Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.825
Поени од реакции
23.031
And now for something completely different:


:pos:

На вторава слика на турски пишува дека приказната за помешан идентитет не е точна и дека уствари првиов паднал на медицински
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Точно дека во Шпанија појма немаат Англиски, одиш по продавници и му се обраќаш на Англиски рамена креваат сите како од марс да се паднати, ама па и точно е дека Шпанскиот е лесен, пола Македонија го разбира од шпанските сапуници, јас пример никогаш не сум учела Шпански па го зборам и пишувам скоро перфект, што од филмови, што од форуми, а и 90 % твитеров Шпански ми е, па се надоградвам.
Муабетот е побрзо Трипие ќе научи Шпански одколку тие, Коста толку време во Челзи и збор не зуцна Англиски, дибек :)
Добро во ред е:icon_lol:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.907
Поени од реакции
16.217
Добро во ред е:icon_lol:
Сериозна сум Џонка :) Прелесен е Шпанскиот, поготово ако често се наоѓаш во ситуација да го зборуваш или читаш. Еве во темата ла лига мислам дека скоро сите го разбираат горе долу, затоа и некогаш се заборавам и на шпански постирам некој твит.[DOUBLEPOST=1563402578][/DOUBLEPOST]Леле овој колку е летнат, се буни оти Реал му го дале Хамес на позајмица на Баерн а нив му барале кеш :D
Е ај ако не на Наполи сите нека му даваат играчи на позајмици или џабе пари а тие нека лупаат астрономски суми за нивни играчи, дно човек
 
Последно уредено:

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.749
Поени од реакции
8.829
Сериозна сум Џонка :) Прелесен е Шпанскиот, поготово ако често се наоѓаш во ситуација да го зборуваш или читаш. Еве во темата ла лига мислам дека скоро сите го разбираат горе долу, затоа и некогаш се заборавам и на шпански постирам некој твит.
Сигурно и твојте родители вака те фалат кога ќе одат по слави,имиња,семејни веселби :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.077
Поени од реакции
16.248
IMG_20190718_091043.png
75м поделени на 5 години финансиски (y)
10.5м за Раиола :pos: алал да му е еј..
Нема клаузула(или немора да ја објават?) ама раиолчето 10.5 мил в џеб. Браво:aplauz:

Плата 7.5м +4.5м бонуси
 
Последно уредено:
Член од
16 јули 2019
Мислења
113
Поени од реакции
189
, јас пример никогаш не сум учела Шпански па го зборам и пишувам скоро перфект, што од филмови, што од форуми, а и 90 % твитеров Шпански ми е, па се надоградвам.
Мене исто кунг фу-то ми е скоро перфектно само од гледање на филмови со Брус Ли. Сега и твитерот на кунг фу го наместив за да го надоградам.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Само Ругани ќе ви остане во следните 10 години.



Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom