PlayStation 4

Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Znaci go imam samo cdto od gta5 dali treba da zemam ps plus i igram ili nesto dodatno gta online treba da se zeme?
Гта како Гта си е фулл игра. Ако имаш ПС+ ќе можеш додатно да ја играш онлајн, ништо друго не ти треба, ако немаш претплата ќе ја играш само оффлајн. Ако пример ја играш 3 месеци онлајн и претплатата ти истече, наредно кога ќе се претплатиш си продолжуваш од кај што си застанал онлјан. А офлајн си цепаш кога сакаш, колку сакаш.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
@wot проба да се врзеш онлине без пс плус? едно време гта5 се играше без пс плус сеа незнам како оди.
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
Кога сме кај PS+, подобро е да се земе USA или UK? :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Гта како Гта си е фулл игра. Ако имаш ПС+ ќе можеш додатно да ја играш онлајн, ништо друго не ти треба, ако немаш претплата ќе ја играш само оффлајн. Ако пример ја играш 3 месеци онлајн и претплатата ти истече, наредно кога ќе се претплатиш си продолжуваш од кај што си застанал онлјан. А офлајн си цепаш кога сакаш, колку сакаш.
Oki, fala.

@wot проба да се врзеш онлине без пс плус? едно време гта5 се играше без пс плус сеа незнам како оди.
promo bese toa izgleda, nekolku nedeli
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
@wot проба да се врзеш онлине без пс плус? едно време гта5 се играше без пс плус сеа незнам како оди.
Никогаш ГТА не се играла без ПС+ и не само ГТА, ниедна игра не се игра онлајн без ПС+
Од периоди на периоди Сони пушта фри викенд за играње онлајн бесплатно, евентуално максиум една недела.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Дечки дали star trek Bridge commander можи да се игра без VR?

На промоција е дизелдорф а баш ток фан сум на истата.
 
Член од
13 јули 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Вака планирам да земам ПС4 ако може да предложете од кај да го земам.Исто така ме интересира за чипување на ПС4,оти игрите се скапи една игра 50евра, шо се добива со тоа дали може уште да се прави тоа оти знам на постарите ПС4 се правеше чипување??
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Вака планирам да земам ПС4 ако може да предложете од кај да го земам.Исто така ме интересира за чипување на ПС4,оти игрите се скапи една игра 50евра, шо се добива со тоа дали може уште да се прави тоа оти знам на постарите ПС4 се правеше чипување??
Прашај во IDC, знам дека едно време продаваа PS4 со jailbreak, ама тоа беше со постара верзија на firmware, што значи дека игри од претходната и оваа година нема да можеш да ги играш. Тука спаѓаат God of War и Red Dead Redemption 2, двете најдобри игри за PS4, така да ако планираш да зимаш џејлбрејкуван PS4, боље не ни зимај уопште.

Гејмингот е скапо хоби за македонски стандарди, посебно на конзоли. Ако сакаш пиратерија, држи се до PC.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.435
Поени од реакции
5.392
Вака планирам да земам ПС4 ако може да предложете од кај да го земам.Исто така ме интересира за чипување на ПС4,оти игрите се скапи една игра 50евра, шо се добива со тоа дали може уште да се прави тоа оти знам на постарите ПС4 се правеше чипување??
Имаш група на фејсбук PS4 Macedonia, таму доста членови продаваат сони игри... се вршат и размени, значи немора нови игри да купуеш можеш да земаш од членовите или да се мењавате, доста игри можеш да најдеш по 1000 ден. па и под што се малу постари.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
241
Поени од реакции
317
Вреди да се земе?! Како влече спомени :(

Прегледај го приврзокот 211728
Jaс ја земав. За 1900 денари не вреди да се мисли.

Следно планирам да земам Sony VR, Страшно јака работа е DOOM да се игра така.
Земав и звучник Sony
https://www.tehnomarket.com.mk/product/3446143/sony-ht-sf150-21ch-80w-bluetoothusb

Одлична работа исто.

Веќе ја извадија Crash, a ја најавуваат wolfenstein, Nba 2020, FarCry, и уште многу добри наслови до крајот на годинава.
Според мене секој гејмер треба да има конзола дома.
 
Последно уредено:
Ф

Флеш

Гостин
Jaс ја земав. За 1900 денари не вреди да се мисли.

Следно планирам да земам Sony VR, Страшно јака работа е DOOM да се игра така.
Земав и звучник Sony
https://www.tehnomarket.com.mk/product/3446143/sony-ht-sf150-21ch-80w-bluetoothusb

Одлична работа исто.

Веќе ја извадија Crash, a ја најавуваат wolfenstein, Nba 2020, FarCry, и уште многу добри наслови до крајот на годинава.
Според мене секој гејмер треба да има конзола дома.
Brat mi spomna u City Mall bila 2 i i neso ....
 
Член од
29 септември 2015
Мислења
241
Поени од реакции
317
Член од
22 мај 2008
Мислења
700
Поени од реакции
25
Незнам дали е баш соодветна темата за прашањето, но ќе го поставам тука. Дали има начин да се променат контролите за движење на фифа 19, односно наместо со џојстик движењето да биде со стрелките?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom