Телма Телевизија

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Мене ми е патетично у каков „новинарски“ филм е улетан овој Кировски.
Добија некоја финансиска инекција од USAID и заеви и тоа само во одредени проекти како Топ тема. Практично телевизијана ништо фајде не виде од нив. Од објективна информативна програма, станаа млако-пристрасна, што не е помалку опасна од тотално пристрасна, пошо ако вторава е апла и простачки, „млакоста“ има поголема тенденција да се прифати од по-неутрална публика, пошо суптилно ти се упикува у потсвест. Таква улога порано играше трендоленд - малку замајавање со други глупости, малку пецкање, ама не со критика сериозна, туку онака, стихијно, за после пропала паторска револуција на 27-ми април, да си ја тргне овчата кожа и да се види стварно кое говно е.
Добра програма имаа Телма своевремено. Не добра за широки народни маси, туку имаа култура, документарци, уметнички филм....сега пловат у глупи води. Ова шо го пишал Пулицер, треба да му е срам да искочи у јавност веќе....и да го праиш, го праиш суптилно, а не вака простачки.
 
Ф

Флеш

Гостин
Сеа сите од Телма,праат трансфер во Специјал фурна ....Барем слободно ќе продаваат бурек ....
 
Член од
24 септември 2018
Мислења
48
Поени од реакции
23
Abe, imase eden dokumentarec za vtora svetska vojna(tekot na vonjata e objasnet) na Telma porano, znam so nego gi teraa lugjeto da gledaat. Ama aj ako moze i ako znae da mi pise kako se vikase tocno.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
601
Поени од реакции
487
Abe, imase eden dokumentarec za vtora svetska vojna(tekot na vonjata e objasnet) na Telma porano, znam so nego gi teraa lugjeto da gledaat. Ama aj ako moze i ako znae da mi pise kako se vikase tocno.
World War II in HD Colour
Не сум сигурен, но можно е да е оваа серија. Како и да е оваа серија е одлична. Гледај ја. Инаку многу пати ја емитувале и на Viasat History.
Еве ја на YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=SQux0OTe9sQ
 
Член од
8 јуни 2014
Мислења
702
Поени од реакции
156
dobri filmovi ke ima na telma od utre vo 23:15 casot vonokno kino
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.865
Луцифер бе идела на телма ... (y)(y)(y)

 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Класика од 90тите на Телма Чувар на плажата
https://www.tvpaket.com.mk/poznatite-cuvari-na-plazata-od-90-tite-se-vrakaat-na-telma/
Оригиналната серија никогаш не сум ја гледал и не ни планирам пошто не е мој тип на серија. Ама затоа одамна ја имам гледано спиноф серијата Baywatch Nights. Две сезони беше и идеше пред 20 години и на МРТВ. Во првата сезона Мич отвори детективска агенција и решаваше криминални случаи. Во втората се бореше против натприродни сили, нешто во стилот на X-Files. Ако мислите дека се зафркавам, прогуглајте, стварно беше до толку истрипана серијата. :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Оригиналната серија никогаш не сум ја гледал и не ни планирам пошто не е мој тип на серија. Ама затоа одамна ја имам гледано спиноф серијата Baywatch Nights. Две сезони беше и идеше пред 20 години и на МРТВ. Во првата сезона Мич отвори детективска агенција и решаваше криминални случаи. Во втората се бореше против натприродни сили, нешто во стилот на X-Files. Ако мислите дека се зафркавам, прогуглајте, стварно беше до толку истрипана серијата. :)
Јас ја имав повеќе гледано Baywatch со Памела Андерсон и предобра серија е. Во тоа време беше хит серија во светот и на балканов.

Се сеќавам и на Baywatch night ама како низ магла ми се сеќавањата. Знам дека одеше на МРТВ.

Како и да е треба да емитуваат ваквки класика серии од 90тите бидејќи беа многу интересни па да видат новиве генерации што се гледало некогаш иако новиве не гледаат многу тв.
 
Последно уредено:

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Предобра?

Тресење на силикони и боза причи. Кај нас многу малку епизоди беа емитувани 90ти години на А1, не знам ни од кај ти остаила таков впечаток. Се глеаше за да знаеш која п е актуелна, пошо немаше инстаграм и срања тогаш.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.778
Поени од реакции
7.515
Во златна ера на сериите, требало од 90тите да одат класиците. @wot дај прибери си ги нубојве.
Не мислев класика како класика буквално можеби се изразив лошо повеќе ќе одговараше да напишав евергрин, серија која долго останува да се памети.

Многумина ги знаат David Haselhoff и Pamela Anderson од серијата.

Јас би ја гледал оваа серија него ли Game of Thrones и разно разни денешни серии кој ми се безвезе.[DOUBLEPOST=1563459751][/DOUBLEPOST]
Предобра?

Тресење на силикони и боза причи. Кај нас многу малку епизоди беа емитувани 90ти години на А1, не знам ни од кај ти остаила таков впечаток. Се глеаше за да знаеш која п е актуелна, пошо немаше инстаграм и срања тогаш.
Серијата паметам се емитуваше и на некој од локалните. Kiss Тетово мислам дека ја имаа снимено од Pink со српски превод :icon_lol:
 
Последно уредено:
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Не мислев класика како класика буквално можеби се изразив лошо повеќе ќе одговараше да напишав евергрин, серија која долго останува да се памети.

Многумина ги знаат David Haselhoff и Pamela Anderson од серијата.

Јас би ја гледал оваа серија него ли Game of Thrones и разно разни денешни серии кој ми се безвезе.[DOUBLEPOST=1563459751][/DOUBLEPOST]
Серијата паметам се емитуваше и на некој од локалните. Kiss Тетово мислам дека ја имаа снимено од Pink со српски превод :icon_lol:
Ич не мислиш, зато такви глупости гледаш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom