Фан Клуб: Барселона

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Нека оди бе кај сака, не сакам Барса да направи лудорија за да го донесе.

Циган е, замина педерски, има огромен пад во формата и стана склон на таа повреда на стапалото.
Освен тоа е класичен бразилец и има 27 години, значи максимум уште две години и ќе потоне како другите цигани.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
За сагата Нејмар два извори се битни, колку што заклучив од читање овие месец дена :D

Marcelo Bechler - добива информации од окружувањето на Нејмар, од негови блиски пријатели.

Paris United - пишуваат статија само кога стварно има нешто, а не за читаност да лупаат глупости како л'екип, рмц, ле паризен итн. Имаат добри извори внатре во клубот.

Третата страна - Барса нема буквално ниеден добар извор, или лупаат глупости или препишуваат што кажале француските медиуми, обично срање.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Е тие Мундо Депортиво први објавија за Феликс и ти прв го искоментира истово за после неколку дена да го официјализираат :)
Не беше нивна информација, кога го отворив линкот пишеше according to Record или така нешто, португалски весник. Никогаш не дознале за трансфер па да објават ексклузива, во тоа сум сигурен :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Наводно (ма да не вервам) ПСЖ го бара Дибала + кеш. Салам го имате на инает фатено шеикот ама а? Ми се чини Барса 200м да понуди а др клуб 150 на др клуб ќе му го дај.

А ова за Нејмар не верувам Јуве ни да помислил можи само да подпрашал иако пред трансфер прозорецот продадоа акции вредни 175м и ги додадоа на летниот буџет и покрај ова, не вервам да дојди до трансфер на нејмар, неможно е :)
 
Член од
7 август 2011
Мислења
833
Поени од реакции
1.714
Наводно (ма да не вервам) ПСЖ го бара Дибала + кеш. Салам го имате на инает фатено шеикот ама а? Ми се чини Барса 200м да понуди а др клуб 150 на др клуб ќе му го дај.

А ова за Нејмар не верувам Јуве ни да помислил можи само да подпрашал иако пред трансфер прозорецот продадоа акции вредни 175м и ги додадоа на летниот буџет и покрај ова, не вервам да дојди до трансфер на нејмар, неможно е :)
После гомната со Верати, 6-1 и сеа цигово што пецка по медиуми против ПСЖ башка и со сторињата на инста нека не те чуди ништо. Башка цигото многу го сака Роналдо си го имаат и двајцата тоа шминкерското во нив. Ама крај краева не гледам како Јувентус би си го дозволил Нејмар, и да отиде не глеам со кој би се проигрувал до толку ко у Барса што се проигруваше со Меси и плус што е у долгови до гуша си должи едни добри 35 милиони данок у Шпанија. И да Роналдо е најплатен после него е Де Лихт таков циган ко Нејмар бара голема плата, онака за пари избега од Барса.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Каква отепана управа, зошто го откупуваа за 4 милиони не ми е јасно, демек пари ќе направеа на него, тие бам за 6 и тоа следната сезона :pos:
[DOUBLEPOST=1563479668][/DOUBLEPOST]Со оглед на тоа дека добро ја изигра минатава сезона реал ќе извадеа 40 за него.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
Каква отепана управа, зошто го откупуваа за 4 милиони не ми е јасно, демек пари ќе направеа на него, тие бам за 6 и тоа следната сезона :pos:
[DOUBLEPOST=1563479668][/DOUBLEPOST]Со оглед на тоа дека добро ја изигра минатава сезона реал ќе извадеа 40 за него.
Прочитај ја последната реченица.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.533
Поени од реакции
52.307
И нормална е таква висина од 40% од следна продажба? Кој клуб би ја прифатил освен ако не му го дадеш играчот џабе сега?
Ако го бива, секако Барса ќе ги добие парите.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
@The Shadow Walker , што велиш за овие? Сигурни ли се?
Лажна е веста, ќе се изначитаме вакви до крај на преодниов рок. Пишав кои ги сметам за релевантни, ќе го додадам и Фабрицио Романо тука, но со оглед на тоа што врската е Франција-Шпанија-Бразил не е чисто негово подрачје и се држи на страна досега.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.886
Поени од реакции
16.200
Аccording to Spanish sources, Barcelona for Neymar offers Rakitic, Coutinho, Dembele, Semedo, Umtiti, Mateo Messi and Antonella Messi :D
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.858
Поени од реакции
34.893
Јас би го дал само за Антонела. :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom