Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Здраво, да прашам како сте задоволни од мобиларата Mobilex во Кисела вода, поточно имам за поправка IPhone 6s и треба да менувам стакло, па ми рекоа дека тоа ќе ме коштало 1500 денари, добро, тоа не ми е толку скапо, туку ми рекоа дека стаклата им биле само оригинални, па точно ли е тоа? И како сте вие задоволни од луѓето доколку сте биле кај нив?
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
КАко функционира iphone 11 pro max na r-sim... дали може да се случи нешто да се зезне телефонот при работа и да престане да ми функционира?
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
КАко функционира iphone 11 pro max na r-sim... дали може да се случи нешто да се зезне телефонот при работа и да престане да ми функционира?
Не апдејтирај софтвер за секој случај. Освен така, не знам на кој дфуг начин би ти се расипал чипот.
 

theprince

Fan of Irony
Член од
3 февруари 2008
Мислења
1.256
Поени од реакции
155
Не апдејтирај софтвер за секој случај. Освен така, не знам на кој дфуг начин би ти се расипал чипот.
А дали би паѓала мрежата или некои слични нус ефекти би се појавиле?
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
А дали би паѓала мрежата или некои слични нус ефекти би се појавиле?
Зависи има различни, додека не пробаш неможеш да знаеш, последно што имам пробано е 12.4 х сим. На телеком, во неделата се случува 3-4 пати да падне.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Абе, зашо неможе сликите и видеата да ми се во телефонт, вика дека ми е full, а нема веза стои 45 гига слободни?
iphone 8
 
Член од
10 мај 2020
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, купив телефон од Америка пред година дена и имам проблем од стилот губам мрежа при повик не секој пат но се случува,снеумувам интернет и ми пишува No Service.Бев сменив SIM картичка во т-mobile повторно се случува истото.Го однесов на сервис му извршија тестирање да не е до телефонот помина топ.Ако знае некој да ми појасни што како и што би можело да биде.
Подоле има ставено слики од кој проблем точно ми се појавува.
Фала ви однапред.
 

Attachments

Член од
6 септември 2017
Мислења
6
Поени од реакции
0
Имам ајфон 10, телефонот ми падна и горе во десниот агол ми се појави црна дамка која почнува полека да се шири. Дали може да се поправи?
 
Член од
16 јули 2020
Мислења
5
Поени од реакции
1
Здраво, имам проблем со мојот iphone 6s односно неможам да се најавам со apple ID, кога пробувам да се најавам пишам точен емаил и пасворд и ми вика "Verification failed // This person is not active."
Дали некој знае како би можел да го решам овој проблем.
поздрав и имајте убав ден.
 

Matthias

A Statute Snob
Член од
2 март 2020
Мислења
380
Поени од реакции
2.305
@dac95 ti odgovoriv na drugata tema za istoto prashanje. Pozdrav i pishi dali go sredi. Pozdrav
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.109
Поени од реакции
8.895
jebem ti glup software update :pos:
vcera apdejt napraviv i 2 bitni raboti mi se sjebaa

1. widgets - levo od home screen
tamu gi imav recent ili najcesti apps,
sega gi nema, i gi nema vo opcija da se dodadat

2. na google chrome, koristam save password za nekolku sajtovi
na eden vo anti-bot/spam proverka imav prethodno samo da stikliram deka ne e bot,
sega mi go dava sranjeto so prepoznavanje sliki, sto mi odzema vreme i nervi.
ne e do sajtot, proveriv na pc i android tablet.

nekoe care za ovie 2 raboti ili undo/reset update?
probav da guglam, povekje opcii mi dade da go povrzam iphone so pc,
pa taka da go oporauvam, barav nesto od telefon ako moze direkt.
 
Член од
25 јуни 2011
Мислења
100
Поени од реакции
15
Продава ли некој или каде можам да најдам матична за iPhone 8 plus ?
 
Член од
2 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
20
Здраво, дали некој знае начин на кој може да ги активирам ecg i blood oxygen опциите на apple watch 6 саатот во македонија. Знам дека се забранети во државава и нема одобрение. Но случајно да не знае некој како може да се активраат од мк. Благодарам
 
Член од
3 декември 2020
Мислења
8
Поени од реакции
3
Imam iphone 6 i imam problem so mrezata. Ne sekogas no cesto pati me dava kako nedostapen. Sum probal so factory reset ama ne go biva. Nekoj so slicen problem ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom