беше клучен играч за да влезат во ПЛ , башка може да игра лев бек (замена за Shaw ако се повреди) , крило и во средина . Јас мислам одличен трансфер би бил за Man Utd
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Не е ,Переира е нежен, и понекогаш донесува лоши одлуки.
Во Јунајтед за жал досега Фред не покажа нешто којзнае што. А и скептик сум дека ќе покаже во иднина. Со нивните досегашни перформанси во Јунајтед без дилеми сум Переира>Фред. Пишав претходно дека Переира има подобра визија и техника од Фред.

Дај Боже да грешам и Фред да ме демантира и да има одлична сезона.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Добро бе Мектоминај колку е израснат за 2 месеци??
Каки деца да му беа овие од Лидс

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.644
Поени од реакции
9.223
Добро бе Мектоминај колку е израснат за 2 месеци??
Каки деца да му беа овие од Лидс

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Истиот си е. 22 ги има веќе, уште ако расти...

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom