Општи дискусии за ТВ серии

Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Симнете си ја првата епизода од документарецот Serengeti. Лион Кинг и Телевиса продакш'н го*на да јадат. So much drama in da savanna.. :гик:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Можеби има многу тесен круг на интерес поради тоа што е политичка драма ама The Loudest Voice е солидна серија
 
B

Beginner

Гостин
Како нема тема за Dynasty може серијата не е ништо посебна ама заради Елизабет Гилис(25 години) вреде да се гледат 2те сезони од по 22 епизоди кои траат по 40 минути. Кој сака драма ја препорачувам.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Како нема тема за Dynasty може серијата не е ништо посебна ама заради Елизабет Гилис(25 години) вреде да се гледат 2те сезони од по 22 епизоди кои траат по 40 минути. Кој сака драма ја препорачувам.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Оваа да не е римејк на Dynasty од осумдесетите?
 
B

Beginner

Гостин
Не ми е гледана оргиналот ама верувам римејкот е секако подобра. А и сега видов оргиналот е 217 епизоди по 1 час не фала :D Плус е снимена 1981-1989.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.778
Поени од реакции
33.540
The 100 е една од ретките серии кои сум ги гледал која вози обратно од трендот на назадување со секоја нова сезона. Почна ОК, онака, ко sci-fi ТВ сериичка за тепање време, продолжи со одлична, напната втора сезона, а третата е уште неколку нивоа погоре. До таму сум стигнат, се надевам и следните сезони ќе го задржат трендот.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.792
Поени од реакции
7.012
Го глеав трејлерот од шест и пол минути и ми се чини дека продукцијата не е баш на GoT ниво. Малку повеќе накај Халмарк продукција ми личи. Од друга страна и Шапковски не може со Мартин да се спореди.


едит - фан филм било тоа велат, така и ми личеше и така и ќе помислев да немаше Нетфликс лого
Мала поправка, Сапковски се чита.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
The 100 е една од ретките серии кои сум ги гледал која вози обратно од трендот на назадување со секоја нова сезона. Почна ОК, онака, ко sci-fi ТВ сериичка за тепање време, продолжи со одлична, напната втора сезона, а третата е уште неколку нивоа погоре. До таму сум стигнат, се надевам и следните сезони ќе го задржат трендот.
На мене како што одат понатака се повеќе ми се допаѓа.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.362
Поени од реакции
19.922
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
The 100 е една од ретките серии кои сум ги гледал која вози обратно од трендот на назадување со секоја нова сезона. Почна ОК, онака, ко sci-fi ТВ сериичка за тепање време, продолжи со одлична, напната втора сезона, а третата е уште неколку нивоа погоре. До таму сум стигнат, се надевам и следните сезони ќе го задржат трендот.
Мислам дека ќе го промениш мислењето после 5 и 6 сезона (има уште неколку епизоди останато) :)
 

TRICKO

LEGEND
Член од
2 јули 2019
Мислења
416
Поени од реакции
326
The 100 е една од ретките серии кои сум ги гледал која вози обратно од трендот на назадување со секоја нова сезона. Почна ОК, онака, ко sci-fi ТВ сериичка за тепање време, продолжи со одлична, напната втора сезона, а третата е уште неколку нивоа погоре. До таму сум стигнат, се надевам и следните сезони ќе го задржат трендот.
Мене 1-4 су ми много јаки сезоне , одлични су и 5-6 ама , не е тоја порано што беше кд се боресва сс граундерс , па сојузи , па овој па оној , ке видимо за 6 , моментално сам до 4еп од 6 па ке видимо што ке бидне на крај , дали ке дадев некој јак хајп како у 5 на крај
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862

Еве го, трејлерот за Witcher

Ја очекувам со нетрпение, после она срање од осма сезона на GOT, се надевам дека серијава ќе биде квалитетна, иако си нормално си земаа малку уметничка слобода во однос на книгите, верувам дека ќе биде добар проект.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom